Pēterdienas svētku labdarības koncerts Kurmenes baznīcas atjaunošanai / RENĀRS KAUPERS UN DRAUGI

Aizdegsimies Pēteros! Pēterdienas svinības Kurmenē

25. jūnijā gleznainās Mēmeles krastos Vecumnieku novada Kurmenē ar Svēto misi Kurmenes baznīcā aizsāksies un līdz pat 5. jūlijam ilgs Pēterdienas svinības, veltītas ievērojamam notikumam - Kurmenes katoļu baznīcas 150 gadu jubilejai.

Svētā Pētera Romas katoļu baznīcas pirmsākumi  Kurmenē ir cieši saistīti ar grāfu Pēteri Komarovski, un jau tolaik šeit plaši tika atzīmēta Pēterdiena. Jau kopš seniem laikiem Pēterdiena ir bijuši gada lielākie svētki, daudz iecienītāki nekā Jāņi. Mūsdienās svinības ir kļuvušas par neoficiālu pagasta salidojumu, kad arī bijušie kurmenieši sabrauc no visas Latvijas.

Sākotnēji Kurmenē bijusi 1774. gadā barona Volfa celta koka kapliča, kuras vietā jaunais īpašnieks Pēteris Komarovskis 19.gadsimta sākumā uzbūvēja koka baznīcu. 1870. gadā uzcelta Svētā Pētera un Pāvila katoļu baznīca, kas joprojām ir saglabājusies.

Pēterdienas svinībās, kas ilgs no 25. jūnija līdz 5. jūlijam, būs plaša kultūras pasākumu programma, kurā katrai dienai būs sava tematika, lai ikviens Kurmenes iedzīvotājs un viesis atrastu sev tīkamo. Koncerti, torņu mūzika, cepļa atvēršana, izstādes, melnbaltais kino, pašmāju, kā arī poļu folkloras grupu uzstāšanās, Arņa Medņa rokmesas pirmatskaņojums, dzejas vakars, iemīļotu aktieru uzstāšanās, tirgus ar umurkumuru, Vislatvijas Pēteru saiets un vēl daudz kas cits – tik notikumiem bagātas būs svētku dienas Mēmeles krastos.

Īpaši gaidīti būs koncerti, kuros uzstāsies iemīļoti mākslinieki - 27. jūnijā plkst. 20.00 Dagamba, 28. jūnijā plkst.16.00 Renārs Kaupers un draugi, 4. jūlijā plkst. 21.00 DJ Toms Grēviņš.

„Kad Jāņi būs nosvinēti, ugunskuri izdzisuši, pa īstam aizdegsimies Pēteros, ļaujot šim laikam mūs piepildīt, iedvesmot un nostiprināt mūsos ilgas būt dzīviem. Degt un dzīvot šai mīlestībā, būt par gaismu, par spēku un svētību visiem, kas mums ir līdzās”, tā Kurmenes katoļu baznīcas prāvests Andrejs Mediņš par Pēterdienu.

Ieeja pasākumos būs par ziedojumiem Kurmenes baznīcas atjaunotnei.

Biļetes uz koncertiem var iegādāties - https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/82236

 
Nav gaidāmo pasākumu