Der zināt
Organizators:
Vidzemes koncertzāle, SIA

RAIMONDA PAULA TRIO. Jubilejas koncerta ieraksts

Biļešu cenas no 7 €

Der zināt

Līdz 24. maijam piedāvājam noskatīties Raimonda Paula džeza trio koncertu, kas Koncertzālē “Cēsis” izskanēja šī gada janvārī, Maestro 85. jubilejas priekšvakarā.

Paula trio muzicē vēl divi leģendāri mūziķi – igauņu kontrabasists Toivo Unt un latviešu sitaminstrumentālists Māris Briežkalns. Programma tapusi pandēmijas ierobežojumu laikā, kā veltījums iemīļotajai pilsētai. Programmas ieraksts, kas izdots vinila platē, veikts Latvijas Radio 1. studijā.

Visu jauno skaņdarbu autors ir Raimonds Pauls. Albumā iekļautas tādas kompozīcijas kā “Vecpilsēta”, “Bastejkalns”, “Rīgas Doms”, “Vērmanītis”, “Līvu laukums” un vēl citi veltījumi gan konkrētām vietām galvaspilsētā, gan Rīgai. 

“Pastaigājos pa Rīgu, kad tā bija pilnīgi tukša,” komentē komponists. “Un radās doma par šādu ciklu – “Pastaiga pa Rīgu”. Par savu pilsētu jāpriecājas vienmēr.” Kā bonustreks programmā iekļauts arī veltījums leģendārajam amerikāņu džeza pianistam Erolam Gārneram.

“Ar Raimondu Paulu ir ļoti viegli sastrādāties, jo viņam ir pilnīgi skaidrs, ko viņš vēlas,” par sadarbību izsakās kontrabasists Toivo Unt, kurš ar Maestro jau sadarbojies arī albumos “Crossroads” kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri un “Bach Kamēr Pauls” kopā ar Rīgas jauniešu kori “Kamēr…”. “Es pat teiktu, ka darbs kopā ar Paulu ir liela bauda. Arī viņa skanējums ir unikāls. Turklāt viņam piemīt neatkārtojams melodiskums, kas izpaužas arī instrumentālajā mūzikā. Es Paula izpausmi džezā salīdzinātu ar Oskara Pītersona vai Erola Gārnera daiļradi – šajā mūzikā nav jāmeklē dziļa džeza filozofija, bet gan vienkārši jāļaujas melodijām un sajūtām.”

Programma 2020. gada nogalē izdota arī vinila plates formātā. Plati producēja Māris Briežkalns, pie skaņu pults darbojās Pāvels Mališkins, asistējot Augustīnam Dellem un Ivo Tauriņam, bet skaņas gala apstrādi jeb tā saukto māsterversiju veidojis Kaspars Putriņš. Albuma noformējumu radījis Daniels Joffe, izmantojot fotogrāfa Jāņa Škapara darbus. 

Par ieraksta iegādi un noskatīšanos:

Iegādājoties ierakstu, pircējs e-pastā saņems pieejas saiti un kodu, ar kuru varēs noskatīties koncerta ierakstu no jebkuras vietas pasaulē. Kodu vienlaicīgi iespējams izmantot tikai vienā viedierīcē.

 Kods no iegādes brīža ir derīgs vienu vai trīs diennaktis, atkarībā no pircēja izvēlētā varianta:

  • Kods 1 diennaktij - 7 eiro;
  • kods 3 diennaktīm - 9 eiro

 

Atbalsta: Valsts Kultūrkapitāla fonds

 Projekts tapis sadarbībā ar festivālu „Rīgas Ritmi”.

 

Ieteikt

Izpārdots
Pasākums ir sācies
Biļešu cenas
9 €
  • pieejams
7 €
  • pieejams

Pērkot biļetes internetā, tiek piemērota interneta veikala izmantošanas maksa. Lasīt šeit .

Biļešu tirdzniecība pieejama tikai interneta veikalā