VIVAT CURLANDIA festivāls 2024 | baroka opera ANDROMEDA


ANDROMEDA - tā ir viena no trim operām, kura 17. gadsimtā Lietuvas lielkņazas un Polijas karalis Vladislovs Vaza (1632-1648) izrādījis Viļņas Valdnieku pilī (vēl tika rādītas operas “Helēnas nolaupīšana”un “Apkrāptā Kirke”. Visām šīm operām libretu autors ir Virgilio Pučitelli (Virgilio Puccitelli, 1599-1654), ar kuru valdnieks iepazinās, ceļojot pa Itāliju.Operas librets ir saglabājies līdz mūsdienām, taču diemžēl muzikālais materiāls gan nav sasniedzis mūsdienas. Tiek pieņemts, ka mūziku sarakstījis Vladislova vazas kapelas vadītājs, itāļu komponists, kapelmeistars un teorētiķis Marco Scacchi (ap 1602-1662), kuram arī tiek piedēvēta pirmā opera, kas atskaņota Lietuvas teritorijā.

Lai atgūtu zaudēto vēsturi radošā komanda, izmantojot mākslīgā intelekta rīku un balstoties gan uz saglabājušos Marco Scacchi un viņa laiabiedru daiļradi, centās atsjaunot opera, kas 1644. gad1 6. martā izskanēja Viļņas Valdnieku pilī.

Baroka operteātris COLLEGIUM MUSICUM RIGA

Diriģents MĀRIS KUPČS

Režisore DĀRTA NORA PAUĻUKA-SADLOVSKA

Vēsturisko tērpu rekonstrukcijas JEĻENA FORSTE

Scenogrāfs ARTŪRS ARNIS

Mākslīgais intelekts MANTAUTAS KRUKAUSKAS


SOLISTI:

Monta Martinsone (soprāns)

Nadia Kazantseva (soprāns)

Viktorija Majore (soprāns)

Anete Viļuma (soprāns)

Rūdis Cebulis (soprāns)

Diāna Bistere (mecosoprāns)

Jonas Sakalauskas (bass)

Arūnas Maliukas (baritons)

Krišs Pozemkovskis (bass)

Artis Muižnieks (baritons)

KORIS: Viktorija Majore, Anete Viļuma, Aija Dimza, Kamila Siliņa, Georgs Zujevs, Dairis Ulmanis, Jānis Sustrups, Krišs Pozemkovskis

Lasīt aprakstu
Nav gaidāmo pasākumu