Dienesta romāns

Emīls Bragniskis, Eldars Rjazanovs
DIENESTA ROMĀNS
padomju komēdija divos cēlienos

 

Režisors: Kārlis Anitens
Horeogrāfs: Oskars Muciņš
Scenogrāfs:  Antons Ugrjumovs
Stils:  Kristīne Ķikute Krievkalne un Aina Poiša
Skaņu un gaismu režisors:  Eduards Hiršs
Mākslinieki:  Agnese Grase, Oskars Kupics
       Lomās:
Ludmilla Prokofjevna Kalugina – VITA VĀRPIŅA
Anatolijs Jefimovičs Novoseļcevs – MADARS ZVAGULIS
Jurijs Grigorjevičs Samohvalovs – KĀRLIS ANITENS
Olga Petrovna Rižova – AINA POIŠA
Veročka – ZANE BURNICKA
Šura – ANNA ŠTEINA

Pirmizrāde “Austrumu robežā” 2017.gada 3.februārī

Padomju kinomākslas pazinējiem vārdu salikums “Dienesta romāns” (krieviski – “Служебный роман”) komentārus neprasa. Eldara Rjazanova un Emīla Braginska kinolente divās sērijās ir zelta klasika. Jutekliskais un komiskais stāsts par neglītās, skarbās un dzīves sagrautās statistikas iestādes direktores Kaluginas iemīlēšanos vecākajā ekonomistā, nevarīgajā un maigajā Novoseļcevā ir tik patiess, tuvs un saprotams, ka stāv pāri laikam, lai gan filmai pērn apritēja jau 45 gadi. Smaidu, nostaļģiju un sajūsmu raisa arī pārējie varoņi – modes prīma Veročka, Novoseļceva studiju biedrene Rižova, vietējās komitejas aktīviste Šura un tumšais spēks, čekists un padomju biznesmenis Samohvalovs.

Tomēr zinātāju skaits saplok, ja runa ir par literāro materiālu, pēc kura tad tapusi slavenā kinofilma. Izrādās, ka astoņus gadus pirms filmas tapšanas, abi tās autori uzrakstīja lugu “Darba biedri” (krieviski – “Сослуживцы”). Luga kļuva tik populāra un iecienīta padomju teātros, ka autori nolēma uzņemt arī filmu. Starp citu, šis lēmums pieņemts Rīgā, abiem autoriem noskatoties kāda Pleskavas teātra “Darba biedru” iestudējumu.

“Laiki mainās, bet cilvēki nē! Mēs visi lieliski zinām šīs frāzes patiesumu, tikai nekādi nevēlamies to atzīt. Lūk, par šo cilvēcisko trauslumu, par iemīlēšanās skurbumu, par skaistāku un labāku pasauli es vēlos runāt šajā darbā. Padomju simbolika, žargons, kodi, - tas ir tikai fons, bet, protams, “Austrumu robežā” tas viss lieliski iederas,” teic režisors Kārlis Anitens.

 
Nav gaidāmo pasākumu