HILDEGARDE. SPĒKA DZIESMAS

Ar koncertu HILDEGARDE. SPĒKA DZIESMAS otrdien, 16. aprīlī, plkst. 19.00 Liepājas Lutera baznīcā turpināsies koncertu cikls unikālo Liepājas HAMMOND elektrisko ērģeļu restaurācijas atbalstam. Koncertā uzstāsies vokālā grupa PUTNI, kas šosezon turpina svinēt 30 gadu jubileju, leģendārās grupas IĻĢI soliste un tautas muzikālo tradīciju zinātāja Ilga REIZNIECE un ērģelniece Kristīne ADAMAITE.

Vokālās grupas PUTNI koncerti, kas centrēti ap leģendārās viduslaiku komponistes Bingenes Hildegardes mūziku, jau kļuvuši par tradīciju. Šoreiz kopā ar folkloristi Ilgu Reiznieci un komponisti Madaru Pētersoni izveidota programma, kurā skanēs gan askētiskas latviešu tautas dziesmas, gan poētiski, Dievam veltīti teksti, gan kontrastējošas, bagātīgi ornamentētas Sv. Hildegardes unisona melodijas. Tās caur daudz dažādām burdonu balsīm apdarēs un savā jaundarbā meistarīgi apvienojusi komponiste Madara Pētersone. Klasisku ierāmējumu koncertam veidos ērģelniece Kristīne Adamaite, kas atskaņos tautas melodiju iespaidā komponētu ērģeļmūziku.

Reflektējot par kristīgā un tradicionālā simbiozi un līdzāspastāvēšanu, koncerts tematiski iecerēts kā apliecinājums Dieva absolūtā, dzīvību radošā spēka pastāvēšanai ārpus reliģiju un konfesiju rāmjiem, par ko savulaik savos traktātos daudz rakstījusi arī Sv. Hildegarde, akcentējot Pasaules Radīšanas fakta universālo un visu iekļaujošo dabu.

PAR MŪZIĶIEM

Latviešu mūziķe, folkloriste un pedagoģe ILGA REIZNIECE pazīstama kā leģendārās mūsdienu tautas mūzikas grupas “Iļģi” dibinātāja un dalībniece. Mācījusies Latvijas valsts konservatorijas vijoles klasē. Ar “Iļģiem” koncertē kopš 1981. gada, uzstājusies daudzās Eiropas valstīs, Āzijā, ASV, Kanādā un Austrālijā. Darbojusies arī folkloras draugu kopā “Skandinieki”, muzicējusi kopā ar “Liepnas sievām”, sadarbojusies ar Ainara Mielava vadīto grupu “Jauns mēness”. Ilgstoši strādājusi pedagoģijas jomā, tautas mutvārdu daiļrades mantojumu nododot nākamajām paaudzēm. Vadījusi latviešu folkloras nometnes, kursus, seminārus un nodarbības bērniem un pieaugušajiem Latvijā un ārzemēs, uzstājusies konferencēs, konsultējusi folkloras kopas. Ir mūzikas autore izrādēm “Maija un Paija” Latvijas Nacionālajā teātrī, kopā ar "Iļģiem" — animācijas filmai "Man vienai māsiņai", izrādei “Spēlēju, dancoju” un citiem audiovizuāliem darbiem. Kopā ar “Iļģiem” saņēmusi Latvijas Lielo mūzikas balvu, sešas reizes – balvu par Latvijas Mūzikas ierakstu gada labāko mūsdienu tautas mūzikas albumu. Apbalvota ar Triju zvaigžņu ordeni, Lielo folkloras balvu, Autortiesību bezgalības balvu.

KRISTĪNE ADAMAITE ir ērģeļklases docente Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā un Ventspils mūzikas vidusskolā, kā arī Rīgas Vecās Sv. Ģertrūdes draudzes ērģelniece.  Mācījusies Rīgas 2. mūzikas skolā un Jāzepa Mediņa mūzikas vidusskolā. Absolvējusi JVLMA docētājas Leldes Paulas klavieru klasi (1994). 2002. gadā ieguvusi maģistra grādu ērģeļspēlē (prof. Larisas Bulavas klase). Papildinājusi zināšanas Enshedes Mūzikas augstskolā Nīderlandē (prof. Gijs van Schoonhoven). Regulāri koncertē gan kā soliste, gan sadarbojoties ar koriem un orķestriem (Valsts Akadēmiskais koris “Latvija”, kori “Kamēr…”, “Balsis”, Latvijas Nacionālo Simfonisko Orķestri, “Kremerata Baltica”, Ventspils kamerorķestris u.c.) un solistiem (Gunta Gelgote, Ieva Parša, Jolanta Strikaite-Lapiņa, Ēriks Kiršfelds, Artis Sīmanis u.c.). Koncertējusi daudzās Eiropas valstīs, Krievijā, Austrālijā, ASV un Kanādā. No 1996. līdz 2019. gadam darbojusies kā Rīgas Sv. Pestītāja (Anglikāņu) baznīcas ērģelniece. Saņēmusi “Lielo Mūzikas balvu 2014” par darbu ansamblī.

Vokālā grupa PUTNI darbojas kopš 1993. gada. To veido astoņas dziedātājas, kas savu profesionālo meistarību apliecinājušas neskaitāmos festivālos, konkursos un koncertos Eiropā, ASV, Japānā un Austrālijā. Savā repertuārā atskaņo oriģinālu, mūsdienīgu repertuāru, nevairoties no nopietnām, tehniski sarežģītām kompozīcijām un drosmīgiem eksperimentiem mūzikā, tai pat laikā saglabājot sievišķīgu un pievilcīgu skatuves tēlu. Grupas repertuārs ir stilistiski dažāds – no viduslaiku dziedājumiem līdz pat avangarda mūzikai un kompozīcijām ar roka, popa, džeza un ambient elementiem, taču īpaša vieta PUTNU programmās vienmēr bijusi mūsdienu, īpaši latviešu komponistu jaunākajai mūzikai. Diriģentes Antras Dreģes vadībā iestudēti vairāk nekā 100 pasaules pirmatskaņojumu, gūtas uzvaras sešos starptautiskos koru konkursos, izdoti septiņi albumi.

Vairāk par koncertu: https://www.putni-ensemble.lv/koncerti/speka-dziesmas-liepaja/

 
Nav gaidāmo pasākumu