Trio Fabel. Viens vakars. Divi laikmeti

Trio FABEL – Anna Gāgane, klarnete, Kristaps Bergs, čells, Linda Leine, klavieres aicina uz kamermūzikas koncertu.

Programmā:
• Ludvigs van Bēthovens. “Gassenhauera Trio (“Gassenhauer-Trio”) op. 11
• Andris Dzenītis. “Lietus ģeogrāfija” (veltīts Trio FABEL, pirmatskaņojums)
• Krists Auznieks. Description without Place (veltīts Trio Fabel)
• Johanness Brāmss. Trio klarnetei, čellam un klavierēm op. 114
• Georgs Pelēcis. „Lirisks triptihs par latviešu tautasdziesmu tēmām” (veltīts Trio Fabel)

Trio FABEL sastāvā spēlē klarnetiste Anna Gāgane, Lielās Mūzikas balvas laureāte, čellists Kristaps Bergs, kas strādā Briselē kā pirmais čells Briseles Filharmoniskajā orķestrī, uzstājas solo un tika nominēts  Lielai Mūzikas balvai 2023 par izcilu interpetāciju, un pianiste Linda Leine, kas vienlīdz izcili darbojas solo (2022.g. ierakstījusi G. Pelēča "Gadalaikus") un kamermūzikā, viņa uzturas Vācijā. Kopā visi trīs mūziķi veido trio FABEL un ar panākumiem ir uzstājušies Latvijā, Vācijā, Itālijā.

Koncertā skanēs gan jaundarbi – Krista Auznieka “Description withou Place”, Andra Dzenīša “Lietus ģeogrāfija” un Georga Pelēča “Triptihs”, kurā ieskanas “Pūt, vējiņi”, “Tumša nakte, zaļa zāle” melodijas, gan klasiskas vērtības – Bēthovena un Brāmsa klarnetes trio.

2020. gadā pieciem latviešu komponistiem trio pasūtināja jaundarbus, kuri pamazām tapa. Pakāpeniski klausītājiem tika atklātas šīs kompozīcijas, kas apcer idejas par identitāti, klātbūtni un piederību kādai vietai. Trio mūziķiem, kas pamatā uzturas dažādās vietās (Anna Gāgane – Šveicē, Kristaps Bergs – Beļģijā, Linda Leine – Vācijā), vienojoša bija (un aizvien ir) sajūta par to, ka viņi vienlaikus ir piederīgi gan Latvijai, gan savai jaunajai dzīvesvietai un dzīvo sava veida paralēlo dzīvi. Dzīvojot dažādās valstīs, piesaiste vienai vietai šķiet diezgan relatīva. Pandēmija kā globāls izaicinājums, vispārēja izolācija vienam no otra tuvināja cilvēkus visā pasaulē. Lai arī ikviens, ko ietekmēja “lokdauns” un nošķirtība, to izjuta savā veidā, cilvēki dažādās pasaules vietās bija vienoti šajās sajūtās.

 
Nav gaidāmo pasākumu