Festivāls PORTA 2021 | WIMME / LaLaLa Napoli

sestdiena
2022. gada 20. augusts, 18:00
DAILE mūzikas nams

 Rīga, Kr. Barona iela 31

Skatīt kartē Skatīt kartē

Wimme & Rinne / Somija

Jau gandrīz trīs gadu desmitus Wimme un Rinne ir pavadījuši ceļā, kas ved caur skaņu un laiku. Seno sāmu joikošanas tradīcija, piesaucot dabas, augu, dzīvnieku un cilvēku garus, saskarsmē ar mūsdienu elektroniskajām skaņu ainavām, ir tā, kas ļāvusi šajā ceļā izdot vairākus nozīmīgus mūzikas albumus.

Vietējais sāms no Somijas ziemeļrietumiem Wimme Saari mēģināt joikot sāka jaunībā, bet tikai 1986. gadā, strādājot Somijas radio arhīvos, viņš atklāja sava tēvoča joikošanas ierakstus, kas izrādījās izšķirošs impulss tālākai darbībai. 1990. gadā viņš iepazinās ar Tapani Rinne un kopā ar viņa grupu RinneRadio sāka eksperimentēt ar mūsdienu joikošanas paņēmieniem, radot veiksmīgu un līdz šai dienai nepārtrauktu sadarbību.

Mūziķu pašreizējais projekts ir viņu otrais dueta albums, ku-ru žurnāls Songlines nodēvējis šādi: “Žanru izaicinošs veltījums cilvēka būtības neapstrādātajam skaistumam un neregulārajam ikdienas trakumam”.

Lalala Napoli /Francija-Itālija

2015.gadā, pēc 40 aktīvas muzikālās darbības gadiem, franču tautas supergrupa Bratsch nolika savus labi nēsātos ceļojuma apavus malā un paziņoja par karjeras izskaņu. Tomēr nepagāja nemaz tik ilgs laiks līdz akordeonists un dziedātājs Fransuā Kastiello atbildēja aicinājumam atgriezties pie savām saknēm un ar jaunatklātu enerģiju izveidoja jaunu projektu - Lala-la Napoli. Grupa savā skanējumā atgriežas pie Neapoliešu mūzikas saknēm un attīsta to laika ritumam līdzi, savos priekšnesumos iekļaujot arī Neapoliešiem tik raksturīgo deju “Tarantella”.

Ar Cavalluccio, Lalala Napoli jaunāko un trešo albumu, grupa ir izvēlējusies pārbaudīt transa dziļumu, sākot no galopiem bagātās tarantellas līdz pat senās Neapoles tehno mūzikas rituālajām parādēm. Priekpilns un mežonīgs, pikaresks un skarbs, kā milzīgas, bezgalīgas sirds plūdi, Lalala Napoli piedāvā akustisku un elektrisku notikumu, kas aizvedīs ārpus Itālijas robežām, no laika miglas līdz rītdienai.

Cavalluccio ir tilts, kas aizsākts nākotnes mūzikas tradīciju virzienā, apliecinot Lalala Napoli identitāti un simbolisko vietu Eiropas mūzikas ainavā.

 

Ieteikt

Biļešu cenas
20 €
  • pieejams

Pērkot biļetes internetā, tiek piemērota interneta veikala izmantošanas maksa. Lasīt šeit .

Iegādājoties biļetes tirdzniecības vietās, pakalpojuma maksa netiek piemērota. Tirdzniecības vietas