ČŪSKU VĀRDI

Rainis
ČŪSKU VĀRDI
Mazā zāle

Pirmizrāde - 2023. gada 1. decembrī

Jānis Paukštello ir būtiska Dailes kanona daļa. Aktieris un leģenda. Viņa talants ir pārvarējis paaudžu robežas. Viņa lomas atceras, viņa teiktos vārdus citē un turpina atgādināt nākamajām paaudzēm. Visnemirstīgākais Paukštello devums ir viņa balss – reiz tā atdzīvināja Raiņa vārdus leģendārajā Arnolda Liniņa iestudējumā “Jāzeps un viņa brāļi” un arvien turpina ar savu dziļumu, patiesumu un vīrišķību piepildīt klausītāju sirdis.

Iestudējuma “Čūsku vārdi” pamatā ir Raiņa esamības likumu meklējumi no “Dagdas piecām skiču burtnīcām” un leģendārie dialogi starp Jāzepu, viņa tēvu un Ēģiptes galma padomnieku Potiferu. Jānis Paukštello atlasījis ietilpīgākās rindas un izveidojis stāstījumu par savu iekšējo ceļu, kas vedis pretim lieliem panākumiem un smagiem zaudējumiem, un par nemitīgo cīņu pašam ar sevi. Līdzās Paukštello jaunais aktieris Kārlis Arnolds Avots savā lomā iezīmē pāreju, uzdodot jautājumu, kā pārņemt vecmeistara zināšanas un likt tās lietā savā ceļā.

Izrādē piedalās Eliass Gricmanis un Dailes teātra un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas “Dramatiskā teātra muzikālā aktiera” kursa studenti.

Lomās: Jānis Paukštello, Kārlis Arnolds Avots

Režisors - Juris Jonelis, Scenogrāfe un kostīmu māksliniece - Ineta Sipunova, Komponists - Juris Vaivods, Gaismu mākslinieks - Reinis Zalte, Horeogrāfe - Olga Žitluhina

 

 

Ieteikt

Tuvākie pasākumi
ČŪSKU VĀRDI
PIRMIZRĀDE

Rīga, Dailes teātris Mazā zāle

piektdiena,
1. decembris, 19:00
ČŪSKU VĀRDI

Rīga, Dailes teātris Mazā zāle

  • 25€
Pirkt no 25€
ČŪSKU VĀRDI

Rīga, Dailes teātris Mazā zāle

sestdiena,
2. decembris, 18:00
ČŪSKU VĀRDI

Rīga, Dailes teātris Mazā zāle

  • 25€
Pirkt no 25€