Kamermūzikas koncerts “Debesis. Gaiss. Vējš.”

Jaunmoku pilī 18. februārī plkst. 15:00 notiks kamermūzikas koncerts “Debesis. Gaiss. Vējš”. Uz skatuves satikties Trio Spectrum - dziedātāja Agnese Pauniņa, flautiste Liene Denisjuka – Straupe un pianiste Kristīne Paula. 

Koncertprogramma “Debesis. Gaiss. Vējš” ir veltīta cilvēka un dabas mijiedarbības poētiskai apcerei. Koncertā pamīšus skanēs gan franču, gan latviešu komponistu darbi, kas šajā kombinācijā brīnišķīgi izcels katra skaņdarba unikālās krāsas un saturisko vēstījumu. Baudījumu dvēselei sniegs trīs lieliskas mūziķes, kuras apliecinājušas savu augsto profesionālo kapacitāti gan kamermūzikā, gan profesionālos kolektīvos un viņas vieno jaunatklājēja gars, iepazīstot jaunu repertuāru un sniedzot savu lasījumu interpretācijas klausītājiem. 

Franču dzejnieka Pjēra Ronsāra vārdiem sakot: “Klajie līdzenumi, vīna pakalni un zaļie meži…, pļavas pumpuri, ziedi un šalkojošie augi… un jūs, klintis, manu dzejrindu cienītāji, sūtiet mīlas sveicienus debesīm, gaisam un vējam…” Albēra Rusēla mūzikā atklājas šī dzejoļa smeldze par lietu nepastāvību un mirkļa netveramību, tomēr skaistums rodams ne tikai statiskās ainavās, bet arī laika plūdumā. 

Imanta Zemzara “Svīta” flautai un klavierēm ir komponista jaunības dienu darbs, kurā ir ieskicēti iespaidi par Kurzemes dabu vasaras gadalaikā. Komponista arodu turpinot, Imanta Zemzara dēls Ingmars Zemzaris apdzied Aspazijas trīs dzejoļus: “Mēnesnakts”, “Asaru krūmiņš” un “Rembranta gaismā”, skaisti ievijot Aspazijas vārdus mūzikas valodā un paspilgtinot vārdu intonāciju nokrāsas. 

Laikmetīgākais no koncertprogrammas skaņdarbiem ir Gundegas Šmites “Yellow free” opuss soprānam un flautai, Polā Dikā skaņdarbā “Fauna žēlabas” ir iekļauts slavenais Kloda Debisī “Fauna diendusa” citāts, Filipa Gobēra opusā “Dievbijīgs vakars” būs iespēja pakavēties nesteidzīgā apcerē par sirds siltumu, ko sniedz gaišu emociju plīvurs. Savukārt Žana Krasa dueta “Svītā” uzplaiksnīs prieks un virtuozitāte.

Pirms koncerta darbosies kafijas bārs, kurā varēs baudīt uzkodas un dzērienus.

Laikā no 14. līdz 18. februārim Jaunmoku pils aicinās uz romantisku pasākumu “Randiņš muzejā”. Tā laikā ikvienam pārim būs iespēja atzīmēt mīlestības svētkus īpašā atmosfērā Jaunmoku pils muzejā. 14. un 17. februārī varēs baudīt kino, bet 18. februārī randiņa noslēgumā klausīties kamermūzikas koncertu “Debesis. Gaiss. Vējš”. 

Uz tikšanos Jaunmoku pilī!  

 
Nav gaidāmo pasākumu