TIEŠRAIDE TRIO CARMINE. Bartoka Kontrasti un Ratnieces Mirdzums

Šī pasākuma biļešu iegādes laiks ir beidzies
Šī pasākuma biļešu iegādes laiks ir beidzies

Der zināt

Koncertsērija PERSONĪGI

 

Kameransamblī “Trio Carmine” apvienojušies vieni no spilgtākajiem jaunās paaudzes mūziķiem. Latviešu klarnetiste Anna Gāgane, vijolniece Magdalēna Geka, kā arī šveiciešu pianists Lūkass Loss ir pieredzējuši kamermūziķi un daudzu starptautisku konkursu laureāti.

Trio darbībā nozīmīgu vietu ieņem ne tikai šim sastāvam veltīts klasiskais repertuārs, bet arī mūsdienu mūzika, īpaši jauno latviešu komponistu radītie darbi. Jaunie mūziķi vēlas izaicināt klasiskās dogmas un nojaukt robežas, kas atdala klasisko mūziku no citiem mākslas un radošās darbības veidiem, ko savā daiļradē īsteno, sadarbojoties ar video māksliniekiem un aktieriem. 

Programmas “Mirdzums un kontrasti. Mijiedarbība” divi smagsvari ir Bēlas Bartoka un Arama Hačaturjana Trio vijolei, klarnetei un klavierēm, kas abi rakstīti pagājušā gadsimta 30.gados. Lai gan abi komponisti iedvesmojušies no tradicionālajām ungāru un romu tautas mūzikas melodijām, likumsakarīgi, ka skaņraži šo tēmu traktējuši pavisam atšķirīgi. Koncerta pirmās noskaņas radīs čehu komponista J.B. Vanhala klasiskais Trio Mibemol mažorā, savukārt intriģējošu atmosfēru radīs smalkās latviešu modernistes Santas Ratnieces neparastais skaņdarbs Mirdzums. 

Klarnetiste Anna Gāgane saņēmusi “Lielo mūzikas balvu 2018” kategorijā “Gada jaunais mākslinieks” un novērtēta ar Šveices valdības izcilības stipendiju. Anna ir Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra klarnešu grupas koncertmeistara vietniece, darbojas kā pasniedzēja Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, regulāri koncertē Latvijā un Šveicē. Vijolniece Magdalēna Geka nominēta “Lielajai Mūzikas balvai 2020” kategorijā “Par izcilu interpretāciju”, plaši koncertē visā Eiropā, uzstājoties tādās vietās kā Vigmora zāle Londonā un Parīzes Filharmonija. Ieguvusi maģistra grādu Parīzes Nacionālajā augstākajā mūzikas un dejas konservatorijā, kur šobrīd turpina studijas prestižajā “Mākslinieka diploma” programmā. Kā orķestra mūziķe spēlējusi “Kremerata Baltica”, Francijas Radio Filharmoniskajā orķestrī un citos kolektīvos. Šveicē dzimušais pianists Lūkas Loss (Lukas Loss) ar izcilību absolvējis maģistra un bakalaura studijas Bāzeles augstskolā, kur iepazinies ar latviešu klarnetisti Annu Gāgani. Spēlējot kopā gan ar Bāzeles simfonisko orķestri, gan prestižiem koriem un senās mūzikas ansambļiem pierādījis sevi plašā žanru klāstā — no akadēmiskās mūzikas līdz pat Džordža Gēršvina skaņdarbiem.

Koncertprogrammu papildinās īpaši šai programmai radīts videomākslinieka Mārtiņa Zuša videodarbs.

Raksturīgi koncertsērijai “Personīgi” koncerta vadītāja, muzikoloģe un Latvijas Radio 3 - Klasika programmu vadītāja Signe Lagzdiņa iepazīstinās klausītājus ar koncertprogrammas skaņdarbiem un piedāvās starpbrīža sarunas ar “Trio Carmine” izpildītājmāksliniekiem.

 Video ieskatam: https://www.youtube.com/watch?v=vQSDsxRRZAw 

Koncerts divās daļās. Starpbrīdī — koncertsērijai “Personīgi” raksturīgās sarunas ar mūziķiem.

Kopējais tiešraides ilgums: aptuveni 1 stunda un 30 minūtes

 

Piedalās:

"Trio Carmine"

Anna Gāgane, klarnete

Magdalēna Geka, vijole 

Lūkass Loss, klavieres

Mārtiņš Zutis, videomāksla

 

Programma:

B. Vanhals (1739-1813)

Trio vijolei, klarnetei, klavierēm op.20 no.5

Allegro – Grazioso – Allegretto

 

Hačaturjans (1903-1978)

Trio vijolei, klarnetei, klavierēm

Andante con dolore – Allegro - Moderato

 

Ratniece (1977)

“Mirdzums” (2012) vijolei, klarnetei un klavierēm

 

Bartoks (1881-1945)

“Kontrasti” vijolei, klarnetei un klavierēm Sz.111

Verbunkos – Piheno - Sebes

 

Tiešraides biļetes cena: 3 eiro iepriekšpārdošanā; 5 eiro koncerta dienā

Par tiešraides biļešu iegādi:

Iegādājoties biļeti, e-pastā saņemsiet saiti uz koncerta tiešraidi un pieejas kodu. 

Lai pieslēgtos koncertam, Jums būs jāievada tiešraides kods laukumā “insert password”.  Pieslēgšanās tiešraidei, sākot no plkst. 18.30.

Kods ir paredzēts vienai viedierīcei.

 

 

Foto: Agnese Bindere Latvijas Radio / Indulis Pelnēns Lielais dzintars

Organizē: Lielais dzintars

Atbalsta: Liepājas pašvaldība un Valsts kultūrkapitāla fonds

 

Ieteikt

Pasākums ir noslēdzies
Biļešu cenas
5 €
  • pieejams

Pērkot biļetes internetā, tiek piemērota interneta veikala izmantošanas maksa. Lasīt šeit .

Biļešu tirdzniecība pieejama tikai interneta veikalā