IERAUGI NEDZIRDĒTO. Dziesmu svētki

Jauniešu koris BALSIS turpina projektu BALSIS zīmju valodā ar koncertu Akustiskajā koncertzālē ĪLE

Zemgalē ir jauna kultūrvieta- saglabājot Luterāņu baznīcas funkciju, rodas Akustiskā koncertzāle ĪLE. Tās stāsts sākās ar nejaušību, kad diriģents Ints Teterovskis, pirms astoņiem gadiem apceļojot Latviju, piestāja pie aizmirstās Īles baznīcas. Interjeram par pamatu ir izvēlēts atskats uz 18. gadsimta otrās puses agrīno klasicismu, kurā jaušamas arī zināmas baroka un rokoko tradīcijas. Koncertzāle lēnām sāk savu dzīvi, visa baznīcas kompleksa atjaunošanas darbus paredzēts noslēgt rudenī.
2023. gada 27. maijā plkst. 12.00 Akustiskajā koncertzālē ĪLE uzstāsies Jauniešu koris BALSIS ar koncertu “IERAUGI NEDZIRDĒTO. Dziesmu svētki”. Tas būs turpinājums projekta “BALSIS zīmju valodā” koncertsērijai, kurā ar sinhronu surdo tulkojumu skanēs daļa no XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju  svētku  Noslēguma koncerta “Kopā Augšup” un koru lielkoncerta “Tīrums. Dziesmas ceļš” repertuārā iekļautajām dziesmām. 
Koncertā piedalās Jauniešu koris BALSIS, mākslinieciskais vadītājs Ints Teterovskis, diriģenti Kamila Siliņa un Georgs Zujevs, surdotulce Elza Veismane. 

Koncertu organizē SIA “Balsis”, pateicoties Finanšu institūcijas ALTUM atbalstam un RKTMC “Mazā ģilde”.
Koncerts notiek ALTUM atbalstītā projekta “Ieraugi nedzirdēto” ietvarā. Projekta mērķis ir ar koncertdarbību veicināt cilvēku ar invaliditāti, īpaši ar dzirdes traucējumiem, iekļaušanu sabiedrībā un sociālās atstumtības mazināšanu sabiedrībā, veicināt samazinātas maksas vai bezmaksas kultūras pakalpojumu pieejamību un socializācijas vajadzības apmierināšanu vientuļiem cilvēkiem un cilvēkiem ar sociālās atstumtības risku, mazināt jauniešu atkarību no digitālajām ierīcēm. Projekta rezultātā tiks radītas un realizētas koncertprogrammas, pielāgotas cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem, piedaloties Jauniešu korim BALSIS, izmantojot vizuālus izteiksmes līdzekļus un sinhronu surdo tulkojumu, piedaloties surdo tulkam. Projektā tiks iesaistīti jaunieši ar dzirdes traucējumiem un invaliditāti, konsultējoties par efektīvākajiem izteiksmes līdzekļiem un komunikāciju. Tiks iesaistīti arī jaunieši ar atkarību no digitālajām ierīcēm. (Eiropas Sociālā fonda projekts “Atbalsts sociālajai uzņēmējdarbībai” Projekta numurs: 9.1.1.3/15/I/001)

 
Nav gaidāmo pasākumu