TDA VEKTORS deju uzvedums AIZ KO GARŠ PAVASARS?

Šī gada 12.aprīlī Rīgas Tehniskās universitātes tautas deju ansamblis “Vektors” Ķīpsalas izstāžu hallē atzīmēs savu 65 gadu jubileju ar krāšņu deju uzvedumu dzīvā orķestra pavadījumā “Aiz ko garš pavasar's?”. Uzvedumu veido horeogrāfe Dagmāra Bārbale un vairāk kā 120 RTU TDA “Vektors” dejotāji, kuri izdejo mainīgo, cerībām pilno pavasara laiku, kas piepildīts dabas norisēm, tradicionāliem lauku darbiem un ieražām. Uzvedums ir horeogrāfisks vispārinājums par cilvēka un dabas saskaņas nebeidzamajiem meklējumiem un nepieradināmo plūdumu. 

Reinis Suhanovs uzveduma režijas pamatā izmantojis Edvarta Virzas poēmas “Straumēni” daļu “Pavasaris”.  Edvarts Virza redz Latviju kā valsti, kuras centrā atrodas savas zemes saimnieki, kuri izprot un sadzīvo ar mainīgo dabas ritmu un veido savu sētu un dzīvi saskaņā ar gadalaiku ritu. Šie saimnieki zina kādi darbi darāmi saskaņā ar dabas procesiem un arī kāda atpūta nepieciešama cilvēkam, kas smagi strādājis.

Uzveduma muzikālo daļu veidojis komponists Mārtiņš Miļevskis, ko deju uzvedumā dzīvā orķestra skanējumā izpildīs grupa “Auļi”, kā arī vijolnieks Otto Trapāns, koklētāja Latvīte Cirse, ģitārists Jānis Kalniņš un vokālistes Beāte Zviedre, Ieva Sutugova, Zane Dombrovska. 

Koncertu organizē Biedrība “Vektors” ar VKKF un RTU atbalstu. 

 
Nav gaidāmo pasākumu