TIEŠRAIDES KONCERTS. ARFU VIRTUOZI. JOELS FON LERBERS UN DĀRTA TISENKOPFA

Šī pasākuma biļešu iegādes laiks ir beidzies
Šī pasākuma biļešu iegādes laiks ir beidzies

Der zināt

Koncertsērija “Personīgi”

Koncertzāles "Lielais dzintars" kamersēriju "Personīgi" turpinās īpaši Māmiņdienai veltīts tiešsaistes koncerts. Svētku koncertprogramma šoreiz izgaismos un iepazīstinās klausītājus ar kādu reti dzirdamu, smalku, senu, bet vienlaikus mūsdienīgu mūzikas instrumentu — ARFU.

Koncertprogrammā starptautisku atpazīstamību iemantojušais, Berlīnē mītošais šveiciešu arfists Joels fon Lerbers (Joel von Lerber) atskaņos soloprogrammu, iepazīstinot klausītājus ar krāšņo, tembrāli bagātīgo mūzikas instrumentu un arfas virtuozo repertuāru. Koncerta īpašā viešņa būs pašmāju arfiste Dārta Tisenkopfa.

Koncertu atklās Anrietes Renē, Nino Rotas, Gabriela Forē un Gijoma Konesona īpaši arfai radītie darbi, bet programmas turpinājumā klausītāji dzirdēs, kā tādu labi zināmu komponistu, kā Franča Lista un Bedržiha Smetanas rakstītie skaņdarbi izskan arfai radītos pārlikumos un aranžijās. Viena no Joela slavenākajām interpretācijām, ko piedzīvos arī Liepājas koncerta klausītāji, ir arfistes Jekaterinas Valteres-Kīnes radītā tēma no Čaikovska operas "Jevgeņijs Oņegins". Pateicoties arfas īpašajai skaņai, šis dvēseliskais skaņdarbs iegūst vēl lielāku intensitāti un dziļumu. Programmas noslēgumā Joelam uz skatuves pievienosies arfiste Dārta Tisenkopfa, lai duetā atskaņotu velsiešu komponista, profesora un arfas korifeja Džona Tomasa (John Thomas) radīto ikonisko skaņdarbu "Grand Duo".

“Lerbera rokās arfa skan patiesi sapņaini, bet viņa raupjais pieskāriens vienlaikus rada virtuozu un apburošu tembru gammu.”

/Laikraksts “Der Tagesspiel”, Vācija/

Joels fon Lerbers (Joel von Lerber) ir daudzu starptautisku konkursu laureāts un neatkārtojams mūziķis, kurš auditoriju visā pasaulē fascinē ar ekspresīvo arfas instrumenta spēli un īpašo skanējumu. No arfas brīnumbērna, kurš interesi par neierasto mūzikas instrumentu sāka izrādīt jau četru gadu vecumā, Joels izaudzis par vienu no šī brīža aktuālākajiem vārdiem arfu pasaulē. Viņa repertuārā ir darbi baroka, klasikas, romantisma, impresionisma un laikmetīgās mūzikas žanrā. Ar izcilību absolvējis gan bakalaura studijas Bāzeles Mūzikas augstskolā, gan divas maģistra studiju programmas — Cīrihes Mākslas augstskolā un Berlīnes Hansa Eislera Mūzikas augstskolā. Joels fon Lerbers regulāri uzstājas kā solists Šveicē un Vācijā, uzstājoties ar tādiem orķestriem kā Bernes kamerorķestris, Berlīnes Radio simfoniskais orķestris, Berlīnes "Konzerthaus" orķestris, Vācijas filmu orķestris "Babelsberg" un daudziem citiem simfoniskajiem un kamermūzikas kolektīviem.

Dārta Tisenkopfa ir Liepājas Simfoniskā orķestra mūziķe, kura kolektīvam pievienojusies 2019. gadā. Regulāri koncertē kā soliste un kamermūziķe. Bakalaura un maģistra studijas jaunā mūziķe aizvadījusi Itālijā, kur 2018. gadā ar izcilību beigusi maģistra studijas arfas spēlē Parmas "Arrigo Boito" konservatorijā. Specializējusies arī baroka lautas spēlē. Guvusi atzinību vairākos starptautiskos konkursos, tostarp 2018. gadā Itālijā ieguvusi 1. prēmijas gan starptautiskajā kamermūzikas konkursā „Riviera della Versilia–Daniele Ridolfi”, gan starptautiskajā muzikālā izpildījuma konkursā „Clara Wieck Schumann”. Piedalījusies laikmetīgās mūzikas festivālā “Traiettorie” un Mantovas kamermūzikas festivālā. Kā soliste sadarbojusies ar “Orchestra Regionale Emilia-Romagnia”, spēlējusi Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra sastāvā. Sevi uzskata par perfekcionisti, un vienmēr tiecas uz izaugsmi arfas spēlē. Par vienu no saviem mērķiem izvirzījusi arfas kā soloinstrumenta popularizēšanu Latvijā.

 

Programma:

Anriete Renjē (Henriette Renié, 1875–1956)

Leģenda (pēc Lekonta de Lila darba “Elfi” motīviem, 1903)

 

Nino Rota (Nino Rota, 1911–1979)

Sarabanda un tokāta (1945)

  

Gijoms Konesons (Guillaume Connesson, 1970)

Tokāta (2003)

 

Francis Lists (Franz Liszt, 1811–1886)

“Lakstīgala” (pēc Aleksandra Aļabjeva romances, Anrietes Renjē pārlikums)

 

Bedržihs Smetana (Bedřich Smetana, 1824–1884)

“Vltava” (Hanuša Trnečeka pārlikums)

 

Jekaterina Valtere-Kīne (Екатерина Вальтер-Кюне, 1870–1930)

Fantāzija par P. Čaikovska operas “Jevgeņijs Oņegins” tēmu

 

Džons Tomass (John Thomas, 1826–1913)

Grand Duo

 

 

Koncerts vienā daļā.

Kopējais tiešraides ilgums: aptuveni 1 stunda un 15 minūtes

 

Pieslēguma biļetes cena: 5 eiro iepriekšpārdošanā; 7 eiro koncerta dienā

Par tiešraides biļešu iegādi:

Iegādājoties biļeti, e-pastā saņemsiet saiti uz koncerta tiešraidi un pieejas kodu. Pieslēgšanās tiešraidei, sākot no plkst. 18.30. Kods ir paredzēts vienai viedierīcei.

Atbalsta: Liepājas pašvaldība un Valsts kultūrkapitāla fonds

 

Ieteikt

Pasākums ir noslēdzies
Biļešu cenas
7 €
  • pieejams

Pērkot biļetes internetā, tiek piemērota interneta veikala izmantošanas maksa. Lasīt šeit .

Biļešu tirdzniecība pieejama tikai interneta veikalā