Simfonija TUVĀK. Koncertu cikls un sarunas TIEŠSAISTĒ / MOCARTA 40. SIMFONIJA

Ieraksts

 Latvija

Guntis KUZMA / diriģents

Orests SILABRIEDIS / mūzikas apskatnieks

Liepājas Simfoniskais orķestris

Programmā:

Mocarta 40. simfonija

Sarunas ar diriģentu un viesiem pirms un pēc koncerta

Piedāvājam noskatīties tiešraides ierakstu, kas tapis Liepājas koncertzālē LIELAIS DZINTARS 2021. gada 29. janvārī.  Iegādājoties biļeti, e-pastā saņemsiet saiti uz koncerta ierakstu un pieejas kodu. Ierakstu būs iespējams skatīties 30 dienas neierobežotu reižu skaitu.

Liepājas Simfoniskais orķestris ir aizsācis jaunu koncertu ciklu Simfonija TUVĀK, kas klausītājus iepazīstina ar skaistām, klasiskām simfonijām, kas būtu jāzina ikvienam.

Simfonija ir viena no koncentrētākajām, ietilpīgākajām un skaistākajām cilvēces vēstījuma formām. Debesu kārtība, laikmeta gars, sabiedrības virzība un vienlaikus dziļi personiskas atklāsmes brīnumainā veidā manifestējas šedevros, kas pārdzīvojuši savu laiku un kļuvuši par pasaules kultūras mantojuma daļu.

Mainās paaudzes, un simfonija, ko Eiropas sabiedrība pazina un mīlēja jau vairāk nekā divsimt gadu, palēnām apvelkas ar aizmirstības putekļu kārtiņu. Aizvien mazāk ir cilvēku, kas uz koncertiem nāk ar partitūru. Arvien mazāk ir to, kas spēj salīdzināt vienas simfonijas desmitiem dažādu interpretāciju un kuriem mūzikas, vēstures, literatūras, filozofijas, glezniecības un arhitektūras vēstījums savijas bagātā un viedā pasaules izjūtā.

Iesim skolā! Apgūsim no jauna noslēpumaino simfonisko valodu, lai atjaunotu piekļuvi gara bagātībām, kas ir aizvien dzīvas un ik jaunā laikmetā iegūst jaunus apveidus!

Šajā koncertā iepazīsiet populāro klasicisma laika šedevru, dinamisku ideju pilno VOLFGANGA AMADEJA MOCARTA 40. SIMFONIJU SOLMINORĀ. Pie Liepājas Simfoniskā orķestra diriģenta pults - GUNTIS KUZMA.

“Šis ir viens no populārākajiem klasiskās mūzikas “grāvējiem”, kura sākumtaktis zina ikviens. Bet cik daudzi no mums atceras, kas notiek pēc tam? Un kāpēc "tik ļoti gaišais" Mocarts vispār rakstīja šādu dramatisku skaņdarbu,” jautājot papildina mūzikas apskatnieks Orests Silabriedis. “Kādu paša operu atbalsis ir šajā simfonijā? Kur te var atrast agrīnas dodekafonijas paraugu? Kāpēc simfonijas menuets sanācis nedejojams un vai jābaidās no vārda hemiola? Par šiem un citiem jautājumiem daudz domājis Guntis Kuzma, kura vadībā Mocarta šedevrs iegaismojas citādāks nekā pierasts.”

Pirms simfonijas atskaņošanas Orests Silabriedis un koncertprogrammas diriģents kopīgi atklās simfonijas tapšanas, rašanās laika kontekstu un šedevra uzbūves detaļas, savukārt pēc simfonijas atskaņojuma ar sava mūzikas piedzīvojuma iespaidiem dalīsies Liepājas Simfoniskā orķestra īpaši aicināti pastāvīgie klausītāji, kurus pazīstam kā neiztrūkstošus viesus mūsu koncertos. Šoreiz tie ir aktieris un rakstnieks Ēriks Vilsons ar sievu – brīvmākslinieci Ivondu Vilsoni.

 

 

 

Ieteikt

Biļešu cenas
3 €
  • pieejams

Pērkot biļetes internetā, tiek piemērota interneta veikala izmantošanas maksa. Lasīt šeit .

Biļešu tirdzniecība pieejama tikai interneta veikalā