LAIKS DEJOT 2024 | Juko Kominami - "Iwa-kagami" (Portugāle) & Gitanjali Rao animācijas īsfilma "Nodrukātā varavīksne" (Indija)

“Iwa-kagami” (2018)

Horeogrāfja, deja | Juko Kominami
Mūzika | Tomass Tello
Izpildproducents | Rhysom Danz Kollektiv asbl

Solo dejas izrāde ir par manu tēvu, kurš nesen nomira. Pēc tam, kad viņam tika atklāts vēzis, viņš šķetināja atmiņas par visu savu dzīvi, cenšoties sagaidīt beigas, vienlaikus izbaudot dzīvi tās pilnībā, cik ilgi vien iespējams. Iwa-kagami ir rozā zieds, kas zied īpašā vietā kalnos. Tēvs izteica stipru vēlēšanos un aicinājumu savās pēdējās dienās uzkāpāt ļoti stāvā kalnā, lai redzētu šo ziedu. Es atceros viņa laimi, ieraugot ziedu, un līdzību starp viņu un ziedu – abi skaisti lēnām kustējās un ziedēja. Šis ir veltījums dvēselei, kas lolojusi viņa dzīvi un dārgās atmiņas.

Pēc izrādes tiks demonstrēta Gitandžali Rao godalgotā animācijas īsfilma "Nodrukātā varavīksne" (Indija), kas, horeogrāfesprāt, saturiski un emocionāli papaildina viņas izrādi.

Pēc tām - saruna, diskusija ar visiem festivāla Portugāles dejas māksliniekiem.

Biļetes: 10 un 7€

Atbalsta: Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rīgas valstspilsētas pašvaldība, Latvijas Kultūras akadēmija, Noass, Gulbenes novada pašvaldība
Lasīt aprakstu
Nav gaidāmo pasākumu