VESTARDS ŠIMKUS. AMERIKA

Vestards ŠIMKUS, klavieres

Programmā: Filips Glāss, Eliots Kārters, Čārlzs Grifss, Džordžs Krams, Vestards Šimkus

Latviešu pianista Vestarda Šimkus solokoncerts, kurā uzmirdzēs izcilu amerikāņu komponistu mūzika.

“Pēdējo simts gadu laikā tieši amerikāņiem savu kultūru un popkultūru ir izdevies padarīt par pasaules lielākās iedzīvotāju daļas neatņemamu ikdienas un dzīves uztveres daļu. Tamdēļ iedomājos, ka būtu vērts sagatavot programmu, kurā skan pēdējā gadsimta laikā tapusī amerikāņu komponistu klaviermūzika. Tajā es aplūkoju nelielu tik globāli ietekmīgās amerikāņu kultūras šķautni gadsimta garumā,” Vestards Šimkus.

Koncertprogrammā iekļautos komponistus vieno ne tikai piederība ASV, bet arī tas, ka viņi visi savulaik ir studējuši arī Eiropā. Viņu mūzikā nav Amerikai tik raksturīgā džeza ietekmes, un katrs skaņdarbs ir nopietns, stilistiski viengabalains – bez eklektikas vai izklaides elementiem. Kā saka pats Vestards Šimkus: “Tā ir tāda amerikāņu mūzikas programma, kādu jūs, iespējams, negaidījāt”. Kā sava veida parafrāze programmu papildina arī viens paša pianista komponēts skaņdarbs.

Biļete uz koncertu ir derīga tikai kopā ar Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu. Apmeklējot pasākumu, obligāti jāuzrāda personu apliecinošs dokuments, personalizēta biļete un derīgs sertifikāts. Lūdzam uz pasākumu ierasties savlaicīgi.

Atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

*Pasākumā netiek ielaisti pirmsskolas vecuma bērni.

**Koncerta laikā ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem un nolūkā informēt sabiedrību par notikušo pasākumu var tikt veikta fotografēšana, video un/vai audio ieraksta veikšana. Minētās darbības tiek veiktas atbilstoši datu apstrādes prasībām. Iegūtais materiāls tiks apstrādāts bez atsevišķas personu izdalīšana, lai tieši vai netieši netiktu veikta fizisku personu identificēšana. Iegūtie materiāli var tikt publicēti un/vai translēti plašsaziņas līdzekļos, kā arī sociālajos tīklos internetā un izmantoti mārketinga materiālos. Jums ir tiesības lūgt neizmantot vai dzēst Jūsu personas datus – fotoattēlu, video vai audio ierakstu, kurā jūs esat fiksēts, rakstot mums uz e-pasta adresi: [email protected]

 
Nav gaidāmo pasākumu