Saules līnija

Andris Bulis un Marija Daņiļuka
Ivana Viripajeva luga “Saules līnija” 

Precēts pāris, četrdesmitgadnieki, pēc septiņiem gadiem laulībā piedzīvo attiecību krīzi un mēģina no jauna atrast ceļu, lai paliktu kopā. Dramaturgs Ivans Viripajevs lugu “Saules līnija” veidojis kā divu mīlošu cilvēku nospriegotu dialogu par patiesu tuvību - dzirkstoši, ironiski un ar humora izjūtu atklājot dažādus mehānismus, kas attiecībās traucē saprasties un patiesi ieraudzīt un sadzirdēt vienam otru. Laulāto sarunu nakts garumā izspēlēs Dailes teātra aktieris Andris Bulis un aktrise Marija Daņiļuka, kura teātra skatītājiem pazīstama ar lomām M. Čehova Rīgas Krievu teātrī, kā arī izrādē "Persiešu valodas stundas" Žaņa Lipkes memoriālā 2017. gadā. 

2022. gadā abi aktieri saņēma balvu par labāko skatuves partnerību teātra festivālā Vracā, Bulgārijā. 

Dramaturgs Ivans Viripajevs dzīvo un strādā Polijā, viņa lugas veiksmīgi iestudētas un guvušas popularitāti Eiropā. Arī Latvijā Viripajeva darbi jau ir pazīstami: pēdējos gados iestudētas lugas “Irānas konference”, “Saviļņojums”, “Nepanesami ilgi apskāvieni” un “Dzērāji”. Viripajeva dramaturģijai raksturīgs ritms, pašironija un humors – arī nopietni stāsti un problēmas tiek izstāstīti caur smiekliem. 

Izrādi “Saules līnija” veidojusi neatkarīgā producentu kompānija “KatIZ”. Tā pirmizrādi piedzīvoja 2021. gada 18. oktobrī Žaņa Lipkes memoriālā, 2022. gadā tikusi demonstrēta Sofijā un Vracā (Bulgārija), un Klaipēdā (Lietuva).
Savukārt “KatIZ” producētais Mihaila Durņenkova lugas iestudējums “Karš vēl nav sācies” veiksmīgi izrādīts Rīgā – mūzikas namā “Daile” un vēlāk Ģertrūdes ielas teātrī – kā arī Rēzeknē, Liepājā, Viļņā un Klaipēdā. Režisore Jevgeņija Šermeņeva un “KatIZ” tiešsaistē un šoruden klātienē Žaņa Lipkes memoriālā organizējusi dramaturģijas lasījumus, apvienojot māksliniekus no dažādām valstīm un teātriem, kas pārstāv atšķirīgu profesionālo un kultūrtelpu pieredzi.

Radošā komanda
Ideja, režija: Jevgeņija Šermeņeva
Spēlē: Andris Bulis un Marija Daņiļuka
Scenogrāfija: Dace Ignatova (scenogrāfu apvienība “Grāfienes”)
Horeogrāfs: Dmitrijs Gaitjukevičs
Skaņa: Olivers Tarvids
Gaismas: Jūlija Bondarenko
Producents: KatlZ
Publicitātes foto: Jūlija Korčevska
Pirmizrāde: 2021. gada 18. oktobrī Žaņa Lipkes memoriālā

Lūgums ņemt vērā, ka izrādē tiek lietota arī necenzēta leksika.
Izrāde latviešu valodā ar titriem krievu valodā.
Pēc izrādes notiks diskusija ar skatītājiem. 
Izrādes norisi atbalsta British Council pārstāvniecība Latvijā programmas “People to People Cultural Engagement” ietvaros.
Paldies par atbalstu izrādes tapšanā Advisory Lab un dabīgā minerālūdens ražotājam 885!

 

 
Nav gaidāmo pasākumu