VDT viesizrāde - NĀKOŠPAVASAR

Aktrises slimības dēļ nenotiks Dailes teātrī ieplānotās viesizrādes "Labie cilvēki" 29., 30. un 31. maijā. Tā vietā skatītāji varēs noskatīties:

29. maijā izrāde "Nākošpavasar", režisors Toms Treinis;
30. maijā izrāde "Es neesmu klaviernieks", režisors Varis Brasla;
31. maijā izrāde "Es neesmu klaviernieks", režisors Varis Brasla. 
Iegādātās biļetes derīgas. Skatītājiem, kuri nevēlēsies apmeklēt mainītās izrādes, būs iespēja saņemt atpakaļ naudu jebkurā "Biļešu paradīze" kasē.

 

Lelde Stumbre

NĀKOŠPAVASAR
Stāsts par jaunu dzīves sākumu laukos 2 daļās

Režisors – Toms Treinis
Scenogrāfs – Kristaps Kramiņš
Kostīmu māksliniece – Marta Mielava
Gaismu mākslinieks – Niks Cipruss
Komponists – Jūlijs Melngailis
Lugas redakcija – Madara Rutkēviča


Lomās: Anna Nele Āboliņa, Eduards Johansons, Ingus Kniploks, Klinta Reinholde, Pauls Iklāvs vai Mārtiņš Meiers, Ilze Pukinska, Inese Ramute

Pirmizrāde: 2021. gada 22. janvāris

Stāsta centrā ir divi jauni, tikko augstskolu beiguši rīdzinieki – filologs Nils un mākslas zinātniece Krista, kuri savas īstās vietas meklējumos pārceļas no Rīgas uz dzīvi laukos ar apņēmību dzīvot saskaņā ar dabu, kas vietējos iedzīvotājos uzreiz izraisa interesi, jo parasti kāds brauc prom no laukiem, nevis pārceļas tur uz dzīvi. Tomēr drīz vien Nila un Kristas realitāte laukos neatbilst tam, kā viņi to bija iztēlojušies, un notikumi, kas seko viens pēc otra, kļūst par pārbaudījumu abu attiecībām un aicinājumam sekot dzīves sapnim.

Režisors Toms Treinis: “Dzīvot laukos šķiet vilinoši. Ir daudzi ieguvumi, bet no daudz kā ir arī jāatsakās. Tas, kas mani fascinē, ir jaunu pilsētnieku mēģinājumi tuvoties dabai, bet, jo vairāk viņi mēģina, jo vairāk saprot, ka ir ļoti tālu no tās.  Ka dzīve laukos ir darbs un rūpes, ne tikai romantika ar putnu dziesmām. Mūsdienās dabai draudzīgs un veselīgs dzīvesveids ir kļuvis par ekskluzīvu, jo dārgu parādību. Ar šo iestudējumu vēlos diskutēt par to, cik lielā mērā mēs katrs dzīvojam saskaņā ar sevi un apkārtējo vidi.”

 

 
Nav gaidāmo pasākumu