Der zināt
Organizators:
DAILES TEĀTRIS VSIA
Paredzēts priekš:
12+
Pasākuma valoda:
Latviešu

Uzzini vairāk

DAILES KANONS | Kalniņa. Šimkus.

ceturtdiena
2021. gada 2. septembris, 20:00
Dailes dārzs

 Rīga, Brīvības iela 75

Skatīt kartē Skatīt kartē

Biļete uz izrādi 31.08.2021., 1.09.2021., 02.09.2021. derīga tikai kopā ar Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu, kas apliecina, ka persona ir vakcinēta pret Covid-19 infekciju un ir pagājušas četrpadsmit dienas pēc pilna vakcinācijas kursa pabeigšanas ar Eiropas zāļu aģentūras vai līdzvērtīgu regulatoru reģistrētām vai Pasaules Veselības organizācijas atzītām vakcīnām atbilstoši vakcīnas lietošanas instrukcijai, vai no divdesmit divām līdz deviņdesmit dienām pēc vakcīnas “Vaxzevira” pirmās devas saņemšanas un uzreiz pēc “Vaxzevira” otrās devas saņemšanas, vai persona ir pārslimojusi Covid-19 infekciju.

DAILES KANONS | Kalniņa. Šimkus.

Rēzija Kalniņa, Vestards Šimkus

 

Idejas autors – Viesturs Kairišs

Scenogrāfe – Ieva Jurjāne

Kostīmu māksliniece – Ilze Vītoliņa

Mūzikas konsultants – Juris Vaivods

Dramaturģijas konsultante – Justīne Kļava

 

Latvijas kultūras kanonā līdzās citām Latvijas kultūras vērtībām ietverti ne vien komponistu Raimonda Paula un Imanta Kalniņa darbi, bet arī režisora Eduarda Smiļģa veidotais Dailes teātris, režisora un dramaturga Pētera Pētersona veidotais dzejas teātris un arhitektes Martas Staņas projektētā Dailes teātra ēka.

Kādas vērtības jūs iekļautu pašu sastādītā kultūras kanonā? Tajā būtu vairāk dzejas vai mūzikas? Komponisti vai pianisti? Aktieri vai rakstnieki? Ēkas vai ainavas?

"Dailes Kanons" ir teātra simtgades svinību ietvaros tapis septiņu koncertu cikls, kas vāros vasaras vakaros aicinās skatītājus pulcēties Dailes dārzā, lai brīnišķīgu pianistu atskaņotas klaviermūzikas pavadībā dotos noslēpumainā poēzijas un mākslas pasaulē, kuras centrā mirdzēs galvenā Dailes kanona vērtība - izcilie Dailes teātra aktieri.

“Tālas noskaņas zilā vakarā” ir pirmais Raiņa dzejoļu krājums, kas veltīts jauna cilvēka personības tapšanai, ideālu sadursmei ar realitāti un dzīves ceļa meklējumiem. Tas ir aktrises Helgas Dancbergas iemīļotākais dzejas krājums. Tieši tajā apskatītais jaunības un personības tapšanas posms Helgu Dancbergu saista ar Dailes teātri. Viņa absolvējusi leģendāro Dailes teātra trešo studiju, viņas kursabiedri ir Juris Strenga, Olga Dreģe, Lidija Pupure un Ilze Vazdika, bet viņi visi kopā – teātra zinātnieces Lilijas Dzenes vārdiem izsakoties – pēdējie romantiķi. Pavisam nesen, pagājušā gada nogalē, kāda cita Dailes teātra romantiķe Rēzija Kalniņa svinēja savu piecdesmit gadu jubileju. Šovasar viņa to atzīmēs kopā ar skatītājiem, komponista un pianista Vestarda Šimkus klaviermūzikas pavadījumā piedāvājot iepazīt savas mammas iecienītākos dzejoļus.

 

Ieteikt

Biļešu cenas
25 €
  • pieejams
17 €
  • pieejams
10 €
  • nav pieejams

Pērkot biļetes internetā, tiek piemērota interneta veikala izmantošanas maksa. Lasīt šeit .

Iegādājoties biļetes tirdzniecības vietās, pakalpojuma maksa netiek piemērota. Tirdzniecības vietas