Edgars Cīrulis un Kristīne Cīrule. Albuma DREAM TELLER prezentācijas koncerts

Līdzīgi kā sapņi mums dod padomus par nākamajiem soļiem ko spert savās dzīvēs, skaņdarbi šajā koncertprogrammā satur mācības, kuras autori izdzīvojuši un uzskatījuši par gana svarīgām, lai tajās dalītos. Tās ir kā mazas atslēgas uz cilvēka pamatvērtībām: līdzjūtību, mīlestību, drosmi un nosvērtību. Mūsu mērķis ir iedvesmot klausītāju dzīvot patiesi un nebaidīties no sevis.

Projekts “Dream Teller” uzsākts 2020. gada aprīlī, kad vokāliste/komponiste Kristīne Cīrule un pianists/komponists Edgars Cīrulis atgriezās Latvijā pēc vairākiem pavadītiem gadiem ārzemēs studējot.

Savā daiļradē "Dream Teller" apvieno ietekmes no visdažādākajiem avotiem gan mūzikā, gan ārpus tās. Klausītāji var sagaidīt džeza mūzikai raksturīgu intensitāti, krāšņu harmonisko valodu un spontānu saspēli, kā arī melodijas, kas uzrunā cilvēku tieši un nepastarpināti. Visi grupas dalībnieki ir aktīvi mūziķi vairākos žanros Latvijā un Eiropā, tāpēc "Dream Teller" spēj pārkāpt pāri žanriskajām robežām un radīt jaunu skanējumu.

Pandēmijas iespaidā abi mākslinieki bija spiesti pārtraukt savu darbību un atskatīties uz līdzšinējo radošo dzīvi. Secinot, ka ir grūti rast iekšējo mieru un balansu dzīvojot arvien juceklīgākos laikos, viņi nolēma radīt jaunu autorprogrammu, kas atspoguļo abu personīgo pašizziņas ceļu. Kristīne un Edgars ir ieinteresēti cilvēka zemapziņas un dabas spēku mijiedarbībā, kā arī sapņu nozīmē, tādēļ muzikālais materiāls ir veidots balstoties uz šīm tēmām.


Piedalās:
Kristīne Cīrule – balss
Edgars Cīrulis – klavieres, balss
Māra Vidiņa – balss
Līva Dumpe – balss
Karlīna Priedēna – balss
Aleksejs Bahirs – vijole
Ketija Ringa - Karahona – flauta
Svens Vilsons – elektriskā ģitāra, akustiskā ģitāra
Rūdolfs Dankfelds – bungas, perkusijas
Albert Reinholdt Østergaard – kontrabass, elektrobass


Edgars CĪRULIS ir latviešu komponists, pianists, improvizators un aranžētājs. Studējis JVLMA un Olborgas Karaliskajā mūzikas akadēmijā. Darbojas džeza un laikmetīgās mūzikas žanros.

2016. gadā klajā laists Edgara un viņa domubiedru, ansambļa “Ainavisti” albums “–”. 2019. gadā, sadarbojoties ar mūziķiem no Latvijas, Dānijas, Itālijas un ASV, laidis klajā pasaku grāmatu un disku “Aisma”, ko prezentējis arī koncertos Dānijā un Latvijā. Cīrulis aktīvi darbojas arī Equanimity Trio. Uzstājies kopā ar tādiem mūziķiem kā Marks Dresers, Mariuss Ungureanu, Jespers Lovdals, Kenets Dāls Knudsens, Roks Zubovs, Ahto Abneru un citi. Piedalījies projektos Kenneth Dahl Knudsen’s Orchestra, UNIT, Skaggerak, festivālos Saulkrasti Jazz, “Rīgas ritmi”, Baltic Breeze, Den Blaa Festival, Festivalul Capitalelor Natiunilor Centenare, 2021.gadā piedalījies LNSO rīkotajā vasaras festivālā ‘’Vasarnīca’’.

2020. gadā nominēts Lielajai mūzikas balvai kā Gada jaunais mākslinieks.

 
Nav gaidāmo pasākumu