Simfonija TUVĀK. Koncertu cikls un sarunas TIEŠSAISTĒ / ČAIKOVSKA 4. SIMFONIJA

Ieraksts

 Latvija

Andris VECUMNIEKS / diriģents
Orests SILABRIEDIS / mūzikas apskatnieks
Liepājas Simfoniskais orķestris

Programmā:
Čaikovska 4. simfonija
Sarunas ar diriģentu un viesiem pirms un pēc koncerta

 

Piedāvājam noskatīties tiešraides ierakstu, kas tapis Liepājas koncertzālē LIELAIS DZINTARS 2021. gada 9. aprīlī. Iegādājoties biļeti, e-pastā saņemsiet saiti uz koncerta ierakstu un pieejas kodu. Ierakstu būs iespējams skatīties 30 dienas neierobežotu reižu skaitu.

Liepājas Simfoniskais orķestris ir aizsācis jaunu koncertu ciklu Simfonija TUVĀK, kas klausītājus iepazīstina ar skaistām, klasiskām simfonijām, kas būtu jāzina ikvienam.
Simfonija ir viena no koncentrētākajām, ietilpīgākajām un skaistākajām cilvēces vēstījuma formām. Debesu kārtība, laikmeta gars, sabiedrības virzība un vienlaikus dziļi personiskas atklāsmes brīnumainā veidā manifestējas šedevros, kas pārdzīvojuši savu laiku un kļuvuši par pasaules kultūras mantojuma daļu.
Mainās paaudzes, un simfonija, ko Eiropas sabiedrība pazina un mīlēja jau vairāk nekā divsimt gadu, palēnām apvelkas ar aizmirstības putekļu kārtiņu. Aizvien mazāk ir cilvēku, kas uz koncertiem nāk ar partitūru. Arvien mazāk ir to, kas spēj salīdzināt vienas simfonijas desmitiem dažādu interpretāciju un kuriem mūzikas, vēstures, literatūras, filozofijas, glezniecības un arhitektūras vēstījums savijas bagātā un viedā pasaules izjūtā.
Iesim skolā! Apgūsim no jauna noslēpumaino simfonisko valodu, lai atjaunotu piekļuvi gara bagātībām, kas ir aizvien dzīvas un ik jaunā laikmetā iegūst jaunus apveidus!

Krievu mūzikas ģēnijs PĒTERIS ČAIKOVSKIS ir viens no visu laiku izcilākajiem melodiķiem, un viņa CETURTĀ SIMFONIJA, kas nereti tiek dēvēta par Liktens simfoniju, ne tikai mūzikas mīļotājiem, bet arī pašam komponistam šķiet izcils darbs, pat labākais no visa, ko viņš ir radījis. Tas ir skaņdarbs, kur traģika un melanholija pārtop dzīvi apliecinošā uzvarā.
“Ieklausieties komponista stāstā, bet sadzirdiet arī katrs savu stāstu!” Pie Liepājas Simfoniskā orķestra diriģenta pults šoreiz stāsies erudītais profesors ANDRIS VECUMNIEKS, un tāds ir viņa aicinājums klausītājiem, piedzīvojot šo brīnumskaisto mūziku.
Pirms simfonijas atskaņošanas Orests Silabriedis un koncertprogrammas diriģents kopīgi atklās simfonijas tapšanas, rašanās laika kontekstu un šedevra uzbūves detaļas, savukārt pēc simfonijas atskaņojuma ar sava mūzikas piedzīvojuma iespaidiem dalīsies Liepājas Simfoniskā orķestra īpaši aicināti pastāvīgie klausītāji, kurus pazīstam kā neiztrūkstošus viesus mūsu koncertos. Šoreiz tas ir zvērināts advokāts, advokātu biroja “Kreics un Partneri” dibinātājs un koncertzāles “Lielais dzintars” atbalstītājs Ainars Kreics.

 

Ieteikt

Biļešu cenas
3 €
  • pieejams

Pērkot biļetes internetā, tiek piemērota interneta veikala izmantošanas maksa. Lasīt šeit .

Biļešu tirdzniecība pieejama tikai interneta veikalā