BALANAS. BAHS. ĪLE

Akustiskā koncertzāle ĪLE (Īles luterāņu baznīca) jūlija sākumā aicina piedzīvot unikālu notikumu- izcilās vijolnieces Kristīnes Balanas rokām spēlētā leģendārā itāļu vijoļmeistara Stradivari vijole pārlaicīgā Johana Sebastiana Baha mūzikā - visas solo partitas un sonātes vienā programmā, divās dienās.

Īles baznīca pirmo reizi rakstos pieminēta 1682. gadā, Bahs dzimis 1685. gadā, vijoli, ko spēlēs Kristīne, Stradivari izgatavojis 1694. gadā. Tā vien šķiet, ka šāda tikšanās mūzikā jau bija ieplānota pirms vairāk kā 300 gadiem. Dievnams atdzimis un paralēli sakrālai, dzīvo arī koncertzāles dzīvi; vijole jau gadsimtiem dzīva, jo nemitīgi kopta un spēlēta; Baha mūzika Kristīnes Balanas interpretācijā iemieso vēsturisko mūzikas attīstības ceļu ar šodienai raksturīgāko interpretācijas virtuozitāti un sajūtu dziļumu.
Kristīne Balanas: “Baha mūzika man ir īpaši tuva. Tajā var iegrimt dziļi, dziļi un tad atrasties jaunā dimensijā, var viegli rotaļāties vai nebeidzami ilgoties. Tās nerimstošā kustība un labi bruģētais ceļš vienmēr nes tālāk uz priekšu.” Spēlēt visas partitas un sonātes ir izaicinājums jebkuram vijolniekam, tās kopā spēlētas pārsniedz 5 stundas, tāpēc mūzikas baudītājiem, kas grib piedzīvot pilnu ciklu jārēķinās ar diviem pilniem vakariem Īlē.


Pirmā daļa, 5. jūlijs plkst. 20.00
Sonāte Nr. 1 Sol minorā, BWV 1001
Partita Nr. 3 Mi mažorā, BWV 1006
Sonāte Nr. 3 Do mažorā, BWV 1005

Otrā daļa, 6. jūlijs plkst. 20.00
Sonāte No. 2 La minorā, BWV 1003
Partita Nr. 1 Si minorā, BWV 1002
Partita Nr. 2 Re minorā, BWV 1004


Iespēja iegādāties vienas vai divu dienu biļetes.
Vairāk par Īli var uzzināt www.ile.lv

6. jūlijā Dobeles Mūzikas skolā notiks Kristīnes Balanas vijolspēles meistarklase.

Koncerti un meistarklase notiek, pateicoties “Zemgales vēsturiskās zemes kultūras programmas 2024’’ un Dobeles novada pašvaldības atbalstam.


Vijolniece Kristīne Balanas
Laikraksts The Times raksturojis latviešu vijolnieci Kristīni BALANAS kā “žilbinoši virtuozu” mūziķi. Viņa ir viena no visstraujāk plaukstošajiem talantiem uz pasaules skatuvēm. Latvijas Lielās mūzikas balvas 2018 laureāte kategorijā “Gada jaunais mākslinieks”, 3. vietas ieguvēja Starptautiskajā ARD mūzikas konkursā, Spānijas karalienes Sofijas balvas Fundacion Excelentia Young Talent saņēmēja.
Kā soliste Kristīne ir uzstājusies kopā ar Londonas Karalisko filharmonisko orķestri, Bavārijas Radio simfonisko orķestri, Parīzes kamerorķestri, RTÉ Nacionālo simfonisko oķestri, Izraēlas Camerata Jerusalem, Tatarstānas Nacionālo simfonisko oķestri, Sičuaņas simfonisko oķestri, Eiropas Savienības simfonisko oķestri, Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, Polijas kamerfilharmonijas orķestri, Sinfonietta Rīga, Cardiff Sinfonietta, Sendajas filharmoniķiem, Liepājas simfonisko oķestri un citiem, sadarbojoties ar tādiem diriģentiem kā Ainārs Rubiķis, Rorijs Makdonalds un Gads Kadošs. Muzicējusi Vācijā, Itālijā, Izraēlā, Latvijā, Grieķijā, Francijas Radio festivālā Monpeljē kopā ar savu māsu čellisti, kā arī Lielbritānijā, kur viņa ir rezidējošā māksliniece Prestīnas festivālā, arī tādās prestižās koncertzālēs kā Berlīnes filharmonija, Southbank Centre, Kārnegi zāle u.c.


Koncerts ir pieaugušajiem un bērniem ar akustiska koncerta baudīšanas pieredzi un prasmēm. Koncerta laikā sarunāties, fotografēt, filmēt un pārvietoties nav atļauts

Lasīt aprakstu

Ieteikt

Tuvākie pasākumi
BALANAS. BAHS. ĪLE

Īle, Akustiskā koncertzāle ĪLE

piektdiena,
5. jūlijs, 20:00
BALANAS. BAHS. ĪLE

Īle, Akustiskā koncertzāle ĪLE

  • 25€
Pirkt no 25€
BALANAS. BAHS. ĪLE

Īle, Akustiskā koncertzāle ĪLE

sestdiena,
6. jūlijs, 20:00
BALANAS. BAHS. ĪLE

Īle, Akustiskā koncertzāle ĪLE

  • 25€
Pirkt no 25€