Knuta Skujenieka DZIESMU DZIESMA. Audiogrāmatas prezentācija

Vai šodienas cilvēks prot mīlēt smalki?
Jādibina speciāla organizācija, lai aizsargātos no ģimeņu konfliktiem. Ar to garu, kas ir šai grāmatā iekšā, es joprojām dzīvoju.
(Knuts Skujenieks)

Ko mūsdienu cilvēkam nozīmē mīlestība un “Dziesmu dziesma”? 26. septembrī – Knuta vārda dienā – aicinām uz izcilā latviešu dzejnieka, atdzejotāja un publicista Knuta Skujenieka audiogrāmatas “Dziesmu dziesma” atvēršanas svētkiem. Pasākums norisināsies 26.09. pl. 19:00 Raiņa un Aspazijas mājā Rīgā, Baznīcas ielā 30.

“Dziesmu dziesma” jeb Augstā dziesma ir viena no skaistākajām Vecās Derības grāmatām un tiek uzskatīta par mīlas lirikas šedevru. Knuts Skujenieks to raksturo kā rozīnīti starp reliģiskajiem tekstiem, kas tālu pārsniedz tīri reliģiska traktējuma ietvarus. “Dziesmu dziesmu” K. Skujenieks no senebreju valodas tulkojis lēģerī.

Dzeju audiogrāmatā ierunājuši aktieri Andris Bulis un Maija Arvena, piedalās armēņu dziedātāja Asmika Bagojana, skaņu dizainu veidojis skaņu režisors un producents Ivars Kalniņš. Audiogrāmatā būs iekļauts “Dziesmu dziesmas” teksts, Knuta Skujenieka novēlējums klausītājiem un divi līdz šim nepublicēti dzejoļi rokrakstā, kā arī fotogrāfa Māra Ločmeļa mākslas foto vēsturiskajā ambrotipa fototehnikā un aktrises un tēlnieces M. Arvenas zīmējumi.

Audiogrāmatas prezentācijā piedalīsies aktieri Andris Bulis un Maija Arvena, un komponiste un mūziķe Lauma Kazaka. Sarunā ar pasākuma apmeklētājiem tiks atklāts “Dziesmu dziesmas” mīlestības noslēpums, bet pirms tam būs iespēja noskatīties līdz šim nepublicētu video interviju ar Knutu Skujenieku (2021), divus mākslas video ar mīlestības dzejas lasījumiem, ko veidojis videomākslinieks un mūziķis Ēriks Upenieks, un apskatīt fotogrāfa M. Ločmeļa darbus senajā ambrotipa fototehnikā no “Dziesmu dziesmas” fotosesijas, kur aktieri iemūžināti tradicionālajos armēņu tautastērpos.

Ar šo audiogrāmatu projekta radošā komanda vēlas klausītājiem, īpaši jauniešiem, atklāt seno mīlestības dzeju, kurā paustās mīlestības vērtības stāv pāri laikiem, notikumiem un ir nozīmīgas arī šodienas cilvēkiem savstarpējo attiecību veidošanā.

Radošās komandas sadarbība un tikšanās ar Knutu Skujenieku un viņa sievu Intu sākās jau 2020. gadā, iestudējot dzejas un mūzikas izrādi “Dziesmu dziesma” (rež. N. Bokovikova, LU Botāniskajā dārzā, 2020), bet 2021. gadā izskanēja aktieru un raidījuma vadītāju A. Buļa un M. Arvenas veidots dzejas un mūzikas raidījumu cikls A. Buļa režijā “Mīlas trubadūri. Dzejas ceļojumi” sadarbībā ar Latvijas Radio 1 “Ielūdz Radioteātris".

“Dziesmu dziesmas” kultūras projektu sērijas finansiālais atbalstītājs ir Solfeg.io dzejas, mūzikas un mākslas platforma. Audiogrāmata “Dziesmu dziesma” tiek izdota un prezentēta sadarbībā ar mūzikas ierakstu izdevniecību “UPE tuviem un tāliem” (vadītāja Iveta Mielava), Raiņa un Aspazijas māju (muzeja vadītāja Zanda Rozenberga) un Latvijas Rakstnieku savienības starptautisko dzejas festivālu “Dzejas dienas 2022”.

Audiogrāmatas "Dziesmu dziesma" veidotāji:
Atdzejojums: Knuts Skujenieks
Dzeju lasa: aktieri Andris Bulis un Maija Arvena
Mūzika: armēņu tautasdziesmas, Komitass
Dziedātāja: Asmika Bagojana
Skaņu režija un dizains: Ivars Kalniņš (“Raksturs Audio”)
Dizains un datorgrafika: Gunita Kraševska
Foto: Māris Ločmelis, Inese Kalniņa
Vāka gleznojums un zīmējumi: Maija Arvena
Producentes: Lauma Kazaka, Ieva Pauļuka
Izdevējs: mūzikas izdevniecība “UPE tuviem un tāliem”
Finansiālais atbalstītājs: Solfeg.io dzejas, mūzikas un mākslas platforma

Ieraksts veidots pēc izrādes “Dziesmu Dziesma” motīviem (rež. N. Bokovikova)

 
Nav gaidāmo pasākumu