Der zināt
Organizators:
Reanimāre, biedrība
Pasākuma valoda:
Latviešu
Bezmaksas ieeja bērniem:
Nav paredzēta

TIEŠRAIDE. Reanimatologa PĒTERA KĻAVAS lekcija MEDITĀCIJA – TEORIJA UN PRAKSE

otrdiena
2021. gada 11. maijs, 19:00
Tiešraide

 Latvija

Biļešu cenas no 9 €

Der zināt

Organizators:
Reanimāre, biedrība
Pasākuma valoda:
Latviešu
Bezmaksas ieeja bērniem:
Nav paredzēta

Par vienu no mūsdienu dzīves populārākajām aktualitātēm, neapšaubāmi, ir kļuvusi meditācija. Senie jogi tūkstošiem gadu vecos tekstos meditāciju ir aprakstījuši kā ļoti jaudīgu un nepārspētu praksi, kas apziņai palīdz sasniegt augstāku līmeni. Lai arī sākotnējais jogu mērķis ir bijis iztukšot prātu un atbrīvoties no visa, kas piesaista zemei un tādējādi rada ciešanas, mūsdienu zinātne ar neskaitāmu pētījumu palīdzību ir sapratusi, ka meditācija pozitīvi ietekmē gandrīz jebkuru cilvēka praktiskās dzīves jomu. Ir pierādīts, ka šī prakse uzlabo veselību - tā labvēlīgi ietekmē 2209 gēnus, par 22% mazina stresa hormona daudzumu, par 45% insulta un infarkta risku. Meditācija ir jaunrades un radošuma neizsmeļams avots. Tā potencē adekvātu sevis, pasaules un savu iespēju izpratni un realizāciju.

Kāds varētu būt iemesls, lai nesāktu meditēt? Iespējams, tikai neliels slinkums, nezināšana un neizpratne, ar ko sākt.

Lekcijā: kas ir meditācija un kā to mācījuši senie jogi; mūsdienu pētījumi un pieredzes; ieteikumi un praktiski vingrinājumi; biežākās kļūdas, grūtības un padomi to pārvarēšanā.

 

Pētera Kļavas lekciju cikls aicina domāt un meklēt atbildes gan uz eksistenciāli svarīgiem jautājumiem par dzīvi, tās jēgu, nāvi, apziņu un prātu, gan izprast dažādas ļoti praktiskas dzīves jomas, ar kurām ikvienam jāsaskaras ikdienā.

Par lekciju rašanos Pēteris Kļava stāsta: “Jau no 1989. gada, strādājot BKUS Reanimācijas nodaļā un Latvijas Katastrofu medicīnas centrā, man ļoti daudz ir nācies redzēt cilvēku izmisumu, sāpes, nesamierināšanos, pašam domāt un atbildēt uz vecāku jautājumiem par dzīvības vērtību, prāta niecību un nevarību. Kāpēc dzīve notiek tieši tā? Kas ir jēga? Un vai vispār tāda ir? Vai dzīve tiešām nevar būt bez ciešanām? Vairāk nekā 30 gadus diendienā esmu meklējis atbildes uz šiem eksistenciālajiem jautājumiem, lasot gan senus autentiskus tekstus, gan mūsdienu zinātnes jaunākos pētījumus.

Tas, ko es vēlos, ir - dalīties savās atziņās. Ne jau atklāt galējo patiesību, bet uzrādīt interesantus un kvalitatīvus zināšanu avotus. Jēga nav nepārtraukti vilties un būt pesimistiskiem, bet caur izpratni spēt nointegrēt samsāras bezjēdzīgās eksistences riteni un pelēkās ikdienas ļoti daudzos priekus.”

  • Informācija par lekciju tēmām pieejama mājaslapā reanimare.lv
  • Tiešraides biļešu iegāde tikai Biļešu Paradīzes internetveikalā
  • Notikušo lekciju video ieraksti (neilgu laiku pēc lekcijas) būs iegādājami Reanimāre mājaslapā

Lūdzam pievērst uzmanību, ka tiešraidi būs iespējams noskatīties tikai tiešraides laikā - ieraksts Biļešu Paradīzes mājaslapā nebūs pieejams.

 

Ieteikt

Izpārdots
Pasākums ir sācies
Biļešu cenas
9 €
  • pieejams

Pērkot biļetes internetā, tiek piemērota interneta veikala izmantošanas maksa. Lasīt šeit .

Biļešu tirdzniecība pieejama tikai interneta veikalā