Inese Galante un Daumants Liepiņš. Viva Latvija. TIEŠRAIDE

Inese Galante un Daumants Liepiņš. Viva Latvija. Koncerts klātienē un tiešraidē

“Lielais dzintars” aicina uz Ineses Galantes fonda jaunā projekta “Viva Latvija” pirmo koncertu, kurā kopā uzstāsies unikālā soprāna īpašniece, operdziedātāja Inese Galante un  pianisma jaunā zvaigzne Daumants Liepiņš. Viņiem pievienosies Ineses Galantes talantu konkursa laureāti, kuri jau spilgti pieteikuši sevi pasaulei - Latvijas Nacionālās operas un baleta solists, tenors Artjoms Safronovs un jaunais baritons Daniils Kuzmins.

Koncertā dzirdēsim visiem iemīļotu klasiku - virtuozus solo, šarmantus duetus, ko caurstrāvos maigums un mīlestība. Kā ķirsītis uz svētku tortes būs Džulio Kačini slavenais skaņdarbs “Ave Maria” Ineses Galantes nepārspējamajā izpildījumā, kas saviļņo un uzrunā ikvienu klausītāju.

Projekts “Viva Latvija” sākās ar plašu radošo akciju sociālajos tīklos, ko maijā, atbalstot Latvijas sabiedrību, uzsāka pasaulē populārā operdziedātāja Inese Galante. Viņa kopā arī pianistu Andreju Osokinu un nīderlandiešu saksofonistu Henku van Teilertu ierakstīja video ar Džulio Kačīni skaņdarbu “Ave Maria”. Pēc tā publicēšanas zibakcijai pievienojās Ineses draugi – Latvijas un ārvalstu izpildītāji, mūziķi un citas radošās personības, kuri savos sociālo tīklu profilos ievietoja video ar laba vēlējumiem un priekšnesumiem, izmantojot tēmturus #VivaLatvija un #VivaLatvijaIneseGalante.

“Es ļoti priecājos par iespēju atbalstīt Latvijas sabiedrību, iedvesmot, dot spēkus un iepriecināt savus klausītājus ar priekšnesumiem tiešsaistē šajā laikā, kad iespēja satikties “dzīvajā” ir ierobežota. Atbalstīsim viens otru ar siltiem vārdiem, dalīsimies ar saviem radošajiem darbiem, labu garastāvokli un iedvesmu!” aicina Inese Galante.

Pazīstamā un iemīļotā latviešu dziedātāja Inese Galante pasaules koncertzālēs tiek pieteikta kā viena no iecienītākajām un neparastākajām soprāna balss īpašniecēm. Viņas samtainais tembrs izkopts ārkārtīgi plašā diapazonā – no spilgtām koloratūrām un dziļi spēcīgām dramatiskā soprāna krāsām līdz maigi klusinātam un teju saklausāmam augšējo reģistru piano. Dziedātāja dzimusi Rīgā, absolvējusi Latvijas Mūzikas akadēmiju. Jau studiju gados Galante kļuva par Latvijas Nacionālās operas solisti, bet šobrīd ievērību guvusi visas pasaules mērogā, uzstājoties prestižos operteātros un koncertzālēs Vācijā, Zviedrijā, Somijā un citur. Par viņas popularitāti liecina gan albumu reitingi, gan starptautiska mēroga apbalvojumi un augstais ārvalstu kritiķu novērtējums. Dziedātājai piešķirts Triju Zvaigžņu ordenis, un viņa ir Latvijas Lielās mūzikas balvas laureāte. 

Divdesmit četrus gadus jaunais Daumants Liepiņš ir viens no daudzsološākajiem Latvijas jaunās paaudzes pianistiem. Mūziķis turpina studenta gaitas Zviedrijā, apžilbina prestižu konkursu žūrijas un vienaldzīgu neatstāj nevienu, kam palaimējies dzirdēt viņa spēli. Sācis apgūt klavierspēli jau 5 gadu vecumā, un šodien ir daudzu starptautisku pianisma konkursu laureāts. Uzvarējis prestižajā “Vendome prize” pianistu konkursā Šveicē (2019), izpelnoties ne tikai publikas ovācijas un žūrijas atzinību, bet arī iespēju ar solokoncertu debitēt slavenajā Verbjē festivālā Šveicē un ierakstīt disku "Steinway" ierakstu kompānijā. Latvijā saņēmis Lielo mūzikas balvu kategorijā Gada jaunais mākslinieks (2017). 2019. gada martā kļuvis arī par laureātu Maria Canals Starptautiskajā pianistu konkursā Barselonā, bet 2018. gadā - par 2. vietas ieguvēju George Enescu Starptautiskā pianistu konkursa. Neordinārs talants - smalks un iejūtīgs kamermūziķis, kam nav sveša arī harizmātiska solista stāja saspēlē ar orķestri. Viņa klavierspēle ir tehniski nevainojama, bet interpretācijas - saturiski pārliecinošas un emocionāli piepildītas.

Ievērojot visus drošības pasākumus, uz koncertu klātienē – Lielajā zālē aicināti ap 300 klausītāji. Savukārt pārējiem interesentiem koncertu būs iespēja vērot tiešraidē. Filmēšana notiks, ievērojot visus drošības pasākumus. Tiešraides koncertam ir noteikta biļetes cena mākslinieku un koncertzāles atbalstam – 7 eiro par vienu tiešraides pieslēgumu jeb “dzīvokļa biļeti”, kad ar vienu biļeti koncertu var baudīt visi vienas mājsaimniecības iedzīvotāji.

Koncerta ilgums: aptuveni 80 minūtes

Video: https://youtu.be/hEm2-7UDDYo

 

Organizē: Koncertzāle LIELAIS DZINTARS 

Atbalsta: Liepājas pašvaldība un Valsts kultūrkapitāla fonds

Biļetes cena tiešraidē: 7 eiro

Biļešu cenas klātienē: 15 - 30 eiro, biļetes šeit: https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/82191

Par tiešraides biļešu iegādi:

Iegādājoties biļeti par 7 eiro, Jūs saņemsiet tiešraides kodu, kuru varēsiet izmantot, lai skatītos koncertu. Tiešraidi varēsiet vērot caur “Biļešu Paradīzes” vai “Lielā dzintara” mājas lapu, uzspiežot uz koncertu: “Inese Galante un Daumants Liepiņš. Viva Latvija. Tiešraide”. Ja Jums neizdodas pievienoties tiešraidei, lūdzam sazināties ar Aivu Juhnevicu, zvanot pa tālruni 28268404.

Lai pieslēgtos koncertam, Jums būs jāievada tiešraides kods laukumā “insert password”.  Pieslēgšanās tiešraidei sākot no plkst. 18.30.

Kods ir paredzēts vienai viedierīcei.

 
Nav gaidāmo pasākumu