Kur es saucu, tur skanēja! | Ģimeņu folkfestivāla "Taka" lielkoncerts

Sanākt, piedzīvot, izdejot un sadzirdēt aicina pirmais ģimeņu folkfestivāls “Taka”. Festivāla kulminācijā multfunkcionālajā konferenču un pasākumu centrā “Fantadroms” izskanēs lielkoncerts “Kur es saucu, tur skanēja”, kurā caur režisora Oskara Pētersona un mākslinieciskās vadītājas Asnates Rancānes veidoto koncepciju varēs sajust vasaras sākuma dabas burvību un folkloras skanisko bagātību, kas raksturīga šim gadalaikam.

Lielkoncertā uz vienas skatuves muzicēs festivāla skanīgās etno mūziķu apvienības: "Garataka", Martynas Pšibišauskas un māsas: Saulė and Rugilė (LT), Upītes folkloras kopa, "Banga", "Suitu sievas", Ansis Bētiņš un Artūrs Čukurs, "Grodi", "Vilkači", "Dārdi" un etnoperkusiju grupa "ZemeDunn".

Šis ir koncerts, kurā atmest lieko un sajust to “pa īstam” garšu. Atgriezties un piedzīvot to sajūtu, kad ugunskura dūmi iesitas sejā, uz pleciem lietū mirkst lina krekls, skan vīru un sievu balsis, kad telefons ir kaut kur sen nolikts un aizmirsts, un tu saproti, ka esi “šeit un tagad”.
Koncerts veltīts ģimenes tēmai, jo tieši ģimenē folkloru piedzīvot ir visjēgpilnāk. Katram ir sava vieta un sava loma kopējā notikumā.

Līdz ar koncerta izskaņu, plkst. 21.00 Fantadroma zāle acu mirklī pārtaps danču placī, uz kura folkloras kopas "Garataka" pavadībā varēs ļauties lustīgai dancošanai.

Ikviens aicināts apmeklēt arī ģimeņu folklfestivāla "Taka" dienas programmu, kur visas dienas garumā notiks koncerti uz “Strūklakas skatuves”, sešās aktivitāšu teltīs būs īpašas satikšanās ar mūzikas instrumentu meistariem, stāstniekiem, dejotājiem, folkloras pētniekiem un spēlmaņiem, bet cilvēka mūža godus varēs izzināt “Domnīcā”. Dienas programma apmeklētājiem ir pieejama bez maksas.

Vairāk informācijas par pasākumu meklējama sociālajās vietnēs Facebook un Instagram, lapā "Ģimeņu folkfestivāls TAKA".

Festivāls top ar Rīgas domes atbalstu.

Lasīt aprakstu
Nav gaidāmo pasākumu