Koncertieraksts. TRIO CARMINE. Bartoka Kontrasti un Ratnieces Mirdzums

Šī pasākuma biļešu iegādes laiks ir beidzies
Šī pasākuma biļešu iegādes laiks ir beidzies

Der zināt

Koncertsērija PERSONĪGI

Līdz š.g. 31. maijam koncertzāle “Lielais dzintars” klausītājiem piedāvā atkārtoti baudīt starptautiskā kameransambļa “Trio Carmine” debijas koncertu. Vijolnieces Magdalēnas Gekas, klarnetistes Annas Gāganes un šveiciešu pianista Lūkasa Losa (Lukas Loss) virtuozajā izpildījumā koncertā izskanēja Bēlas Bārtoka, Arama Hačaturjana, Johana Baptista Vanhala un latviešu komponistes Santas Ratnieces skaņdarbi.

Jauno un daudzsološo trio veido mūziķi, kuri, ir pieredzējuši, spēlējot gan solo un kameransambļos, gan plašākos sastāvos, un ir vairāku starptautisku konkursu laureāti, prestižu mūzikas augstskolu goda absolventi.

Trio darbībā nozīmīgu vietu ieņem ne tikai šim sastāvam veltīts klasiskais repertuārs, bet arī mūsdienu mūzika, īpaši jauno latviešu komponistu radītie darbi. Jaunie mūziķi vēlas izaicināt klasiskās dogmas un nojaukt robežas, kas atdala klasisko mūziku no citiem mākslas un radošās darbības veidiem, ko savā daiļradē īsteno, sadarbojoties ar video māksliniekiem un aktieriem.

Liepājas koncertzālē izskanējušās programmas divi smagsvari ir Bēlas Bartoka un Arama Hačaturjana Trio vijolei, klarnetei un klavierēm, kas abi rakstīti pagājušā gadsimta 30. gados. Lai gan abi komponisti iedvesmojušies no tradicionālajām ungāru un romu tautas mūzikas melodijām, likumsakarīgi, ka skaņraži šo tēmu traktējuši pavisam atšķirīgi. Koncerta pirmās noskaņas radīs čehu komponista J.B. Vanhala klasiskais Trio Mibemol mažorā, savukārt intriģējošu atmosfēru radīs smalkās latviešu modernistes Santas Ratnieces neparastais skaņdarbs Mirdzums.

Koncertprogrammu papildina videomākslinieka Mārtiņa Zuša videodarbi.

Koncerta gaitā klausītājus ar programmas skaņdarbiem iepazīstinās koncerta vadītāja, muzikoloģe un Latvijas Radio 3 - Klasika programmu vadītāja Signe Lagzdiņa.

Par “Trio Carmine”:

Klarnetiste Anna Gāgane saņēmusi “Lielo mūzikas balvu 2018” kategorijā “Gada jaunais mākslinieks” un novērtēta ar Šveices valdības izcilības stipendiju. Anna ir Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra klarnešu grupas koncertmeistara vietniece, darbojas kā pasniedzēja Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, regulāri koncertē Latvijā un Šveicē. Vijolniece Magdalēna Geka nominēta “Lielajai Mūzikas balvai 2020” kategorijā “Par izcilu interpretāciju”, plaši koncertē visā Eiropā, uzstājoties tādās vietās kā Vigmora zāle Londonā un Parīzes Filharmonija. Ieguvusi maģistra grādu Parīzes Nacionālajā augstākajā mūzikas un dejas konservatorijā, kur šobrīd turpina studijas prestižajā “Mākslinieka diploma” programmā. Kā orķestra mūziķe spēlējusi “Kremerata Baltica”, Francijas Radio Filharmoniskajā orķestrī un citos kolektīvos. Šveicē dzimušais pianists Lūkas Loss (Lukas Loss) ar izcilību absolvējis maģistra un bakalaura studijas Bāzeles augstskolā, kur iepazinies ar latviešu klarnetisti Annu Gāgani. Spēlējot kopā gan ar Bāzeles simfonisko orķestri, gan prestižiem koriem un senās mūzikas ansambļiem pierādījis sevi plašā žanru klāstā — no akadēmiskās mūzikas līdz pat Džordža Gēršvina skaņdarbiem.

 

VIDEO IESKATS KONCERTĀ : https://youtu.be/qzk9y4hM2DI 

Piedalās:

"Trio Carmine"

Anna Gāgane, klarnete          

Magdalēna Geka, vijole

Lūkass Loss, klavieres

Mārtiņš Zutis, videomāksla

 

Programma:

Johans Baptists Vanhals (Johann Baptist Wanhal, 1739–1813)

Trio vijolei, klarnetei un klavierēm Mibemolmažorā op. 20 nr. 5

Allegro - Grazioso - Allegretto

Arams Hačaturjans (Aram Khachaturian, 1903–1978)

Trio vijolei, klarnetei un klavierēm (1932)

Andante con dolore, con molto espressione - Allegro - Moderato

Santa Ratniece (1977)

“Mirdzums” vijolei, klarnetei un klavierēm (2012)

 Bēla Bartoks (Béla Bartók, 1881–1945)

“Kontrasti” vijolei, klarnetei un klavierēm Sz. 111 (1938)

Verbunkos (“Jauniesaucamo deja”) - Pihenö (“Atpūta”) - Sebes (“Ātrā deja”)

 

Par ieraksta iegādi:

Iegādājoties ierakstu, pircējs e-pastā saņems pieejas saiti un kodu, ar kuru varēs noskatīties koncerta ierakstu no jebkuras vietas pasaulē. Kodu vienlaicīgi iespējams izmantot tikai vienā viedierīcē.

Kods no iegādes brīža ir derīgs vienu vai  trīs diennaktis, atkarībā no pircēja izvēlētā varianta:

  • Kods 1 diennaktij - 5 eiro;
  • kods 3 diennaktīm - 7 eiro

Ieraksta ilgums: 1 stunda

Foto: Valters Pelns

Organizē: Lielais dzintars

Atbalsta: Liepājas pašvaldība un Valsts kultūrkapitāla fonds

 

Ieteikt

Pasākums ir noslēdzies
Biļešu cenas
7 €
  • pieejams
5 €
  • pieejams

Pērkot biļetes internetā, tiek piemērota interneta veikala izmantošanas maksa. Lasīt šeit .

Biļešu tirdzniecība pieejama tikai interneta veikalā