KSENIJA SIDOROVA. STARP SAPŅIEM UN NOMODU. (vakcin./pārslim.)

Uz jaunu programmu — dziļi cilvēcīgu un teju intīmu sarunu, kurā sārti čigāniskos segidiljas ritmus un liesmojoši spējos tango pavērsienus nomainījuši sulīgāki pasteļtoņi, savu uzticamo klausītāju ielūdz izsmalcināti graciozās akordeona spēles dīva Ksenija Sidorova!

Viņa ir viena no pasaulē ievērojamākajām akordeona spēles virtuozēm un viņas gudri izsvērtās, rūpīgi veidotās programmas ļāvušas līdz šim par tautas mūzikas instrumentu dēvēto akordeonu novērtēt un iepazīt pavisam neizzinātā skaņu gammā.

Aizvadītā gada refleksijās un pārdomās izauklētā programma “Starp sapņiem un nomodu” piedāvā visai plašu autoru loku, iepazīstinot ar itāļu akordeonistu un komponistu Pjetro Rofi un Kijevā dzimušo mūsdienu skaņradi Sergeju Akhunovu, kura muzikālā izteiksme ir visai radniecīga Ņujorkas minimālistu leksikai, ļaujot izbaudīt divu izcilu virtuozu – Doņeckas Valsts Mūzikas konservatorijas bajāna katedras vadītāja un komponista Artjoma Ņižņika un reiz Latvijā koncertējušā krievu balalaikas Paganīni – Alekseja Arhipovska svaigās oriģinālkompozīcijas. Akordeona versijā izskanēs fragments no amerikāņu minimālisma klasiķa Filipa Glāsa Glassworks, kā arī vairāki spāņu komponistu klavierminiatūru pārlikumi klavierēm. Refleksiju noskaņās klātesošas būs arī ievērojamā argentīnieša Astora Pjacollas tēmas no albuma “Pjacollas atspulgi”; tas ieskaņots pandēmijas laikā, Madridē un veltīts Astora Pjacollas simtgadei, kā arī līdz šim Ksenijas Sidorovas lasījumā reti dzirdētā ģēnija  – Johana Sebastiāna Baha mūzika.

Par saviem skatuves partneriem Ksenija Sidorova izraudzījusies Sinfonietta Rīga stīgu kvartetu: Kristiānu Krūskopu, Agnesi Kanniņu, Artūru Gaili un Kārli Klotiņu, kā arī kontrabasistu Jāni Stafecki.

Programma:

Filips Glāss (Philip Glass, 1937)

Pirmā daļa Opening no cikla Glassworks

Johans Sebastiāns Bahs (Johann Sebastian Bach, 1685–1750)

Adagio no Koncerta reminorā BWV 974 (pēc A. Marčello Obojas koncerta)

Sergejs Ahunovs (Sergey Akhunov, 1967)

Skice nr. 3 pārlikumā akordeonam

Pjetro Rofi (Pietro Roffi, 1992) *

Noktirne

Sergejs Ahunovs (Sergey Akhunov, 1967) *

Two keys to one J. Brodsky's Poem

Aleksejs Arhipovskis (Alexey Arhipovsky, 1967)

“Pelnrušķīte”

Artjoms Ņižņiks (Artem Nyzhnyk, 1980)

Sirin 

Manuels de Falja (Manuel de Falla, 1876–1946)

“Andalūzijas serenāde” (Serenata andaluza)

Isaaks Alveniss (Isaac Albéniz, 1860–1909)

Astūrija (Asturia)

Pjetro Rofi (Pietro Roffi, 1992) *

Is There a Place in Your Heart akordeonam un stīgām

Franks Anželiss (Franck Angelis, 1962) *

“Fantāziju par Astora Pjacollas Chiquilin de Bachin tēmu”.

Piedalās:

Ksenija SIDOROVA (akordeons)

Jānis STAFECKIS (kontrabass)

Sinfonietta Rīga stīgu kvartets:

Kristiāna KRŪSKOPA (vijole), 

Agnese KANNIŅA (vijole)

Artūrs GAILIS (alts)

Kārlis KLOTIŅŠ (čells)


Norises vieta: Lielā zāle

Koncerts vienā daļā, norises ilgums: aptuveni 1 stunda 20 minūtes

Organizē: Lielais dzintars 

Atbalsta: Liepājas pašvaldība un Valsts kultūrkapitāla fonds


Biļetes:  sākot no 20.00 eiro. Pasākumam tuvojoties biļešu cena var tikt mainīta.

Pasākums paredzēts pieaugušo auditorijai. Uz pasākumiem, kas paredzēti pieaugušo auditorijai, bērni līdz 5 gadu vecumam var netikt ielaisti.


Atlaides:

 • Skolēniem, studentiem, pasniedzējiem, pensionāriem – 25%
 • Personām ar I un II grupas invaliditāti, kā arī viņu pavadoņiem – 50%
 • Ģimenes biļetes 1 vai 2 pieaugušie + 2 bērni (vai vairāk) – 25%

NB.  Apmeklējot koncertu,  apmeklētājam ir jāuzrāda atlaidi apliecinošs dokuments.

Grupu biļetes:

 • 10-29 personas – 20%
 • 30 un vairāk personas -25%

SVARĪGA INFORMĀCIJA BIĻEŠU ĪPAŠNIEKIEM, kas iegādājušies biļetes pirms 13.oktobra:

Pamatojoties uz izmaiņām kultūras pasākumu apmeklēšanas nosacījumos, pasākuma organizatoram nepieciešams veikt izmaiņas sēdvietu zonējumā. Aktuālie nosacījumi paredz, ka skatītājiem no dažādām mājsaimniecībām ir jāsēž fiksētās un personalizētās sēdvietās ar 2 metru distanci no citiem apmeklētājiem. Tādēļ  visiem biļešu īpašniekiem esošās biļetes obligāti jāapmaina pret jaunām koncerta biļetēm. Mēs centīsimies pielāgot jauno sēdvietu, lai tā atrastos pēc iespējas tuvāk jau iegādātajai biļetei. 


Biļešu apmaiņas pakalpojums būs pieejams, sākot no 2021. gada 14. oktobra. Biļešu īpašnieki aicināti rīkoties sekojoši:

 • Ja biļetes iegādātas Biļešu paradīzes klātienes kasē, tās var apmainīt jebkurā Biļešu kasē Latvijā. Vairāk informācijas par kasēm šeit: https://www.bilesuparadize.lv/lv/shops 
 • Ja biļetes iegādātas internetā, biļešu īpašnieki aicināti sazināties ar koncertzāles Mārketinga un sabiedrisko attiecību daļas vadītājas p.i. Aivu Juhnevicu, rakstot ziņu uz e-pastu [email protected] E-pasta tematā aicinām rakstīt “Par Ksenijas Sidorovas koncertu", tekstā norādot esošo sēdvietu. 

Lūdzam ņemt vērā:

 • Ja biļete iegādāta ar atlaidi, dodoties to apmainīt, lūdzam ņemt līdz statusu apliecinošu dokumentu.
 • Lūgums biļetes apmainīt pēc iespējas ātrāk, jo koncertā netiks ielaisti apmeklētāji ar iepriekšējām biļetēm, kas iegādātas līdz 14.10.2021 
 • Saistībā ar pastāvošajiem pulcēšanās ierobežojumiem, koncertzāle nevar garantēt katras konkrētās iepriekš pārdotās vietas pieejamību.

Mainot biļetes, katram apmeklētājam būs jānorāda sava un līdznācēja kontaktinformācija (jāveic biļetes personalizācija). Informāciju SIA "Lielais Dzintars" uzglabās vienu mēnesi pēc koncerta norises, lai nepieciešamības gadījumā to varētu nodot Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) rīcībā.


INFORMĀCIJA VISIEM APMEKLĒTĀJIEM:

Apmeklējot pasākumu, pie ieejas lūgsim uzrādīt covid-19 sertifikātu, kas apstiprina personas vakcināciju pret covid-19 vai minētās infekcijas pārslimošanu. Tāpat lūgsim uzrādīt arī personu apliecinošu dokumentu un pasākuma ieejas biļeti. Koncertzāles telpās un visa koncerta apmeklējuma laikā jālieto sejas aizsargmaska. Sēdvietas zālē būs izvietotas, ievērojot 2 metru distanci.


Šajā pasākumā nav iespējams nodrošināt atsevišķu, epidemioloģiski drošu sektoru ģimenēm ar bērniem un garantēt apmeklētāju plūsmu nesatikšanos, kā to paredz Ministru kabineta 09.10.2021. rīkojums Nr. 720 "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu", tādēļ ar negatīva testa rezultātiem bērni pasākumā netiks ielaisti.

 • Bērniem līdz 12 gadu vecumam jāuzrāda sertifikāts, kas apstiprina infekcijas pārslimošanu, 
 • Bērniem, kuri vecāki par 12 gadiem, jāuzrāda sertifikāts, kas apstiprina infekcijas pārslimošanu vai vakcināciju.
 
Nav gaidāmo pasākumu