Ziemassvētku festivāls. Baleta uzvedums “Riekstkodis”

svētdiena
2020. gada 13. decembris, 14:00
Dzintaru koncertzāles Mazā zāle

 Jūrmala, Turaidas iela 1

Skatīt kartē Skatīt kartē

Piedalās:

Igaunijas zvanu ansamblis ,,Arsis’’

Diriģents Aivars Mē (Aivar Mae)

Igaunijas Nacionālā baleta solisti

Programmā:

Muzikāls uzvedums no Pētera Čaikovska baleta ,,Riekstkodis’’.

https://www.youtube.com/watch?v=VnXEmXLIt04

Ar košu Ziemassvētku pasaku uzvedumu Dzintaros viesosies Igaunijas Nacionālās operas baleta solisti un zvanu ansamblis ARSIS, ievedot Pētera Čaikovska deju virpuļos un Ziemassvētku brīnumu valstībā. Iemīļotais Čaikovska pasaku balets ’’Riekstkodis’’ slavina jaunību, draudzību un mīlestību, un katru gadu Ziemassvētku laikā pulcina pilnas zāles visos pasaules baleta teātros. Pētera Čaikovska mūzikas burvība un šī sapņu stāsta vilinājums allaž priecējis skatītāju sirds.

’’Riekstkoža’’ stāstu izdejos Igaunijas Nacionālās operas solisti Anatolijs Arhangeļskis, Marika Muiste, Ali Urata, Heidi Kopti, Seili Loritsa-Kembre. Viņi visi izpildījuši galvenās lomas gan Pētera Čaikovska, gan citu komponistu hrestomātiskajos baletos, kā arī ieguvuši balvas dažādos deju konkursos, kā ERGO Dance Award, Philip Morris Young Dancer’s Award, MyFitness Dance Award.

Uzvedumā starp deju numuriem skanēs Pētera Čaikovska klaviermūzika aranžējumā zvanu ansamblim.

Zvanu ansamblis ARSIS izveidots 1993. gadā no kamerkora ar tādu pašu nosaukumu. Ansambļa pārziņā ir arī divas ARSIS zvanu skolas, kas atrodas Tallinā un Tartu, un kurās mūzikas apmācība notiek caur zvanu spēli. ARSIS īpašumā ir viena no iespaidīgākajām zvanu kolekcijām pasaulē, ko radījusi amerikāņu kompānija Malmark Bellcraftsmen.

12 dalībnieku kolektīvs uzstājies daudzās koncerttūrēs un festivālos Somijā, Zviedrijā, Lietuvā, Latvijā, Polijā, Krievijā un ASV (Otavas kamermūzikas festivālā, Šlēsvigas – Holšteinas un Rudolstadt festivālā Vācijā, Luosto Classic Somijā),  un tādās prestižās koncertzālēs kā Santkpēterburgas filharmonija, Oslo koncertzāle, Šanhajas pilsētas teātrs, El Prado pils Madridē. Viņu repertuārā ir gan klasiskās mūzikas aranžijas, gan oriģinālmūzika. Kolektīvs ir ieskaņojis 13 CD.

 

Diriģents Aivars Mē izglītību ieguvis Tallinas Mūzikas un teātra akadēmijā. Viņš strādājis ar daudziem koriem gan Igaunijā, gan ārzemēs. Aivars Mē vadījis daudzus starptautiskus kormūzikas festivālus, seminārus gan par kormūziku un zvanu mūziku. Viņš bijis koncertaģentūras Eesti Kontsert un Igaunijas Nacionālā koncertinstitūta direktors, Igaunijas Nacionālās operas direktors, kā arī vadītājs Vanemuine teātrī Tartu. Saņēmis daudzas balvas par Igaunijas kultūras dzīves bagātināšanu. 2013. gadā Aivaram Mē piešķīra prestižo Baltic Star balvu.

 

Pasākuma organizators: Dzintaru koncertzāle SIA   

 

Dzintaru koncertzālē koncerti norisinās īpaši drošos apstākļos

 

Šajos sarežģītajos apstākļos Dzintaru koncertzāles darbinieki īpaši rūpējas par visu klausītāju un mākslinieku drošību, sadarbībā ar Latvijas Slimību profilakses un kontroles centru ir ieviesti visstingrākie piesardzības pasākumi. Koncertzāles personāls ir īpaši sagatavots, lai rūpētos par apmeklētāju drošību. Pirms katra koncerta, starpbrīdī un pēc koncerta visas publiski pieejamās vietas tiek vēdinātas un dezinficētas. Publiskajā zonā ir pieejami roku dezinfekcijas līdzekļi un bezmaksas sejas maskas. Visiem koncertu apmeklētājiem ir personalizētas sēdvietas, ievērojot nepieciešamo distanci. 

 

Koncertzāles administrācija atgādina:

-         koncertzāles telpās, visa koncertzāles apmeklējuma laikā, obligāti jālieto sejas maskas un jāievēro 2 metru distance. Klausītājiem, kuri būs ieradušies bez sejas aizsargmaskām, koncertzāle nodrošinās vienreizlietojamās sejas maskas;

-         ja pirms koncerta apmeklējuma ir slikta pašsajūta, lūdzam palikt mājās;

-         apmeklētājiem ar paaugstinātu ķermeņa temperatūru ieeja koncertzāles telpās nav atļauta. 

Dzintaru koncertzāle visiem aicina ievērot visus piesardzības pasākumus, lai arī turpmāk mums būtu iespēja baudīt izcilus koncertus pasaulē atzītu mūziķu izpildījumā.

 

Ieteikt

Izpārdots
Pasākums ir sācies
Biļešu cenas
25 €
  • pieejams
20 €
  • pieejams
15 €
  • pieejams
10 €
  • pieejams

Pērkot biļetes internetā, tiek piemērota interneta veikala izmantošanas maksa. Lasīt šeit .

Iegādājoties biļetes tirdzniecības vietās, pakalpojuma maksa netiek piemērota. Tirdzniecības vietas