Tirdzniecības vietas

Rīgas senās mūzikas centrs SIA

Rīgas Senās Mūzikas centrs  ir senās mūzikas organizācija Latvijā, kuru pirms aptuveni 20 gadiem dibinājuši Solvita Sējāne, Boriss Avramecs un Māris Kupčs. Tas apvieno profesionālus mūziķus, kam interesē senās mūzikas atskaņošana, balstoties uz vēsturiskām tradīcijām un izmantojot vēsturiskus instrumentus vai to kopijas, par pamatmērķi liekot šīs tendences attīstīšanu un popularizēšanu, Rīgas un visas Latvijas mūzikas mantojuma izzināšanu un tā atskaņošanu arī starptautiskā līmenī.

Pateicoties Rīgas Senās Mūzikas centra mākslinieciskā vadītāja un diriģenta Māra Kupča aktīvai darbībai, gada laikā tiek organizēti neskaitāmi koncerti un vēsturisko operu uzvedumi Latvijā un ārzemēs, kā arī ik gadu tiek rīkoti divi senās mūzikas festivāli - Kurzemes-Zemgales hercogu Ketleru laika mūzikas un mākslas festivāls "Vivat Curlandia!" un Rīgas Vēsturiskās Mūzikas un dejas festivāls. 

Plašāka informācija: 
www.earlymusic.lv
371 25714770
info@earlymusic.lv
https://www.facebook.com/earlymusiclv/

KURZEMES-ZEMGALES HERCOGU KETLERU LAIKA MŪZIKAS UN MĀKSLAS FESTIVĀLS "VIVAT CURLANDIA!"
Šī gada 15. un 16. jūlijā jau otro gadu Bauskas pilī, Bauskas Kultūras centrā un Bauskas Sv. Gara baznīcā notiks Kurzemes-Zemgales hercogu Ketleru laika mūzikas un mākslas festivāls "Vivat Curlandia!”. Festivāla laikā izskanēs viduslaiku un renesanses mūzika, ko atskaņos mūziķi no Latvijas, Lietuvas, Spānijas, Austrijas, Itālijas un Francijas. Apmeklētājiem būs iespēja arī vērot senāko līdz mūsdienām saglabājušos Džulio Kačīni operu “Eiridīke”.

Bauskas festivāla „Vivat Curlandia!” programma norisināsies tās muzikālajam saturam vēsturiski atbilstošā vidē - senās mūzikas atskaņošanu ar vēsturiskiem instrumentiem, tērpiem, koncertu norises vietām un gaisotni tajās – lai mūsdienu aizņemtais cilvēks dabiskāk iejustos senatnes vērtību pasaulē un baudītu to. Festivālu organizē Latvijā zinošākais senās mūzikas pētnieks un mūziķis Māris Kupčs sadarbībā ar Bauskas pils muzeju un Bauskas Kultūras centru. Divu dienu laikā notiks 10 dažādi muzikāli pasākumi, kas priecēs ikvienu, kam ir interese par viduslaiku, renesanses un agrīnā baroka laika mūziku, mākslu un tērpiem.

Festivāla atklāšana notiks sestdien, 15. jūlija pēcpusdienā pie Bauskas pils vārtiem ar teatrālu uzvedumu, kas būs interesants arī ģimenēm ar bērniem, bet tās pašas dienas vakarā Bauskas Kultūras centrā notiks pirmatskaņojums Latvijā - 1600. gadā sarakstītā Džulio Kačīni opera “Eiridīke”. Operas sižeta pamatā ir grieķu mitoloģijas leģendārais stāsts par mūziķi Orfeju, kurš devies uz pazemes valstību, lai glābtu savu mīļoto sievu Eiridīki, kuru nāvīgi sakodusi čūska. Rīgas Senās mūzikas centrs un festivāls "Vivat Curlandia!" ir kļuvuši par European Opera Academy vēsturisko operus uzvedumu centru, tādēļ operas iestudējumā būs iespēja dzirdēt perspektīvākos Eiropas jaunās paaudzes speciālistus.

Par festivāla norises vietu ir izvēlēta Bauska, jo Kurzemes hercogu Ketleru Zemgalē celtās pilis bija pirmās, kas Latvijas teritorijā reprezentēja ziemeļu renesanses laicīgās arhitektūras un profesionālās mākslas izpausmes, kuras līdzi atnesa renesanses laikmeta Eiropas domāšanu, kultūru un mākslas dīgļus, kas neapšaubāmi ietekmēja kultūras procesu attīstību ne tikai Zemgalē. Savukārt mūsdienās Bauskas pils ir vienīgais renesanses un manierisma perioda laicīgās arhitektūras mantojums, ko 17. - 18. gs. kari nespēja iznīcināt pilnībā un kas materiāli pārstāv minēto periodu Latvijas kultūras vēsturē.

Festivāla norisi atbalsta Bauskas pilsētas pašvaldība, Bauskas pils muzejs, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Musica Baltica.

Šai norises vietai šobrīd nav neviena pasākuma tirdzniecībā.