VIENĀ ELPAS VILCIENĀ! | 4 izrāžu ieraksti tiešsaistē

piektdiena
2021. gada 2. aprīlis, 18:00
Ieraksts

 Latvija

Biļešu cenas no 20 €

Der zināt

Latvijas Nacionālā opera un balets tiešsaistes programmā aprīlī piedāvā četrus viencēlienus – Rudžero Leonkavallo operu “Pajaci”, Morisa Ravela un Kšištofa Pastora baletu “Bolero”  un Džakomo Pučīni operas “Vīlas” un “Džanni Skiki”. Ne vienmēr, lai izstāstītu stāstu, nepieciešamas garas stundas. Viencēlienos tas ietilpināts vienā daļā un paskrien vienā elpas vilcienā. Uz opernamu skatuvēm ierasts izrādē apvienot vairākus šādus darbus, bet tiešsaistes vide ļauj mums īpašu uzmanību pievērst katram viencēlienam atsevišķi. Tie ir pelnījuši nedalītu skatītāja uzmanību!

 

Ieraksti tiešsaistē būs pieejami atšķirīgā laikā:

VĪLAS – 02.04.2021.-30.04.2021.

PAJACI – 09.04.2021.-30.04.2021.

BOLERO – 16.04.2021.-30.04.2021.

DŽANNI SKIKI – 23.04.2021.-30.04.2021.

 

Iegādājoties biļeti, e-pastā saņemsiet saiti uz ierakstiem un pieejas kodu. Ierakstus noteiktajā laikaposmā varēsiet skatīties neierobežotu reižu skaitu.

Ierakstus iespējams iegādāties arī katru atsevišķi.

 

VĪLAS

Džakomo Pučīni operas VĪLAS ieraksts (pirmizrāde – 08.05.2015.) ar titriem latviešu valodā.

Ieraksts tiešsaistē pieejams no 02.04.2021. līdz 30.04.2021. Iegādājoties biļeti, e-pastā saņemsiet saiti uz izrādes ierakstu un pieejas kodu. Ierakstu noteiktajā laikaposmā varēsiet skatīties neierobežotu reižu skaitu.

 

Džakomo Pučīni pirmā opera “Vīlas” ir dejiska teika par lauztām sirdīm un gariem. Anna un Roberto bija iecerējuši precēties, bet līgavaini savaldzina sirēna. Anna mirst. Pamesto sieviešu garu – vīlu – atriebība ir nežēlīga.... Rīgā “Vīlas” 2015. gada maijā tika uzvestas pirmo reizi, pirmizrādi piedzīvojot vienā iestudējumā ar vēl vienu Pučīni viencēlienu – “Džanni Skiki”.

Lomās:

Anna – Evija Martinsone

Roberto – Ēriks Fennels (Eric Fennel)

Guljelmo – Kosma Ranuers (Kosma Ranuer)

Vīlas – Dagnija Jaunkalne, Ilda Pāne, Raisa Mazzariņa, Ieva Kepe, Baiba Indriksone, Biruta Ceplīte

Latvijas Nacionālās operas orķestris un koris

Muzikālais vadītājs un diriģents – Modests Pitrens, režisors – Viesturs Kairišs, scenogrāfs – Reinis Dzudzilo, kostīmu māksliniece – Krista Dzudzilo, gaismu mākslinieks – Oskars Pauliņš, kustību režija – Elīna Gediņa

 

PAJACI

Rudžero Leonkavallo operas PAJACI ieraksts (pirmizrāde – 21.02.2019.) ar titriem latviešu valodā.

Ieraksts tiešsaistē pieejams no 09.04.2021. līdz 30.04.2021. Iegādājoties biļeti, e-pastā saņemsiet saiti uz izrādes ierakstu un pieejas kodu. Ierakstu noteiktajā laikaposmā varēsiet skatīties neierobežotu reižu skaitu.

 

Verisma operas paraugs – Rudžero Leonkavallo “Pajaci” Latvijas Nacionālās operas un baleta iestudējumā pirmizrādi piedzīvoja kopā ar Italo Montemeci operu “Burvestība” 2019. gada februārī. Stāsts vēsta par mīlas trīsstūri nelielā ceļojošu komediantu trupā – aktieri Kanio, viņa sievu Nedu un meitenes mīļāko Silvio, greizsirdību un nodevību. Librets rakstīts divos cēlienos ar prologu, uz skatuves opera ietilpināta vienā cēlienā.

Lomās:

Kanio – Sergejs Poļakovs (Sergey Polyakov)

Neda – Tatjana Trenogina

Tonio – Vladislavs Suļimskis (Vladislav Sulimsky)

Pepe – Mihails Čuļpajevs

Silvio – Valdis Jansons

Latvijas Nacionālās operas koris un orķestris

Muzikālais vadītājs un diriģents – Jānis Liepiņš, režisors – Aiks Karapetjans (Aik Karapetian), scenogrāfs, gaismu mākslinieks – AJ Vaisbārds (A.J. Weissbard), kostīmu māksliniece – Kristīne Pasternaka, video mākslinieks – Artis Dzērve, kustību režisore – Liene Grava

 

 

BOLERO 

Komponista Morisa Ravela un horeogrāfa Kšistofa Pastora baleta BOLERO ieraksts (pirmizrāde – 22.10.2015.).

Ieraksts tiešsaistē pieejams no 16.04.2021. līdz 30.04.2021. Iegādājoties biļeti, e-pastā saņemsiet saiti uz izrādes ierakstu un pieejas kodu. Ierakstu noteiktajā laikaposmā varēsiet skatīties neierobežotu reižu skaitu.

 

“Savā mūžā esmu sacerējis tikai vienu meistardarbu, un tas ir “Bolero”. Diemžēl tā nav mūzika,” par savu radošo mantojumu savulaik jokoja franču komponists Moriss Ravels. Viņa šedevru “Bolero” ugunīgā dejas valodā tulkojis pasaulē un Latvijā iemīļotais horeogrāfs Kšištofs Pastors. Kaislīgās mūzikas pavadībā izrādē mutuļo kaisle, pašapziņa un noslēpums starp vīrieti un sievieti.

Solisti:

Alise Prudāne, Raimonds Martinovs

Latvijas Nacionālā baleta dejotāji

Muzikālais vadītājs un diriģents – Mārtiņš Ozoliņš, horeogrāfs un scenogrāfijas koncepcijas autors – Kšištofs Pastors (Krzysztof Pastor), kostīmu māksliniece – Marta Fīdlere (Marta Fiedler), gaismu mākslinieks – Levs Kleins (Levas Kleinas)

 

 

DŽANNI SKIKI 

Džakomo Pučīni operas DŽANNI SKIKI ieraksts (pirmizrāde – 08.05.2015.) ar titriem latviešu valodā.

Ieraksts tiešsaistē pieejams no 23.04.2021. līdz 30.04.2021. Iegādājoties biļeti, e-pastā saņemsiet saiti uz izrādes ierakstu un pieejas kodu. Ierakstu noteiktajā laikaposmā varēsiet skatīties neierobežotu reižu skaitu.

 

“Džanni Skiki” Viestura Kairiša spožajā režijā kļuva par Rīgas skatītāju un kritiķu iemīļotu humoristisko operu izrādes “Triptihs” ietvaros 2010.gadā, bet piecus gadus vēlāk tā bija skatāma tandēmā ar Pučīni operu “Vīlas”. Pēc sākotnējās ieceres balstīta Dantes “Dievišķās komēdijas sižetā”, opera ironiski atklāj cilvēku alkatību un mantkārību. Līdzās radinieku ķildām un viltīgām krāpšanām, dalot mantojumu, kāds mīlas pāris pamanās rast arī savu laimi.

 

Lomās:

Džanni Skiki: Kosma Ranuers (Kosma Ranuer)

Laureta: Inga Šļubovska-Kancēviča

Zita: Andžella Goba

Rinučo: Staņislavs Ļeontjevs (Stanislav Leontiev)

Gerardo: Guntars Ruņģis

Nella: Jūlija Vasiļjeva

Gerardīno: Dāvis Kalniņš

Beto: Rihards Mačanovskis

Simone: Romāns Poļisadovs

Marko: Rihards Millers

Česka:  Laura Grecka

Spineločo: Juris Ādamsons

Sers Amantio di Nikolai: Nauris Puntulis

Pinelīno: Kārlis Saržants

Gučo: Viesturs Vītols

Buozo Donati: Ieva Kepe

Latvijas Nacionalās operas orķestris

Muzikālais vadītājs un diriģents – Modests Pitrens, režisors – Viesturs Kairišs, scenogrāfe un kostīmu māksliniece – Ieva Jurjāne, gaismu māksliniece – Karina Pēšone

 

Ieteikt

Izpārdots
Pasākums ir sācies
Biļešu cenas
20 €
  • pieejams

Pērkot biļetes internetā, tiek piemērota interneta veikala izmantošanas maksa. Lasīt šeit .

Biļešu tirdzniecība pieejama tikai interneta veikalā