Bēthovens un Sigulda

Bēthovens un Sigulda

Kremerata Baltica trio (Madara Pētersone, vijole, Zita Zemoviča, alts, Pēteris Čirkšis, čells)

Siguldas dziļās kultūrvēsturiskās saknes plašai sabiedrībai ir maz zināmas. Savu 18. koncertsezonu Siguldas koncertzāle uzsāks, lai pastāstītu par saikni starp vācu komponista Ludviga van Bēthovena un Siguldas īpašnieku dzimtas grāfu Johanu fon Braunu.

 Muzikoloģe Daina Samta visu savu dzīvi ir veltījusi Siguldas novada kultūras un kultūrvēstures jomas izpētei, popularizēšanai, veidojot publikācijas presē. Tuvojoties Latvijas simtgadei, Siguldas kontā top kvalitatīvs un pamatīgs pētījums par 18., 19. gs. vēsturi Siguldā, laiku, kuram ir maz vērienīgu pētījumu. Grāmata “Bēthovens un Sigulda” vēsta par Siguldai nozīmīgo grāfu fon Braunu dzimtas dzīvi un tās likteņiem 18. -19. gs. Grāmata apliecina šīs Siguldas īpašnieku dzimtas tiešo saikni ar diženo komponistu Ludvigu van Bēthovenu. Ģeniālais komponists tieši Johanu fon Braunu skaņdarba veltījumā nosaucis par savas mūzas pirmo atbalstītāju un veltīja viņam 13 skaņdarbus.  Koncertā dzirdēsiet stāstus no nule tapušās grāmatas un opusus, kas rakstīti Braunu dzimtas pārstāvim.

18. – 19. gs. Sigulda Livonijā bija kā kultūrvēsturisks krustpunkts starp Tuvajiem Austrumiem un Rietumeiropu. Siguldieši var pamatoti lepoties ar to, ka šis dižais cilvēks bija arī Siguldas muižas īpašnieks un pēc tam to mantojis viņa dēls Johans Georgs fon Brauns un viņa dzīvesbiedre Anete Margarita fon Brauna ir bijuši Bēthovena atbalstītāji.

 
Nav gaidāmo pasākumu