Tiešsaistes lekciju cikls ANTĪKIE ŠEDEVRI. NEZINĀMAIS PAR ZINĀMO

Slavenās antīkās skulptūras no Vatikāna, Luvras, Uffizi, Neapoles arheoloģijas muzeja un Atēnu muzeja kolekcijām ir vispārēji atzīti pasaules šedevri.
Liktenis bijis žēlsirdīgs, saglabājot tos līdz pat šai dienai. Bet ilgajā pastāvēšanas laikā tiem vairākkārt mainījies statuss, no grieķu oriģināliem pārvēršoties par romiešu laiku darbiem, lai piedzīvotu visaugstākās godības un aizmirstības periodus, pārejot no beznosacījumu paraugu kategorijas uz parastajām skulptūrām.
Tagad, kad pētījumos izmanto jaunākos analītiskos instrumentus, zinātniskais novērtējums sasniedz pilnīgi citu ticamības līmeni pieminekļa atribūcijas noteikšanā, balstoties uz milzīgo faktisko materiālu un pielietojot vissarežģītākās tehniskās un tehnoloģiskās metodes hronoloģijas fiksēšanai. Idealizētie darbi slavas halo vietā iegūst reālu nozīmi.
 
Kurss sastāv no 8 lekcijām:

1. 7.09. Venēra de Mediči
2. 14.09. Venēra de Milo
3. 7.10. Nika no Samothrace
4. 14.10. Laocoön un viņa dēli (Laocoön un dēli)
5. 21.10. Farneses herkuless
6. 28.10. Belvedere Torso
7. 4.11. Hermess ar mazuli Dionīsu
8. 11.11. Jauna vīrieša statuja no Anticīteras salas
 
Tradicionāli pēc katras lekcijas un praktiskās nodarbības būs otrā daļa, kad neformālā sarunā tie, kas vēlas, varēs uzdot jautājumus lektoram. Vai arī iesaistīties diskusijā, apmainoties viedokļiem...
Katras lekcijas ilgums ir 2 stundas
Mēs ar nepacietību gaidām jūs!

 
Nav gaidāmo pasākumu