Simfonija TUVĀK. Koncertu cikls un sarunas TIEŠSAISTĒ / DVORŽĀKA 9. SIMFONIJA

Ieraksts

 Latvija

Gintars RINKEVIČS / diriģents

Orests SILABRIEDIS / mūzikas apskatnieks

Liepājas Simfoniskais orķestris

Programmā:

Dvoržāka 9. simfonija

Sarunas ar diriģentu un viesiem pirms un pēc koncerta

Piedāvājam noskatīties tiešraides ierakstu, kas tapis Liepājas koncertzālē LIELAIS DZINTARS 2021. gada 12. martā.  Iegādājoties biļeti, e-pastā saņemsiet saiti uz koncerta ierakstu un pieejas kodu. Ierakstu būs iespējams skatīties 30 dienas neierobežotu reižu skaitu.

Liepājas Simfoniskais orķestris ir aizsācis jaunu koncertu ciklu Simfonija TUVĀK, kas klausītājus iepazīstina ar skaistām, klasiskām simfonijām, kas būtu jāzina ikvienam.

Simfonija ir viena no koncentrētākajām, ietilpīgākajām un skaistākajām cilvēces vēstījuma formām. Debesu kārtība, laikmeta gars, sabiedrības virzība un vienlaikus dziļi personiskas atklāsmes brīnumainā veidā manifestējas šedevros, kas pārdzīvojuši savu laiku un kļuvuši par pasaules kultūras mantojuma daļu.

Mainās paaudzes, un simfonija, ko Eiropas sabiedrība pazina un mīlēja jau vairāk nekā divsimt gadu, palēnām apvelkas ar aizmirstības putekļu kārtiņu. Aizvien mazāk ir cilvēku, kas uz koncertiem nāk ar partitūru. Arvien mazāk ir to, kas spēj salīdzināt vienas simfonijas desmitiem dažādu interpretāciju un kuriem mūzikas, vēstures, literatūras, filozofijas, glezniecības un arhitektūras vēstījums savijas bagātā un viedā pasaules izjūtā.

Iesim skolā! Apgūsim no jauna noslēpumaino simfonisko valodu, lai atjaunotu piekļuvi gara bagātībām, kas ir aizvien dzīvas un ik jaunā laikmetā iegūst jaunus apveidus!

Šajā koncertā iepazīsiet Amerikas folkloras iedvesmoto čehu dižgara ANTONĪNA DVORŽĀKA 9. SIMFONIJU “No Jaunās pasaules”. Pie Liepājas Simfoniskā orķestra diriģenta pults stāsies maestro GINTARS RINKEVIČS. “Dvoržāks ir radījis vienu no skaistākajiem darbiem simfoniskajā mūzikā. Tā ir 9. simfonija. Viņš pats gan uzskatīja, ka pirmās četras simfonijas nav vērtīgas, vienu no simfonijām pat sadedzināja. Viņš pret sevi bija ļoti prasīgs. Dvoržāka mūzika, ko es pārzinu, ir ģeniāli darbi,” neslēpj diriģents.

“Antonīna Dvoržāka Devītā simfonija ir cerību un entuziasma simbols, kas simfoniskās mūzikas laukā ienes to Jaunā kontinenta romantisma auru, ko literatūrā pazīstam pēc Džeimsa Fenimora Kūpera romāniem "Pēdējais mohikānis" un "Zvērkāvis", pēc Gojko Mitiča filmām par Čingačguku. Apalaču tautas melodijas, džeza mūzikas alūzijas meistarīgā simfoniskā audumā ieved mūs aizrautībā, kas caurauda Amerikas krāšņi mežonīgo rītausmu. Šī simfonija ir kā radīta kaislīgajam maestro Rinkevičam un emocionāli jaudīgajam Liepājas Simfoniskajam orķestrim. Gaidāms neaizmirstams piedzīvojums!” stāsta Liepājas Simfoniskā orķestra vadītājs Uldis Lipskis.

Pirms simfonijas atskaņošanas Orests Silabriedis un koncertprogrammas diriģents kopīgi atklās simfonijas tapšanas, rašanās laika kontekstu un šedevra uzbūves detaļas, savukārt pēc simfonijas atskaņojuma koncertzāles “Lielais dzintars” vadītāja Timura Tomsona vadītā sarunā ar sava mūzikas piedzīvojuma iespaidiem dalīsies Liepājas Simfoniskā orķestra īpaši aicināti pastāvīgie klausītāji, kurus pazīstam kā neiztrūkstošus viesus mūsu koncertos. Šoreiz tie ir diriģente un pedagoģe Ilze Balode, kā arī mūziķe Tabita Balode.

 

Ieteikt

Biļešu cenas
3 €
  • pieejams

Pērkot biļetes internetā, tiek piemērota interneta veikala izmantošanas maksa. Lasīt šeit .

Biļešu tirdzniecība pieejama tikai interneta veikalā