Der zināt
Organizators:
Art Management Group, SIA
Pasākuma valoda:
Latviešu

IMANTAM KALNIŅAM 80. Grupas MENUETS koncerts

piektdiena
2021. gada 27. augusts, 19:00
Neikenkalna dabas koncertzāle Dikļos

 Dikļi, Neikenkalna Dabas koncertzāle

Skatīt kartē Skatīt kartē

Turpinot svinēt šā gada gaviļnieka – izcilā komponista Imanta Kalniņa – 80 gadu jubileju, 27. augustā plkst. 19 Neikenkalna dabas koncertzālē Dikļos ar Imanta Kalniņa skaistāko dziesmu programmu viesosies leģendārā grupa «Menuets», kas pirms dažiem gadiem svinēja savu 50 gadu jubileju.

Koncertā skanēs skaistākās un populārākās «Menueta» dziesmas, kuru autors ir Imants Kalniņš: «Viņi dejoja vienu vasaru», «Alvas zaldātiņi», «Dzeguzes balss», «Balāde par Johanu», «Dziesma, ar ko tu sācies», «Četri balti krekli» u.c.

Nozīmīgu vietu Imanta Kalniņa komponista daiļradē ieņem viņa sadarbība ar brāli – dzejnieku Viku (Viktoru Kalniņu), kurš savu apaļo jubileju svinēja pirms diviem gadiem: jau 60.gadu beigās Liepājas teātris iestudēja izrādes «Princis un ubaga zēns» (1968) un «Trīs musketieri» (1969) ar Imanta Kalniņa un Viktora Kalniņa dziesmām; Viks ir libreta autors Im. Kalniņa rokoperai «Ei, jūs tur!». Un, sadarbojoties abiem brāļiem, tapusi ne viena vien populāra dziesma, kas skanēs arī šajā vakarā. 

Grupā «Menuets» aizvien muzicē viss «zelta sastāvs»: Adrians Kukuvass, Raimonds Bartaševics, Juris Kulakovs, Inese Pabērza, Baiba Jagere, Juris un Leons Sējāni, kā arī Ikars Ruņģis.

Atgādināsim, ka Neikenkalns ir vieta, kur aizsākusies viena no apbrīnotākajām latviešu tautas tradīcijām – Dziesmu svētki, un pašlaik šeit atrodas unikālā Neikenkalna dabas koncertzāle, kas izceļ Dikļu kultūrvēsturisko nozīmi kā Dziesmu svētku tradīcijas pirmsākumu. Kā liecina vēsturiskie fakti, pirmie latviešu dziedāšanas svētki 1864.gada vasarā notika Dikļos. Svētku organizators bija Juris Neikens – ievērojams literāts, skolotājs un mācītājs. Viņš Dikļos bija sapulcinājis sešus korus ar 120 dziedātājiem no tuvējiem Vidzemes pagastiem. Pakalns, uz kura dziedāja kori, vēlāk ieguva Neikenkalna nosaukumu.

 

Ieteikt

Biļešu cenas
18 €
  • pieejams

Pērkot biļetes internetā, tiek piemērota interneta veikala izmantošanas maksa. Lasīt šeit .

Iegādājoties biļetes tirdzniecības vietās, pakalpojuma maksa netiek piemērota. Tirdzniecības vietas