Katrīna Gupalo un Andrejs Osokins koncertprogrammā / No Ņujorkas līdz Parīzei

Programmā spilgtākie numuri no dziedātājas Katrīnas Gupalo un pianista Andreja Osokina veidotajām izrādēm “100 gadi ar Piafu” un “After Midnight / Pēc Pusnakts”. Skanēs Edītes Piafas, Merilinas Monro, Kola Portera, Ninas Simones, Džūlijas Londonas un Ellas Ficdžeraldas melodijas lieliskā mūziķu dueta izpildījumā, kā arī Džordža Geršvina virtuozie džeza gabali Andreja Osokina solo sniegumā. Koncertā īpaši saviļņojošu noskaņu radīs radošā tandēma izpildītā savulaik Odrijas Hepbernas dziedātā dziesma “Moon River”.

Šī ir kontrastiem bagāta koncertprogramma, kurā ir gan teatrāli momenti, gan Katrīnas Gupalo spēcīgais un sensuālais dziedājums un pianista Andreja Osokina meistarīgā klavierspēle, gan dueta rotaļīga saspēle ar maigiem un izjustiem brīžiem.

Katrīnas Gupalo un Andreja Osokina radītās koncertporgrammas apbūrušas klausītājus Latvijā, Lielbritānijā, Somijā un ASV turnejas laikā arī Vašingtonā, Bostonā, Filadelfijā, Minneapolē, Ņūdžersijā un Klīvlendā. Dueta pirmā izrāde “100 gadi ar Piafu” izskanējusi daudzās koncertzālēs Latvijā un Helsinkos, savukārt džeza teātra izrāde “Pēc pusnakts / After Midnight” augsti novērtēta ne tikai Latvijas lielākajās koncertzālēs, bet arī guvusi augstu britu kritikas novērtējumu Londonas “Camden Fringe” festivālā.

Katrīna Gupalo ir viena no neordinārākajām latviešu mūziķēm – spēcīga un sensuāla balss tembra īpašniece, komponiste, virtuoza pianiste, mūzikas izrāžu veidotāja, producente un aktrise, kura koncertos pārsteidz klausītājus gan ar meistarīgo klavierspēli, emocijām bagāto un skanīgo dziedājumu, gan sirsnīgo, aizrautīgo un enerģijas pilno personību. Līdz šim izdoti divi Katrīnas albumi – “Gentle & Done” (2018) un “7 skumjas zvaigznes” (2020), kas veltīts Imanta Kalniņa mūzikai. Dziedātājas pašas komponētās dziesmas “SVĀRKI?”, “Fredijs vairs nedziedās” un “Agonija”, Raimonda Paula leģendārā dziesma “Par pēdējo lapu”, kā arī Imanta Kalniņa mūzika Katrīnas interpretācijā pievērsušas plašu uzmanību medijos un sniegušas lielu klausītāju mīlestību koncertos.

Andrejs Osokins ir pasaulē pieprasīts latviešu pianists, nozīmīgāko starptautisko pianistu konkursu un Latvijas Lielās mūzikas balvas laureāts, kurš regulāri uzstājas leģendārās Eiropas koncertzālēs gan solo koncertos, gan kopā ar orķestriem izcilu diriģentu vadībā. Andreja Osokina koncerti ir emociju, mīlestības un skaistas klaviermūzikas piesātināti, tie pārsteidz ar mūziķa pārliecinošo dažādu mūzikas stilu izjūtu, harismu un virtuozitāti, kā arī brīnišķīgām skaņdarbu interpretācijām. Pianists regulāri sniedz meistarklases Latvijā un ārvalstīs, kā arī vada savu klavieru klasi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Nupat, jūnija sākumā, Andrejs Osokins ar šajā pavasarī izdoto jauno albumu “Two Worlds” saņēmis četras prestižās vācu klasiskās mūzikas ierakstu balvas “Opus Klassik” nominācijas.

 


Plašāka informācija par mūziķiem

Katrīna Gupalo ir viena no neordinārākajām latviešu mūziķēm – spēcīga un sensuāla balss tembra īpašniece, komponiste, virtuoza pianiste, mūzikas izrāžu veidotāja, producente un aktrise. Studējusi Rietumu Mūzikas akadēmijā Kalifornijā (ASV) un Londonas Karaliskajā mūzikas akadēmijā (UK), guvusi atzinību dažādos starptautiskos konkursos, t.sk. Parīzē, Londonā, Maskavā un ASV. Koncertaģentūras “Aira Laiviņa Artists” dibinātāja un mākslinieciskā vadītāja. Idejas un režijas autore izrādēs “100 gadi ar Piafu” (2015) un “Pēc Pusnakts / After Midnight” (2016), kas izskanējušas vairāk nekā 20 koncertzālēs visā Latvijā. “Pēc Pusnakts / After Midnight” guvusi augstu britu kritikas novērtējumu festivālā “Camden Fringe” Londonā.

2018. gadā Katrīna kā viesmāksliniece ievadīja britu soulmūzikas dīvas Emeli Sandē koncertu koncertzālē Palladium, devās pirmajā ASV koncerttūrē, uzstājās festivālā “Laima Vaikule Rendezvous Jūrmala 2018” Dzintaru koncertzālē, iekļuva “Supernova 2018” pusfinālā ar pašas sacerēto dziesmu “Intoxicating Caramel” un kopā ar grupu “Katrina Gupalo & the Black Birds” izdeva debijas albumu “Gentle & Done”. 2020. gada nogalē klajā tika laists dziedātājas otrais albums “7 skumjas zvaigznes”, kas veltīts Imanta Kalniņa mūzikai. Katrīnas pašas komponētās dziesmas “SVĀRKI?”, “Fredijs vairs nedziedās” un “Agonija”, Raimonda Paula leģendārā dziesma “Par pēdējo lapu”, kā arī Imanta Kalniņa mūzika Katrīnas interpretācijā pievērsušas plašu uzmanību medijos un sniegušas lielu klausītāju mīlestību koncertos. Būdama profesionāla pianiste, Katrīna ar savu balsi klavieru pavadījumā uzbur krāšņas skaņu gleznas.

Andrejs Osokins ir pasaulē pieprasīts latviešu pianists, nozīmīgāko starptautisko pianistu konkursu un Latvijas Lielās mūzikas balvas laureāts. Regulāri uzstājas leģendārās Eiropas koncertzālēs, piemēram, Berlīnes Filharmonijā, “Konzerthaus Berlin”, Frankfurtes “Alte Oper” koncertzālē, Milānas “La Verdi” zālē, Dublinas Nacionālajā koncertzālē Īrijā, Vigmora zālē, “Royal Festival Hall”, “St Martin in the Fields” un “Kings Place” koncertzālēs Londonā, “Gasteig” koncertzālē Minhenē, “La Monnaie” koncertzālē Briselē, “Opera Comique” zālē Parīzē, Birmingemas Simfoniskajā zālē un citās. Koncertējis kopā ar neskaitāmiem orķestriem, tostarp ar Beļģijas Nacionālo simfonisko orķestri, Francijas Radio filharmonijas orķestri, orķestri “Kremerata Baltica”, Mančestras Hallé orķestri, Dublinas Nacionālo simfonisko orķestri, Londonas filharmonisko orķestri un Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, sadarbojoties ar tādiem diriģentiem kā sers Marks Elders, Vladimirs Fedosejevs, Marina Alsopa, Jurijs Simonovs, Bojans Videnofs, Pablo Mieglo, Andris Poga, Ainārs Rubiķis, Džeimss Džads un citiem.

Andreja Osokina skatuves partneru vidū ir operdziedātāja Marina Rebeka, “Kremerata Baltica” stīgu kvartets “Quattro Baltica”, vijolniece Vineta Sareika, vijolniece Kristīne Balanas, čelliste Margarita Balanas un operdziedātāja Inese Galante. Pianists regulāri sniedz meistarklases Latvijā un ārvalstīs, kā arī vada savu klavieru klasi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. 2018. gadā Andrejam Osokinam piešķirts prestižais Asociētā biedra statuss (ARAM) Londonas Karaliskajā mūzikas akadēmijā.

Izdoti četri pianista albumi: “TWO WORLDS” – Džordža Geršvina un Kloda Debisī klaviermūzika, izdevējs “Prima Classic”; “Osokins Andrejs | Pianist — Live in Kursaal Bad Cannstatt”, izdevējs “International Piano Forum Masters Management”; “Dedication” izdevējs “DUX Recording Producers”; “Trīs Osokini latviešu klaviermūzikā”, izdevējs — Nacionālais ierakstu nams “Skani”.


Atsauksmes par mūziķu sniegumu

“Edītes Piafas lomu var droši uzskatīt par īstu pārbaudījumu jebkurai dziedātājai, jebkurai aktrisei. Rezultāts nelika vilties, pārliecinot ar ieceres īstenojuma profesionalitāti un radošās koncepcijas daudzpusīgumu,” Armands Znotiņš, “Satori”.

“Dziedātājas, pianistes un dziesmu autores Katrīnas Gupalo albums ir pērle – melodiski ievelkošas dziesmas, spēcīga, bet skološanās neiegrožota balss, kam pa spēkam paņemt arī zemākas skaņas, kas sieviešu vokālam vienmēr ir liels pluss, un pavadījums ar roka, džeza, blūza elementiem, senatnes piegaršu, kas sadzīvo arī ar dīdžeja skrečošanu,” Uldis Rudaks par albumu “Gentle & Done”, “Mūzikas saule”.

“Nevar nenovērtēt Katrīnas spēcīgo un pārliecinošo vokālu – ar viņas balsi varētu griezt stiklu!” Sandris Vanzovičs, “Neatkarīgā Rīta Avīze”.

“Katrīnai Gupalo latvju populārajā mūzikā nav ekvivalenta – viņa ir dzīvāka par dzīvu, ar viņas enerģiju varētu darbināt HES! To nevar nejust arī mūzikā: Katrīna ar savu aizrautību aizrauj sev līdzi arī klausītājus, un nav pat būtiski, vai viņa izpilda savu repertuāru vai cita komponista dziesmas savās versijās.” Sandris Vanzovičs, “Neatkarīgā Rīta Avīze”.

Londonas laikraksta ”The Independent” kritiķu vērtējumā Andrejam Osokinam piemīt “hipnotizējoša personības pievilcība, plaša un ekspresīva skaņu krāsu palete, kā arī neparasti pārliecinoša dažādu mūzikas stilu izjūta”.

 
Nav gaidāmo pasākumu