Osokina Brīvības festivāls Ukrainai. Ars longa, vita brevis

Koncertā piedalīsies Ukrainas Nacionālās filharmonijas Kijivas kamerorķestra solistu kvartets, kura sastāvā ir Jurijs Stjopins (vijole), Oleksijs Kolesniks (vijole), Andrijs Čops (alts) un Dmitro Gluščenko (čells), pianists Andrejs Osokins, aktrise Zane Daudziņa un etnomūziķe Viktorija Prituļaka.  

Koncerta nosaukumam izvēlēts latīņu teiciens “ars longa, vita brevis” – mākslai ilgs mūžs, cilvēkam – īss. Tas lieliski raksturo šo laiku, kad ikviena dzīvība var strauji tikt pārtraukta un cilvēkus māc šaubas par rītdienu. Neskatoties uz to mēs arvien cenšamies saglabāt patiesas vērtības un rīkoties savas valsts un mākslas labā, lai mūsu darba augļi saglabātos mūžīgi. Koncerta programmā ukraiņu komponistu un Johannesa Brāmsa skaņdarbi savīsies ar ukraiņu rakstnieces Viktorijas Ameļinas un dzejnieka Maksima Krivcova dzeju, kuri krita karā Ukrainā 2023. gadā. Koncerts veltīts viņu un visu drosmīgo Ukrainas tautas upuru piemiņai, kuri katrs cīnījās par Ukrainas brīvības ideāliem. 

Koncerta apmeklētāji aicināti ierasties jau no plkst. 18.15, lai apskatītu Melngalvju nama ekspozīciju.

!!!  Vēršam uzmanību, ka koncerta laikā Melngalvju namā lifta izmantošana nebūs iespējama!

Osokina Brīvības festivāls Ukrainai šogad norisināsies no 5. aprīļa līdz 12. maijam Rīgā un citviet Latvijā un ir veltīts Ukrainas armijas, civiliedzīvotāju un īpaši ukraiņu bērnu atbalstam, kā arī pirmo reizi tā laikā tiks vākti līdzekļi arī smagi slimu bērnu vecākiem Latvijā. Sadarbībā ar “Biļešu Paradīze” un Ziedot.lv festivāla pasākumu biļešu ieņēmumi un īpašā akcijā portālā Ziedot.lv savāktie līdzekļi tiks izlietoti šiem mērķiem. 

Festivāls un tā ieskaņas pasākumi notiks divu mēnešu garumā, daudzveidīgos koncertos, meistarklasēs, dokumentālā kino un sarunu diskusiju dienā un citos notikumos pulcējot latviešu, ukraiņu un citu valstu māksliniekus un dažādu jomu profesionāļus.

Plašāka informācija par festivālu pieejama mājaslapā www.andrejsosokins.com. 
Savukārt biļetes uz pārējiem koncertiem pieejamas www.bilesuparadize.lv.

Biļešu iegādei uz festivāla koncertiem netiek piemērota interneta sistēmas lietošanas maksa.

Festivāla lieldraugs – “Elektrum”.

Festivāla draugs – AS “Latvijas Finieris”.

***
Pasākuma laikā tiks fotografēts un filmēts. Iegādājoties biļeti uz pasākumu, apmeklētājs piekrīt, ka var tikt fotografēts un filmēts un ka viņa attēls var tikt izmantots video materiālos, fotogrāfijās vai citos audiovizuālos darbos un publicitātes materiālos.

 
Nav gaidāmo pasākumu