KINO /Ditas Rietumas Eiropas kino festivālu izlase | SVĒTAIS ZIRNEKLIS

Svētais zirneklis

Dānija, 2022

Režisors Ali Abasi. Galvenajā lomā Zara Amira Ebrahami

 

Viena no šā gada Kannu kinofestivālā lielākajām sensācijām, viens no gada pamatīgākajiem pārsteigumiem – spriedzes uzlādēts trilleris, kas ļauj ielūkoties Irānas patriarhālajā sabiedrībā.

Filmas darbība norisinās Irānā, taču tā nav filmēta šajā “slēgtajā valstī”. Tās režisors Ali Abasi ir Dānijas pilsonis,  starptautiski pazīstams kino režisors. Viņš lieliski pārzina gan Irānas sabiedrības sadzīves normas un vidi, gan arī trillera žanra likumus. Tālab arī filmu Svētais zirneklis var skatīties ar neatslābstošu interesi – gan kā precīzu  reliģiozi fanātiskās, patriarhālās Irānas sabiedrības portretējumu, gan kā unikālu, nospriegotu trilleri.  

Filmas galvenā varone ir drosmīga žurnāliste, kas par spīti dažādiem ierobežojumiem un pat pazemojumiem, mērķtiecīgi mēģina izsekot un notvert sērijslepkavu, kurš regulāri slepkavo prostitūtas. Līdz šim policijai šos noziegumus nav izdevies atklāt, vai arī tā nav vēlējusies to darīt – galu galā upuri ir prostitūtas.  Aktrise Zara Amira Ebrahami, kura filmā izcili tēlo galveno – žurnālistes – lomu,  saņēma Kannu festivāla galveno balvu kā labākā aktrise. / Dita Rietuma

Pirms seansa kino kritiķes Ditas Rietumas ievadvārdi.

Biļetes cenā ietilpst glāze vīna.

 

Projektu līdzfinansē REACT-EU finansējums pandēmijas krīzes seku mazināšanai.

 
Nav gaidāmo pasākumu