LAIKS DEJOT 2024 | Tčina Ndžida - "Krusts" (Kamerūna)


TCHINA kompānijas izrāde “Krusts” | "Cross" ir dejas izrāde, kas stāsta par jauna dejotāja dzīvi, kurš pēc daudzām neveiksmēm savā valstī un ģimenes dzīvē devies slepenā piedzīvojumā, lai turpinātu savu karjeru Eiropā. Viņš atgriežas pēc daudzu gadu prombūtnes un neskaitāmām piedzīvotām neveiksmēm. Sajutis nepārvaramu kaunu, viņš stāsta par savu ceļojumu uz utopiju.

Šī izrāde sastāv no trim daļām: dejotājs seko melanholiskam un traģiskam stāstam, kas ved lepnuma un mīlestības meklējumos, kur viņš sastopas ar emocionālu nelīdzsvarotību, neapmierinātību, dusmām, izmisumu un skumjām par pagātnes draugu zaudēšanu. Šīs atmiņas viņam liek klejot starp vēju un jūru, nostalģiju un niknumu, varu un bezspēcību. Šī smagā pagātne transformējas spēkā, kas dod viņam neizmērojamu cerību stāties pretī nākotnei un sapnim.

Izrāde KRUSTS ir spēcīgs solo, taisnīguma un godīguma meklējums. Tas liek arī publikai meklēt atbildēs ar autentisku tekstu palīdzību, kurus sarakstījis izrādes autors. Stāsts, kas izstāstīts izcilā dejas valodā: dejā apvienojas laikmetīgais hip-hop žanra elementi, papildināti ar gan saraustītu, gan plūstošu enerģiju, kuru skatītājs izjūt kā Āfrikas kontinenta cilšu mantojumu. Izrāde apvieno Ziemeļkamerūnas rituālus un terapeitiskās, tradicionālās dejas (Tchawal un Badag), kuras ietver aizgājušo cilvēku izvadīšanas dejas un transa stāvokļus, kuri simbolizē dzīvi, cerību un vīrišķības spēku.

Biļetes: 10 un 7€

Festivālu atbalsta: Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rīgas valstspilsētas pašvaldība, Latvijas Kultūras akadēmija, Noass, Gulbenes novada pašvaldība
Lasīt aprakstu
Nav gaidāmo pasākumu