Jūrmalas festivāls. GALA koncerts. Skaistākās operu ārijas

 

Piedalās:

Alisa Zinovjeva, soprāns

Veress Orsolya (Veress Orsolya, Rumānija), mecosoprāns

Aleksandrs Antoņenko, tenors

Pablo Martiness (Pablo Martinez, Kolumbija), tenors

Vladislavs Sulimskis, baritons (Uladzislau Sulimski, Baltkrievija) baritons

Jūrmalas festivāla koris

Jūrmalas festivāla orķestris

Vello Pāns (Vello Pahn, Igaunija), diriģents

Alisa Zinovjeva, soprāns

Soprānu Alisu Zinovjevu dēvē par Latvijā dzimušu itāļu operdīvu. Viņa ar izcilību beigusi Romas Sv. Cecīlijas konservatoriju, stažējusies Milānas La Scala akadēmijā un jau gandrīz 20 gadu dzīvo un savu radošo talantu izkopj Itālijā, sadarbojoties ar dažādiem operteātriem, kā arī dodoties pasaules viesizrādēs.

 

Aleksandrs Antoņenko, tenors

Izcilākais Latvijas tenors Aleksandrs Antoņenko pēdējos desmit gados iekarojis pasaules ievērojamāko operteātru un koncertu skatuves, izdziedot teju 30 tenoru lomu. Jau kopš 2004. gada viņš ir kļuvis par starptautiski atzītāko Latvijas tenoru, kurš ar panākumiem debitējis Berlīnes operās, Drēzdenes Semperoper, Oslo un Stokholmas Karaliskajā operā, Ženēvas, Parīzes, Romas un Minhenes opernamos, Vīnes valsts operā, Londonas Koventgārdena un arī Ņujorkas Metropoles operteātrī. Diriģenta Rikardo Muti vadīta, spoži aizritēja A. Antoņenko debija Otello lomā prestižajā Zalcburgas festivālā 2008. gadā. Gadu vēlāk A. Antoņenko ar milzu panākumiem debitēja Metropoles operteātrī Ņujorkā, kurā viņš tagad atgriežas jau regulāri, atveidojot vadošās tenoru lomas.

 

Vladislavs Suļimskis, baritons (Uladzislau Sulimski, Baltkrievija)

Baritons Vladislavs Suļimskis, kurš Dzintaru koncertzāles apmeklētājus apbūra pagājušā gada Jūrmalas festivāla galā koncertā, ir dzimis Baltkrievijā, absolvējis Nikolaja Rimska-Korsakova (Nikolai Rimsky-Korsakov) konservatoriju Sanktpēterburgā, guvis panākumus daudzos starptautiskos konkursos un no 2004. gada ir Marijas teātra solists. Vladislavs Suļimskis dziedājis Oņeginu Bastīlijas operā Parīzē, Teatro Real Madridē, Maskavas Lielajā teātrī un Malmes operā, Jeļecki Turīnas Teatro Reggio, Vācu operā Berlīnē dziedājis Pastoru “Hovanščinā” un Pantaloni “Mīlā uz trim apelsīniem”, grāfu Lunu Verdi “Trubadūrā” Berlīnes Valsts operā, Jago operā “Otello” Vīnes Valsts operā, kā arī titullomā Dž. Verdi operā “Rigoleto” Vīsbādenes opernamā. Mākslinieks dziedājis arī Stokholmas Karaliskajā operā, Mikeli festivālā, “Theater an der Wien”, Helsinku, Ķelnes, Dallasas opernamā un citviet. V. Suļimskis regulāri uzstājas kopā ar Annu Ņetrebko (Anna Netrebko) operā “Jolanta”, un kopā ar izcilo mākslinieci dziedājis arī operās “Trubadūrs” un “Mīlas dzēriens”. 2018. gadā debitējis Zalcburgas festivālā ar Tomska lomu P. Čaikovska operas “Pīķa dāma” iestudējumā, ko diriģēja Mariss Jansons. Dmitrija Šostakoviča (Dmitri Shostakovich) operas “Deguns” ieraksts (diriģents Valērijs Gergijevs), kurā V. Suļimskis dzied Kovaļova lomu, nominēts “Grammy” balvai.

 

Jūrmalas festivāla orķestris

Diriģents Vello Pāns (Vello Pahn, Igaunija)

Solistu uzticamais pavadonis ceļojumā uz opermūzikas valstību būs īpaši Jūrmalas festivālam radītais Jūrmalas festivāla orķestris, kurā aizrautīgi muzicē Latvijas vadošo profesionālo simfonisko orķestru, tostarp Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra un Latvijas Nacionālās operas orķestra labākie mākslinieki, savukārt pie diriģenta pults stāsies igauņu maestro, Arvīda un Marisa Jansonu audzēknis, Igaunijas Nacionālās operas mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents Vello Pāns.

 

 
Nav gaidāmo pasākumu