ZIEMEĻU BALSIS LATVIJAS RUDENIM. Vīru koris ORPHEI DRANGAR (Zviedrija)

Vīru koris Orphei Drängar dibināts 1853. gada 30. oktobrī Upsalā, Zviedrijā, kā dziedāšanas biedrība. Šobrīd koris tiek vērtēts, ka viens no profesionālākajiem un slavenākajiem vīru koriem pasaulē.
 
Frāzējums, skaņas tīrība un precizitāte ir termini, kas visbiežāk tiek lietoti raksturojot Orphei Drängar kora sniegumu. Vīru koris ir kā mūzikas instruments, kam piemīt ļoti īpašas un dinamiskas izpausmes iespējas. Pamatīgums un rotaļīgums. Tradicionālais un inovatīvais. Piano un crescendo. Orphei Drängar savu skanējumu ir attīstījuši un slīpējuši vairāk nekā 150 gadu garumā. Tas viss, pateicoties kora unikālajam skanējumam, kurā dzirdamas tiklab jaunas un augstas, kā vecākas un nobriedušākas balsis.
 
Pēdējā desmitgadē Orphei Drängar ir aizvadījuši vairākas koncerttūres Ziemeļamerikā un Tālajos Austrumos, savukārt dzimtajā Zviedrijā koris vairākkārt uzstājies televīzijā, tostarp Zviedrijas kroņprinceses kāzu dienas koncertā.
 
Orphei Drängar diriģente kopš 2008. gada ir profesore Sesīlija Rīdingere. Līdztekus šim darbam un ārštata projektiem kora un orķestra diriģentes amatā, S. Rīdingere strādā kā pasniedzēja Stokholmas Karaliskajā mūzikas akadēmijā, kuras rektore viņa bija no 2012. līdz 2019. gadam. Nesen diriģente tika iecelta arī par žūrijas priekšsēdētāju starptautiskajā kordiriģentu konkursā Eric Ericson Award, kas 2021. gada oktobrī notiks Bervalda koncertzālē Stokholmā sadarbībā ar Eiropas Raidorganizāciju apvienību un Eiropas radio koriem.
 
Kora koncertmeistars ir Folke Alīns kora ilggadējais otrais diriģents, repetitors un pianists. Ikdienā Folke Alīns strādā par repetitoru Stokholmas Karaliskajā operā, pirms tam bijis arī Karaliskās operas kormeistars.
 
Solistes lomu ir uzņēmusies godalgotā un starptautiski zināmā operdziedātāja soprāns Hanna Husāra. Viņa ir uzstājusies Drotningholmas Galma operteātrī, kā arī uz nacionālo operu skatuvēm Bergenā un Rīgā, un vēl nesen bija redzama Paminas lomā Mocarta “Burvju flautā” Stokholmas Karaliskajā operā. Hanna Husāra ir arī iemīļota koncertizpildītāja ar plašu repertuāru, sākot no agrīnā baroka līdz pat laikmetīgajai mūzikai, un ir strādājusi ar tādiem diriģentiem kā Leifs Sēgerstams (Leif Segerstam), Manfrēds Honeks (Manfred Honeck), Deniels Hārdings (Daniel Harding) un Herberts Blūmsteds (Herbert Blomstedt).
 
Zviedru vīru koris Orphei Drängar Latvijā viesosies ar izcilu mūzikas programmu, kurā būs dzirdami gan jaundarbi, gan klasiski skaņdarbi no Ziemeļvalstīm un Baltijas valstīm. Programmā iekļauta arī Raimoda Tigula dziesma «Bright star», kas piedzīvos pasaules pirmatskaņojumu.  
 
Uz šo koncertu tiekamies ar apmeklētājiem, kuri ir izslimojuši vai vakcinējušies!
 
Ienākšana koncertā ar derīgu digitālo Covid-19 sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu, kas parāda, ka persona (ieskaitot bērnus) ir:
Vakcinējusies pret Covid-19
Pēdējā pusgada laikā ir pārslimojusi Covid-19.
Lūgums pirms pasākuma apmeklējuma pārliecināties, ka Jūsu Covid-19 sertifikāts ir derīgs, jo pretējā gadījumā pasākuma apmeklēšana būs liegta. Digitālo Covid-19 sertifikātu var iegūt https://covid19sertifikats.lv/. QR kodam ir jābūt digitālam vai papīra formātā. 

Bērnistaba, kamēr spēkā ierobežojumi, diemžēl nebūs pieejama. 
 
Vēršam apmeklētāju uzmanību tam, ka tiks ievēroti visi valsts noteiktie drošības pasākumi. Aicinām izvērtēt savu veselības stāvokli un neapmeklēt pasākumu, ja Jums ir elpceļu infekcijas slimības simptomi (drudzis, klepus, elpas trūkums), kā arī ja Jums ir noteikts pienākums ievērot pašizolāciju, mājas karantīnu vai stingras izolācijas nosacījumus.
 
Iegādājoties biļeti uz šo pasākumu, Jūs apliecināt, ka:
- ievērosiet visus 'Covid-19' izplatības ierobežošanai ieviestos drošības pasākumus, informācija par kuriem būs pieejama arī koncerta norises vietā;
- respektēsiet koncerta organizatoru norādījumus norises vietā - par apmeklētāju plūsmas organizāciju, par higiēnas prasību ievērošanu, dezinfekcijas līdzekļu pieejamību u. c.
 
Informējam, ka pasākuma laikā ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem un nolūkā informēt sabiedrību par notikušo pasākumu var tikt veikta fotografēšana, video un/vai audio ieraksta veikšana. Minētās darbības tiek veiktas atbilstoši datu apstrādes prasībām, neidentificējot konkrētas personas. Iegūtie materiāli var tikt publicēti un/vai translēti plašsaziņas līdzekļos, kā arī sociālajos tīklos internetā u.tml. 
 
Ja Jūs nevēlaties tikt fotografēts vai filmēts, Jums ir tiesības pieprasīt, lai šādas darbības attiecībā uz Jums netiek veiktas. Jums ir tiesības lūgt neizmantot vai dzēst Jūsu personas datus – fotoattēlu, video vai audio ierakstu, kurā jūs esat fiksēts, sazinoties ar personas datu apstrādes pārzini – SIA “Austrumlatvijas koncertzāle” administrāciju klātienē, Rēzeknē, Pils ielā 4; zvanot 646 33303 vai rakstot [email protected]

 
Nav gaidāmo pasākumu