Kristīne Balanas un Vencels Fukss | MŪZIKAS LABIRINTS

Kristīne Balanas, vijole

Vencels Fukss  / Wenzel Fuchs (Austrija), klarnete

Karajana akadēmijas absolventu un Latvijas jauno zvaigžņu orķestris

Diriģents Stenlijs Dodss / Stanley Dodds (Kanāda)

Programmā: Volfgangs Amadejs Mocarts, Pjetro Lokatelli, Nino Rota

Turpinot Trīs Balanas rezidenci Koncertzālē “Cēsis”, klausītājiem būs iespēja baudīt unikālu starptautisku projektu “Mūzikas labirints”, kas tapis sadarbībā ar Vācijas vēstniecību Latvijā.

 

Kas mīt mūzikas labirinta sirdī, dodoties caur sarežģītajām ejām un spirāļu takām? Līdzīgi kā sengrieķu varonis Tēsejs uzveica Mīnotauru, virtuozie Berlīnes filharmonijas Karajana akadēmijas absolventi kopā ar izciliem Latvijas jaunajiem mūziķiem un solistiem – vijolnieci Kristīni Balanas un Berlīnes filharmoniķu vadošo klarnetistu Vencelu Fuksu, “iekaros’’ lielo mūzikas ģēniju radītus skaņdarbus. Ansamblis klausītājiem piedāvās programmu, kuru no sākuma un beigām ieskauj Mocarta ģeniālās kompozīcijas, bet tās centrā skanēs ārkārtīgi sarežģītais baroka komponista un vijolnieka Pjetro Lokatelli Laberinto Armonico.

 

Programmu atklās Mocarta noslēpumaini atjautīgais “Muzikālais joks”. Kontrastā tam – viņa brīnumskaistais klarnetes koncerts, viens no komponista pēdējiem darbiem pirms pāragrās nāves. Koncerts sarakstīts pirmajam klarnetes virtuozam mūzikas vēsturē, Antonam Štadleram, un izskanēs ievērojamā klarnetista, Berlīnes filharmoniķu solista Vencela Fuksa interpretācijā. Ar savām piesātinātajām kinematogrāfiskajām ainavām, kino mūzikas komponista Nino Rotas koncerts stīgu instrumentiem piedāvās īstu, tiesa gan ‒ dramatisku, atelpas brīdi. Latvijas vadošās vijolnieces un šī gada Koncertzāles “Cēsis” rezidences mākslinieces Kristīnes Balanas sniegumā skanēs reti izpildītais Lokatelli skaņdarbs, kas pilnībā attaisno savu apakšvirsrakstu: facilus aditus, difficilis exitus ‒ viegli ienākt, grūti izkļūt.

Kopā ar pasaules slavu iemantojušajiem solistiem uz Cēsu koncertzāles skatuves kāps kanādiešu diriģents Stenlijs Dodss, kurš vadīs Berlīnes Filharmonijas Karajana akadēmijas absolventu un Latvijas uzlecošo zvaigžņu orķestri.

Karajana akadēmiju 1972. gadā dibināja leģendārais diriģents Herberts fon Karajans, un to finansē privāti atbalstītāji. Akadēmijā īpaši apdāvinātus jaunos mūziķus māca Berlīnes filharmoniķu mākslinieki, sagatavojot jaunos talantus pasaules klases orķestra mūziķu dzīvei. Tas izrādījies auglīgs darbs: šobrīd aptuveni ceturtā daļa no Berlīnes Filharmonijas orķestra mūziķiem ir bijušie Karajana akadēmijas studenti. Akadēmijas absolventus var sastapt arī citos pasaules izcilākajos orķestros kā Amsterdamas Karaliskajā Concertgebouw orķestrī un Londonas Simfoniskajā orķestrī, Vīnes un Minhenes filharmoniju orķestros.

Atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds un Vācijas vēstniecība Latvijā.

*Biļete uz koncertu ir derīga tikai kopā ar Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu, kas apliecina, ka persona ir vakcinēta pret Covid-19 infekciju un ir pagājušas četrpadsmit dienas pēc pilna vakcinācijas kursa pabeigšanas ar Eiropas zāļu aģentūras vai līdzvērtīgu regulatoru reģistrētām vai Pasaules Veselības organizācijas atzītām vakcīnām atbilstoši vakcīnas lietošanas instrukcijai, vai no divdesmit divām līdz deviņdesmit dienām pēc vakcīnas “Vaxzevira” pirmās devas saņemšanas un uzreiz pēc “Vaxzevira” otrās devas saņemšanas, vai persona ir pārslimojusi Covid-19 infekciju.

**Koncerta laikā ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem un nolūkā informēt sabiedrību par notikušo pasākumu var tikt veikta fotografēšana, video un/vai audio ieraksta veikšana. Minētās darbības tiek veiktas atbilstoši datu apstrādes prasībām. Iegūtais materiāls tiks apstrādāts bez atsevišķas personu izdalīšana, lai tieši vai netieši netiktu veikta fizisku personu identificēšana. Iegūtie materiāli var tikt publicēti un/vai translēti plašsaziņas līdzekļos, kā arī sociālajos tīklos internetā un izmantoti mārketinga materiālos. Jums ir tiesības lūgt neizmantot vai dzēst Jūsu personas datus – fotoattēlu, video vai audio ierakstu, kurā jūs esat fiksēts, rakstot mums uz e-pasta adresi: [email protected]

 

 
Nav gaidāmo pasākumu