Der zināt
Organizators:
DAILES TEĀTRIS VSIA
Pasākuma valoda:
Latviešu

Uzzini vairāk

DAILES KANONS | Ozoliņa. Zariņš.

PIRMIZRĀDE

otrdiena
2021. gada 24. augusts, 20:00
Dailes dārzs

 Rīga, Brīvības iela 75

Skatīt kartē Skatīt kartē
Šī pasākuma biļešu iegādes laiks ir beidzies
Šī pasākuma biļešu iegādes laiks ir beidzies

Der zināt

Biļete derīga tikai kopā ar Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu (Pase vai ID karte).

LŪDZAM UZ IZRĀDI IERASTIES VISMAZ 30 MINŪTES PIRMS SĀKUMA!

 

DAILES KANONS | Ozoliņa. Zariņš.

Lilita Ozoliņa, Reinis Zariņš

 

Idejas autors – Viesturs Kairišs

Scenogrāfe – Ieva Jurjāne

Kostīmu māksliniece – Ilze Vītoliņa

Mūzikas konsultants – Juris Vaivods

Dramaturģijas konsultante – Justīne Kļava

 

Latvijas kultūras kanonā līdzās citām Latvijas kultūras vērtībām ietverti ne vien komponistu Raimonda Paula un Imanta Kalniņa darbi, bet arī režisora Eduarda Smiļģa veidotais Dailes teātris, režisora un dramaturga Pētera Pētersona veidotais dzejas teātris un arhitektes Martas Staņas projektētā Dailes teātra ēka.

Kādas vērtības jūs iekļautu pašu sastādītā kultūras kanonā? Tajā būtu vairāk dzejas vai mūzikas? Komponisti vai pianisti? Aktieri vai rakstnieki? Ēkas vai ainavas?

"Dailes Kanons" ir teātra simtgades svinību ietvaros tapis septiņu koncertu cikls, kas vāros vasaras vakaros aicinās skatītājus pulcēties Dailes dārzā, lai brīnišķīgu pianistu atskaņotas klaviermūzikas pavadībā dotos noslēpumainā poēzijas un mākslas pasaulē, kuras centrā mirdzēs galvenā Dailes kanona vērtība - izcilie Dailes teātra aktieri.

Monta Kroma tiek uzskatīta par vienu no spilgtākajām modernistēm latviešu dzejā. Līdztekus pārdomām par cilvēka dzīvi urbānā pasaulē dzejniece savos darbos cenšas izzināt arī sievietes iekšējo pasauli un daiļrades procesu. Tieši interese par mākslas darba radīšanas tēmu vieno Montu Kromu un Dailes teātra brīnišķīgo aktrisi Lilitu Ozoliņu, kura izcilā pianista Reiņa Zariņa atskaņotās klaviermūzikas pavadījumā dosies jaunrades procesa meklējumos un pētīs mākslinieka attiecības ar savu mākslas darbu.

 

Ieteikt

Pasākums ir noslēdzies
Biļešu cenas
30 €
  • pieejams
20 €
  • pieejams
12 €
  • mazāk par 10

Pērkot biļetes internetā, tiek piemērota interneta veikala izmantošanas maksa. Lasīt šeit .

Iegādājoties biļetes tirdzniecības vietās, pakalpojuma maksa netiek piemērota. Tirdzniecības vietas