KLĀTIENES autorkoncerts. Jānis Lūsēns un Zigfrīds Muktupāvels

Liepājas koncertzāle “Lielais dzintars” ielūdz uz īpašu divu Latvijā mīlētu mākslinieku - Jāņa Lūsēna un Zigfrīda Muktupāvela - autorkoncertu. Abi mākslinieki mūzikā un stāstos atskatīsies uz savu 35 gadus ilgo muzikālo sadarbību, atskaņojot dziesmas, kuras komponists Jānis Lūsēns rakstījis tieši Zigfrīda Muktupāvela balsij. Tās ir dziesmas, kuras, pateicoties mākslinieku izcilajiem kopdarbiem, iegūlušas tautas atmiņā - dzirdēsim gan skaņdarbus no rokoperas "Kaupēn, mans mīļais", gan daudzus citus Lūsēna komponētus skaņdarbus ar Māras Zālītes, Imanta Ziedoņa, Austras Skujiņas, Viļa Plūdoņa, Guntara Rača vārdiem.

Jānis Lūsēns atzīst, ka dziedātājs un skatuves mākslinieks, ar kuru visilgāk strādāts kopā, ir Zigfrīds Muktupāvels. Abu mūziķu sadarbība aizsākās 1985. gadā, kad Liepājas teātra uzvedumam "Māte un neitronbumba", kurai Jānis Lūsēns rakstīja mūziku, vajadzēja galveno varoni - muzikālu un savdabīgu personību. Pēc uzveduma iestudēšanas radošā sadarbība turpinājās. Zigfrīds Muktupāvels ieņēma stabilu vietu Jāņa Lūsēna Liepājas ansamblī "Neptūns" un vēlāk grupā "Zodiaks", ar kuru muzicējot tika sasniegti ievērojami panākumi: festivālā "Liepājas Dzintars" iegūtas gan Grand Prix, gan augstās pirmās vietas, gan īpašo viesu statuss.

Nākamā sadarbība bija rokoperā "Kaupēn, mans mīļais", kuras libreta autore ir Māra Zālīte. Darbs tika iekļauts Latvijas kultūras kanonā. Abu mūziķu radošais ceļš turpinājās mistērijā "Sapnis un mīlestība", koncertuzvedumā "Violets" ar Austras Skujiņas dzeju, kā arī "Leļļu operā", kurā Zigfrīds atainoja meistaru Karlo. Tāpat komponists tieši Zigfrīda Muktupāvela balsij uzrakstījis dziesmu ciklu "Zelta sirds" ar Kārļa Skalbes dzeju un ciklu "Kad mīlestība dzimst" Ziemassvētku laikam. Šis cikls izpelnījās nedalītu skatītāju mīlestību, vēlreiz apliecinot, ka Jāņa Lūsēna un Zigfrīda Muktupāvela satikšanās dzīvē un mūzikā nav nejaušība. 

Ievērojot visus drošības pasākumus, uz koncertu klātienē – Lielajā zālē aicināti 80 klausītāji (laika gaitā klātienes skatītāju skaits var mainīties atbilstoši valstī noteiktajiem drošības pasākumiem pandēmijas laikā). Filmēšana notiks, ievērojot visus drošības pasākumus. Tiešraides koncertam ir noteikta biļetes cena mākslinieku un koncertzāles atbalstam – 7 eiro par vienu tiešraides pieslēgumu jeb “dzīvokļa biļeti”, kad ar vienu biļeti koncertu var baudīt visi vienas mājsaimniecības iedzīvotāji.

Koncerta ilgums: aptuveni 80 minūtes

Video: https://www.youtube.com/watch?v=dTFRmo3CMg4 (Jānis Lūsēns & Zigfrīds Muktupāvels - Pūt, vējiņi (G.Rača jubilejas koncerts Arēna Rīga. 27.03.2015))

 

Organizē: Koncertzāle LIELAIS DZINTARS 

Atbalsta: Liepājas pašvaldība un Valsts kultūrkapitāla fonds

Biļetes cena tiešraidē: 7 eiro https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/82046

Biļešu cenas klātienē: 20-30 eiro

Atlaides klātienes koncertam:

  • Skolēniem, studentiem, pasniedzējiem, pensionāriem – 25%
  • Personām ar I un II grupas invaliditāti, kā arī viņu pavadoņiem – 50%

 

Aicinām klātienes koncerta apmeklētājus izvērtēt savu veselības stāvokli un neapmeklēt to, ja Jums ir elpceļu infekcijas slimības simptomi (drudzis, klepus, elpas trūkums), kā arī ja Jums ir noteikts pienākums ievērot pašizolāciju, mājas karantīnu vai stingras izolācijas nosacījumus. Koncertzāles Lielā zāle apmeklētājiem būs atvērta 30 minūtes pirms koncerta sākuma.

Apmeklējot šo pasākumu, Jūs apliecināt, ka

- ievērosiet visus Covid-19 izplatības ierobežošanai ieviestos drošības pasākumus, informācija par kuriem būs pieejama arī koncerta norises vietā;

- respektēsiet koncerta organizatoru norādījumus norises vietā - par apmeklētāju plūsmas organizāciju, par higiēnas prasību ievērošanu, dezinfekcijas līdzekļu pieejamību u. c.

 

 
Nav gaidāmo pasākumu