Dailes teātra izrāde / Testosterons

Vīriešu saruna, sievietēm klāt neesot.

Režisors: Oļegs Šapošņikovs
Scenogrāfs: Kristaps Skulte
Stila konsultants: Gatis Timofejevs
Gaismu mākslinieks: Edgars Brākmanis

Lomās: Ģirts Ķesteris, Artis Robežnieks, Aldis Siliņš, Dainis Gaidelis, Niklāvs Kurpnieks, Lauris Dzelzītis, Toms Veličko.

Izklaidējoša, gudra, paradoksāla un tekstos vietām pārdroši frivola komēdija, kurā piedalās tikai vīrieši. Mūsdienu poļu autora Andžeja Saramonoviča lugas “Testosterons” iestudējums Oļega Šapošņikova režijā. Izrāde ļauj it kā no malas ieskatīties īstu veču pasaulē, jeb vīriešu sarunās, sievietēm klāt neesot. Farsam līdzīgo situāciju virknējums mudina apspriest dzimumu un attiecību psiholoģiju, tostarp neignorējot bioloģiski noteiktus aspektus.

Izrāde sākas ar kāzu banketu, kas izvēršas visai savāds, jo līgava ir izvēlējusies citu un aizbēgusi no altāra. Kāzu viesi nolemj uz svinību vietu atvest arī to, dēļ kura kāzas izjuka. Pamestais līgavainis Kornels ir bioloģijas fakultātes pasniedzējs, kurš zina – jo augstāks ir testosterona līmenis gaiļa asinīs, jo lielāka un spilgtāka ir viņa sekste un bārda. Velkot analoģijas ar dzīvnieku pasauli, sanākušie vīriešu dzimuma viesi var ne vien pārrunāt, kā sieviešu vērtību sistēma atšķiras no vīriešu, bet arī tiešā veidā demonstrēt savu spēku izkaujoties. Jo visu izšķir vīrišķais hormons testosterons.

 
Nav gaidāmo pasākumu