Rīgas festivāls. Eiropas baroka šedevri, amerikāņu minimālisms un latvieši

piektdiena
2021. gada 18. jūnijs, 20:00
Spīķeru koncertzāle

 Rīga, Ģenerāļa Radziņa krastmala 3

Skatīt kartē Skatīt kartē
Šī pasākuma biļešu iegādes laiks ir beidzies
Šī pasākuma biļešu iegādes laiks ir beidzies

Der zināt

Ieva Saliete, klavesīns
Programmā: Johans Sebastiāns Bahs, Jozefs Hektors Fioko, Stīvs Reihs, Edgars Cīrulis un Uģis Prauliņš (pirmatskaņojumi)

Ievas Salietes vārds pēdējo gadu laikā Latvijā kļuvis teju sinonīms “klavesīnam”... Pateicoties viņas izcilajai spēlei un oriģinālajām idejām, arī nerimstošajai zinātkārei un spējai aizraut, klavesīns Latvijas koncertdzīvē ieguvis jaunu elpu... Pēc studijām dzimtajā Rīgā un izcilajās senās mūzikas meistaru kalvēs – Freiburgas Mūzikas augstskolā un Bāzeles Schola Cantorum – 2010. gadā klavesīniste Ieva Saliete atgriezās Latvijā... Vēl arvien viņa turpina saspēlēties ar pasaulslaveniem mūziķiem, koncertējot arī tālu aiz dzimtenes robežām, tostarp piedaloties solo un kamermūzikas projektos Vācijā un Šveicē, kā arī esot Bernes senās mūzikas orķestra Les Passions de l’Ame klavesīniste. 
Solokoncertā “Avoti”, kas 18. jūnijā skanēs Mazajā ģildē, Lielās mūzikas balvas laureāte meklēs pirmsākumus... Vai tie būtu paši pirmie taustiņinstrumentiem pierakstītie darbi no 15. gadsimta beigās publicētā krājuma Codex Faenze, vai Baha Čakona no Partitas reminorā, kuras dzīlēs vēl aizvien tik daudz neatklātā, vai Latvijā retāk dzirdētie krāšņā beļģu un franču baroka paraugi... Par savu iedvesmas avotu Saliete dēvē arī pasaulslaveno mūziķi Vandu Landovsku (1879-1959) – pateicoties viņai, klavesīns 20. gadsimta sākumā piedzīvoja īstenu renesansi – līdztekus savai vēsturiskajai sejai atklājoties gluži jaunā gaismā, kur būtiski arīdzan avangardiski modernisma vaibsti... Un arī Salietes radošajā ceļā skats pagātnes virzienā vienmēr ir sabalansēts ar interesi par visu jauno, nevairoties no krāšņa eklektisma un spilgtiem kontrastiem... Tāds ir arī muzikāliem citātiem un atsaucēm piesātinātais Uģa Prauliņa jaundarbs klavesīnam, tāpat mūsdienīgo skaņu pasauli pārstāv arī ar minimālismu asociētā amerikāņa Stīva Reiha leģendārais opuss “Electric Counterpoint”, kas oriģināli rakstīts ģitāristam Petam Metenijam, un intrigai – reti dzirdētajam viduslaiku instrumentam klavecimbalai rakstītais Edgara Cīruļa jaundarbs! 

Koncerta apmeklētājiem būs jāuzrāda sadarbspējīgu vakcinācijas vai Covid -19 izslimošanas sertifikātu, kā arī personu apliecinošs dokuments.

Lūgums koncerta apmeklētājiem ierasties ne vēlāk kā 30 minūtes pirms koncerta.

 

Ieteikt

Pasākums ir noslēdzies
Biļešu cenas
15 €
  • pieejams

Pērkot biļetes internetā, tiek piemērota interneta veikala izmantošanas maksa. Lasīt šeit .

Iegādājoties biļetes tirdzniecības vietās, pakalpojuma maksa netiek piemērota. Tirdzniecības vietas