Der zināt
Organizators:
LATVIJAS LEĻĻU TEĀTRIS VSIA
Pasākuma ilgums:
1 h 30 min
Paredzēts priekš:
5+
Pasākuma valoda:
Latviešu

DIVAS LOTIŅAS. Latvijas Leļļu teātra izrāde tiešsaistē

Biļešu cenas no 15€

Der zināt

Iegādājoties biļeti, saņemsiet pieejas saiti un kodu. Pasākumu iespējams noskatīties jebkurā ērtā mirklī 3 dienu laikā no piekļuves koda aktivizēšanas brīža.

 

Ērihs Kestners

DIVAS LOTIŅAS

Izrāde 2 cēlienos

Ģ. Šoļa skatuves versija

Pirmizrāde: 03.11.2012.

Režisors: Ģirts Šolis

Scenogrāfs, mākslinieks: Reinis Pētersons

Komponists: Goran Gora (Jānis Holšteins-Upmanis)

LOMĀS:

Santa Didžus

Dana Avotiņa-Lāce

Valdis Vanags

... Tas nu ir noticis: divas meitenes, kuras agrāk neko viena par otru nav zinājušas, satiekas vasaras atpūtas nometnē un atklāj, ka viena otrai ir tik līdzīgas kā divas ūdens lāses! Un tas nekas, ka Luīzei no Vīnes ir garas matu cirtas, bet Lotei no Minhenes - divas cieši sapītas biželes: neticamā līdzība taču nevar būt vienkārša sagadīšanās! Lai atklātu noslēpumu, meitēni nolemj samainīties vietām...

„Pasaulē ir ļoti daudz šķirtu vecāku un ļoti daudz bērnu, kas no tā cieš. Un ir daudz citu bērnu, kas cieš no tā, ka vecāki nešķiras, bet, ja no bērniem prasa, lai viņi šādu stāvokli paciestu, tad nedrīkst ar viņiem to vienkāršā un saprotamā valodā nepārrunāt,” savā 1949. gadā tapušajā stāstā saka vācu rakstnieks Ērihs Kestners.

„Diemžēl šādās situācijās daudziem vecākiem savu savstarpējo attiecību kārtošana ir svarīgāka par attiecībām ar pašu bērniem. Bet, ja mēs vēlamies, lai mūsu bērni jauno kārtību pieņem un saprot, tas ir pat mūsu pienākums,” sava bērnu dienu mīļākā rakstnieka teikto papildina izrādes režisors Ģirts Šolis.

Iestudējums adresēts bērniem no 5 gadu vecuma, bet vēlams to skatīties visai ģimenei, lai vēlāk varētu redzēto pārrunāt. „Divas Lotiņas” ir stāsts ar laimīgām beigām. Tāpēc, par spīti nopietnajai tematikai, izrāde ir viena liela „ņemšanās” un dauzīšanās, jo stāsta centrā taču ir divas traki temperamentīgas jaunkundzes!

Šarmantus akcentus viņu piedzīvojumiem piešķir iestudējuma vizuālais noformējums, par kuru parūpējies nacionālā filmu festivāla „Lielā Kristaps” balvas ieguvējs, starptautiski atzītais mākslinieks Reinis Pētersons un mūziķa Goran Gora klātbūtne, radot īpaši „Divām Lotiņām” sacerētu oriģinālmūziku.

IZRĀDE TIKA NOMINĒTA "SPĒLMAŅU NAKTS 2012/2013" BALVAI KATEGORIJĀ "GADA IZRĀDE BĒRNIEM VAI JAUNIEŠIEM"

 

Ieteikt

Biļešu cenas
15 €
  • pieejams

Pērkot biļetes internetā, tiek piemērota interneta veikala izmantošanas maksa. Lasīt šeit .

Biļešu tirdzniecība pieejama tikai interneta veikalā