Koncerts “Artis Orubs. Bungu solo.”

Koncerts “Artis Orubs. Bungu solo.”

2023.gada 31.maijā Mūzikas nams “Daile” aicina uz talantīgā Arta Oruba bungu solo performanci, kuras pirmatskaņojums norisinājies 2023.gada sākumā.

Mākslinieks skatītājus aicina uz vizionāru ceļojumu, kuru plānots šajā gadā izdot vinila formātā

un doties arī Eiropas turnejā. 

Artis Orbs ir viens no zināmākajiem pašmāju džeza bundziniekiem, kurš savas zināšanas paplašinājis ārpus Latvijas robežām. Mūziķis mācījies Emīla Dārziņa mūzikas skolā, Amsterdamas konservatorijā, bet vēlāk atgriezies Latvijā, kur studējis Jāzepa Vītola Mūzikas akadēmijā. Oruba talants sniedzas ārpus klasiskā džeza rāmjiem – mākslinieks pievērsies arī kompozīcijai un producēšanai. Artis spēlējis kopā ar iespaidīgu skaitu latviešu un starptautiski zināmu mūziķu, paralēli ieņemot vadošā bundzinieka amatu Latvijas Radio bigbendā un pasniedzot Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Džeza nodaļā.

Par savu programmu mūziķis atklāj: "Uz skatuves ir tikai viens cilvēks un klasiskais bungu komplekts. Nav neviena harmoniskā vai elektroniskā instrumenta, aiz kā mūziķis varētu paslēpties. Man šis eksperiments ar sevi tīri labi patīk, jo tas ļauj vēl vairāk atklāt savu būtību un saprast, kā veidojas ritmiska skaņu mijiedarbība ar publiku. Arī katrs klausītājs, neatkarīgi no viņa vecuma vai pieredzes, tiek uzrunāts tieši un individuāli, jo mūzika ir maģija, kas raisa

emocijas, rosina pārdomas, uzjundī atmiņas vai ļauj ķermenim iekarst dejā. Tā ir aizraujoša un pārsteidzoša pieredze, process, kuru varam izdzīvot kopā!"

Mākslinieks: Artis Orubs

Skaņotājs: Ivars Ozols

Producents: Alberto Di Gennaro

Informācija: [email protected] / www.dailesnams.lv 

 

Lasīt aprakstu
Nav gaidāmo pasākumu