HET COLLECTIEF/BRĀMSS. DEBISĪ. STRAVINSKIS. ŠĒNBERGS

Pasaule Lielajā dzintarā / Beļģija

Piedalās:

Tomass Dīltjenss (Thomas Dieltjens, klavieres)

Viberts Ārtss (Wibert Aerts, vijole)

Marteins Vinks (Martijn Vink, čells)

Žiljēns Ervē (Julien Hervé, klarnete)

Tons Frets (Toon Fret, flauta)

Programmā:

Klods Debisī - Prelūdija „Fauna diendusa”

Johanness Brāmss - Trio klarnetei, čellam un klavierēm

Igors Stravinskis - Svīta „Kareivja stāsts”

Arnolds Šēnbergs – Kamersimfonija Op.9

Par kolektīvu:

“Het Collectief” šogad atzīmē 20. gadskārtu kopš kameransambļa dibināšanas. Drosmīgi nojaucot robežas starp tradicionālo, laikmetīgo un seno mūziku, 5 meistarīgie mūziķi, izmantojot neierastu stīgu instrumentu, pūšamo instrumentu un klavierspēles apvienojumu, ar emocionāli krāšņo spēles stilu un izkopto meistarību valdzina klausītājus visā pasaulē.

Savā repertuārā “Het Collectief” atgriežas 2. Vīnes skolā, kur meklējamas modernisma saknes. Sākot no šiem stabilajiem pamatiem, grupa pēta nozīmīgus divdesmitā gadsimta repertuāra skaņdarbus, tostarp visjaunākās eksperimentālās tendences. Apvienojot drosmīgu mūsdienu un tradicionālo repertuāru ar senās mūzikas adaptācijām, grupa rada īstu, neapvaldāmu emociju vētru.

Līdzās daudziem koncertiem Beļģijā “Het Collectief” regulāri uzstājas koncertzālēs arī ārvalstīs, tostarp Nīderlandē, Francijā, Apvienotajā Karalistē, Šveicē, Vācijā, Polijā, Austrijā, Spānijā, Maltā, Kiprā, Ukrainā, Dienvidamerikā (Peru un Brazīlijā) un Āzijā (Honkongā).

Par programmu:

Kvintets dienas gaismu ieraudzīja gandrīz pirms divdesmit gadiem ar mērķi klasiskajā mūzikā valdošās tradīcijas tuvināt mūsdienām. Pēc kvinteta inaugurācijas koncerta, kurā skanēja Šēnberga 1906. gadā radītā „Kamersimfonija Opus 9”, ansamblis tūlīt ieguva nu jau pārāk ierasto apzīmējumu „mūsdienīgs”. Tomēr mūsdienu mūzikas vēsture ir krietni progresējusi, jo Šēnberga jaunievedumi šobrīd tiek vispārīgi uzskatīti par loģisku vēlā romantisma Brāmsa un Vāgnera meistardarbu turpinājumu. Divdesmitā gadsimta agrīno dekāžu vētrainajos laikos pavisam atšķirīgu, konfliktējošu estētiku ieguva Igora Stravinska mūzika. Viņa karjeru aizsāka mūzikas komponēšana „Krievu baletam” (Ballets russes) Parīzē, kur skaņdarbi guva atzinību Kloda Debisī un Morisa Ravēla acīs. Pat „Svētpavasara” (Le sacre du printemps) radītais skandāls neliedza Stravinska vēlākajiem darbiem iekarot savu vietu mūsu sabiedrības atmiņā.

 

Norises vieta: Kamerzāle

Organizē: Lielais dzintars

 

 

Cienījamie koncertzāles “Lielais dzintars” apmeklētāji!

Lūdzam ievērot SIA “Lielais Dzintars” noteikumus, lai kultūras pasākuma baudīšana būtu patīkama ikvienam apmeklētājam.
Koncertzāle “Lielais dzintars” apmeklētājus gaida jau stundu pirms pasākuma sākuma. 

Biļetes uz koncertzāles pasākumiem jāiegādājas katram pasākuma apmeklētājam, ievērojot, ka uz pasākumiem, kas paredzēti pieaugušo auditorijai, bērni līdz 5 gadu vecumam netiek ielaisti. Vecāki (pavadošās personas) ar bērniem vecumā no 5 līdz 10 gadiem lūgti iegādāties biļetes parterā un/vai zāles izejas durvju tuvumā, lai gadījumā, ja bērnam pasākuma laikā nepieciešams atstāt pasākuma zāli, to varētu izdarīt pēc iespējas nemanāmāk, netraucējot citus pasākuma apmeklētājus.

Apmeklētājiem ratiņkrēslos un viņu pavadonim, iepriekš piesakoties, piedāvājam īpašas vietas parterā. Īpašās biļetes iespējams rezervēt un iegādāties tikai koncertzāles “Lielais dzintars” Informācijas centrā pa tālruni +371 63424555, e-pastu[email protected] 
Informācijas centra darbinieks - kasieris informēs koncertzāles Klientu apkalpošanas daļu, kas nodrošinās vietu pieejamību. Ierodoties uz pasākumu, lūdzam vērsties Informācijas centrā, kura personāls palīdzēs nokļūt vajadzīgajā stāvā un sēdvietā. Ēkā ierīkots panorāmas lifts, lai apmeklētāji ar kustību traucējumiem varētu nokļūt nepieciešamajā ēkas stāvā.

Lūdzam koncertzālē ierasties savlaicīgi - pēc 3. zvana, sākoties pasākumam, ieeja zālē tiek pārtraukta. 
Koncertzāles apmeklētājiem ir pienākums pirms ieiešanas zālē izslēgt mobilos telefonus, atskaņotājus, pulksteņu vai citu elektronisko ierīču skaņas signālus. 

Apmeklētajiem ir aizliegts lietot un izmantot fotoaparātus, kino un video kameras, kā arī skaņu ieraksta aparatūru koncertzālē un pasākuma laikā. Fotografēšana, filmēšana un audio ieraksta veikšana ir pieļaujama tikai profesionāliem mērķiem, iepriekš saņemot SIA “Lielais Dzintars” atļauju.


Pasākuma laikā var tikt veikta arī filmēšana un fotografēšana no SIA “Lielais dzintars”, pasākuma rīkotāja, pasākumu mākslinieku un citu tam pilnvaroto personu puses. Iegādājoties biļeti uz pasākumu un / vai apmeklējot koncertzāli “Lielais dzintars”, apmeklētājs piekrīt, ka var tikt fotografēts un filmēts, ka viņa attēls var tikt izmantots filmās, fotogrāfijās, audiovizuālajos ierakstos, visas tiesības uz šādu materiālu un tā izmantošanu pieder SIA “Lielais Dzintars” vai attiecīgi pilnvarotajai trešajai personai, šādu materiālu (izņemot SIA “Lielais Dzintars” pastāvīgajā video novērošanā fiksēto un apsardzes nofilmēto materiālu) SIA “Lielais Dzintars”, pasākuma rīkotājs vai attiecīgi pilnvarotā trešā persona var izmantot pēc saviem ieskatiem visā pasaulē jebkuros plašsaziņas līdzekļos reklāmas nolūkos vai citam mērķim, kā arī komerciālos nolūkos, piemēram, DVD izdošanā, bez jebkādas atlīdzības vai kompensācijām par iepriekš minēto apmeklētājam.


Māksliniekiem domātos ziedus vai dāvanas ir iespējams atstāt pie garderobistiem koncertzāles 2. stāvā, uz īpašas kartiņas norādot adresātu. Jūsu veltes tiks pasniegtas tieši uz skatuves.

Lai koncertzāles "Lielais dzintars" apmeklējums kļūst par neaizmirstamu notikumu!

 
Nav gaidāmo pasākumu