Klaviermūzikas vakars "Jāņus gaidot"

Klaviermūzikas vakars "Jāņus gaidot"

Koncerts 2 flīģeļiem

31. maijā plkst. 19.00 

Rīgas Latviešu biedrības nama Zelta zālē  


Skaistā pavasara vakarā Rīgas Latviešu biedrības nama Zelta zālē  izskanēs pianistu Jāņa Karpoviča un Jāņa Zilbera klaviermūzikas vakars "Jāņus gaidot". 

Pavasari,
Pavasari, gaidi mani,
Gaidi mani -
- dzied "Laika Suns"

Mēs gaidām Jāņus, un Jāņi gaida mūs. Un pavisam noteikti divi no viņiem, abi šī koncerta dalībnieki, Jānis Karpovičs un Jānis Zilbers, gaida savus klausītājus! Koncerta apmeklētājiem tiek gatavota jauna programma, kurā būs iespēja dzirdēt Baha Dubultkoncertu, Pulenka Dubultkoncertu un Lista-Mocarta dubultopusu, Lista "Atmiņas par Mocarta Donu Žuanu".

Bahs ir kā garīgais habs jeb hubs, pie kura pieslēgti daudzi mūzikas maršrutētāji, paši to apzinoties vai neapzinoties. No viņa bagātības var smelt kā tradīcijām un rituāliem uzticīgie, tā inovācijām atsaucīgie. Pulenka patiesā dzīves uztvere aicina atrasties līdzās franču šansonam un sēru maršam, brīžiem uzplaiksnī kaut kas līdzīgs bērnu skaitāmpantiem. Vai par Mocartu būtu kas jāsaka? Lists sprieda, ka jā, un pierakstīja iespaidus no "Dona Žuana", turklāt vēlāk pārrakstīja tos divām klavierēm..

Gaidot, Jāņi.


Koncertā piedalīsies: Jānis Karpovičs, Jānis Zilbers

Koncertprogramma I daļā,  1 h ilga.

 

 
Nav gaidāmo pasākumu